Skocz do zawartości
"Idzie nowe..." - o zmianach i nie tylko ×
Przeniesienie zakupów z IPS Marketplace / Moving bought items from IPS Marketplace ×

Ostrzeżenia- akcje -zakaz pisania


Mdx91

Rekomendowane odpowiedzi

Na forum mam ustawione akcje za otrzymane warny (ostrzeżenia).

2 warny = moderacja postów na x dni

3 warny = zakaz pisania

 

 

W ostrzeżeniach dla Modów dodałem "Usunięcie warna" z ilością -1 (z tego co wiem to jedyna opcja ściągnięcia warna).

 

 

Ale gdy ktoś otrzyma trzy warny (i automatycznie zakaz pisania), a potem zdejmie się mu warna przez -1 to zakaz pisania zostaje. Nawet przy zerowym stanie ostrzeżeń te ZP zostaje.

 

Czy jest możliwość jakoś to edytować, aby po zdjęciu warna user miał tylko moderacje (tak jak przy normalnym otrzymaniu 2 warnów) i po usunięciu kolejnego usunięcie wszystkich ograniczeń?

admin4YSh2.png


 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

W ostrzeżeniach dla Modów dodałem "Usunięcie warna" z ilością -1 (z tego co wiem to jedyna opcja ściągnięcia warna).

 

Nie jedyna. Jest jeszcze opcja automatycznego redukowania się poziomu ostrzeżeń po określonym czasie.

 

 

Ale gdy ktoś otrzyma trzy warny (i automatycznie zakaz pisania), a potem zdejmie się mu warna przez -1 to zakaz pisania zostaje. Nawet przy zerowym stanie ostrzeżeń te ZP zostaje.

 

Czy jest możliwość jakoś to edytować, aby po zdjęciu warna user miał tylko moderacje (tak jak przy normalnym otrzymaniu 2 warnów) i po usunięciu kolejnego usunięcie wszystkich ograniczeń?

 

Naturalnie, każdy administrator ma taką możliwość w ACP. Z resztą czemu się tym przejmujesz? Jeśli ktoś mocno narozrabiał, to po odbyciu kary powinien sam skruszeć i z mocnym postanowieniem poprawy napisać do administracji prośbę o odblokowanie możliwości pisania :) Jeśli chcesz automatycznie, no to ustawiaj na określony czas, a nie permanentnego bana na pisanie nowych treści - wtedy np. po 30 dniach poziom ostrzeżeń się obniży, a blokada pisania zostanie zdjęta. Jak dasz permanentnego bana, no to pozostaje zwrócenie się do administracji.

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyjaśnię to inaczej ;)

 

Na początku nadmienie że nie wchodzi w grę czasowy warn.

 

 

A więc przykładowo Moderator daje userowi trzeciego warna (przykładowo za link który został wzięty za reklamę). Po rozmowie z Moderatorem okazuje się że jednak to pomyłka Moda (każdy ma prawo się pomylić), więc zdejmuje niesłusznego warna ale ZP i tak nie znika (wiec jest to troche bez sensu). Inna możliwość to czekać na mnie (jestem jedynym adminem), a wiadomo że im szybciej sprawa się wyjaśni i wszystko wróci do normy tym lepiej ;)

admin4YSh2.png


 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Manager

Tak to jest zrobione przez IPS. Możesz jedynie pisać do nich by zwrócili na to uwagę przy kolejnej wersji.

intermedia - profesjonalne rozwiązania Invision Power Board

---

Chcesz uzyskać szybko i sprawnie pomoc? Uzupełnij wersję i adres w profilu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To co opisujesz, to efekt Waszej wewnętrznej polityki, a nie kwestia skryptu.

 

1. To nie wina IPS, że macie jednego administratora i nie masz zastępców.

 

2. To nie wina IPS, że Wasza moderacja często się myli.

 

3. Jeśli ktoś nagminnie łamie regulamin, to powinien brać pod uwagę takie niedogodności, jak czasowa niemożność pisania postów i tyle. Nie od razu Kraków zbudowano, jeśli ktoś dwukrotnie złamał regulamin a za trzecim razem dostał niesłusznie warna, to taka kara może go co najwyżej zmobilizować by nie popełniać podobnych błędów w przyszłości. Dlaczego martwisz się tym, że recydywista poczeka kilka godzin dłużej na odblokowanie możliwości pisania? Załatwisz sprawę w możliwie najkrótszym terminie i tyle :)

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.