Skocz do zawartości
"Idzie nowe..." - o zmianach i nie tylko ×
Przeniesienie zakupów z IPS Marketplace / Moving bought items from IPS Marketplace ×

Pomoc z formatowaniem tekstu pod avatarem


ChytraQuoza
Przejdź do rozwiązania Rozwiązane przez BitGit,

Rekomendowane odpowiedzi

Siema, otóż mam taki problem: 

 

uuf8r1.jpg

 

Chodzi konkretnie o to że Płeć się rozjeżdża.

W ,,Edycji Pola Profilu" mam ją sformatowaną tak:

<b><span class='ft'><p style="text-align:left">{title}</p></span><span class='fc'></b><p style="text-align:right">{content}</p></span>

Co jest źle? Chcę żeby Płeć: było wyrównane do lewej strony, a Mężczyzna do prawej. Oczywiście w tej samej linii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz spróbować umieścić to w tabelce:

 

<table>

 <tr>

   <td><span style="text-align:left"><strong>{title}</strong></span></td>

    <td> </td>

  <td><span style="text-align:right">{content}</span></td>

 </tr>

</table>

 

Może nie jest to nowoczesne rozwiązanie, ale powinno zadziałać ;)

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem, Ty to formatujesz w edycji pola profilu. To tabelka się nie przyda, bo każde pole będzie wyglądało inaczej. Najlepiej wykorzystac domyślne ustawienie czyli tekst formatowany centralnie: <span class='ft'>{title}:</span> <span class='fc'>{content}</span>

 

lub do lewej, jeśli obejmiesz to znacznikiem <div align="left">...kod...</div>

Edytowane przez 9xx
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co masz na myśli pisząc "osobne okienka?" - każde pole osobno, jedno pod drugim?

Jeżeli chodzi Ci o to, żeby pomiędzy nimi była wolna przestrzeń - "przerwa" to możesz na samym końcu kodu postawić znacznik <br /> (jeden lub dwa)

 

Za grubość czcionki odpowiadają znaczniki <b></b> lub <strong></strong>

Kolor możesz ustawić np. tak: <span style='color:blue'></span> lub konkretnie określić kolor hex: 'color:#0000ff'

 

Możesz te znaczniki wprowadzić w edycji pola profilu przy formatowaniu wyświetlanej zawartości,

natomiast jeżeli chcesz ustawić to jako jedną klasę, musisz dodać stałą wartość w plikach style.css

 

PS. To wszystko powinno zadziałać pod warunkiem, że twórca Twojego skina w css nie ustawił komendy important!; na klasę pól profili.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, to akurat wiedziałem, nie oto mi chodziło, ale i tak łap + za czas na napisanie.

Chodzi mi o to, że przypatrz się dobrze i zobaczysz że każda wartość (nie wiem jak to nazwać, ale chodzi o posty, skąd itd.) jest w takim jaśniejszym okienku. Może ciężko to zauważyć, ale przypatrz się to będzie jako tako widać?

 

Wiecie może jak to zrobić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Rozwiązanie

Kombinuj w pliku ipb_styles.css

/* AUTHOR INFO (& RELATED) STYLES */

 

znajdź: .custom_fields i zamień sobie na:

.custom_fields {
	color: #a1a1a1;
	margin-top: 8px;
}

.custom_fields .ft { 
	color: #dfdfdf;
        font-weight: bold;
	margin-right: 3px;
}

.custom_fields .fc {
    word-wrap: break-word;
}

.custom_fields li  { background: #151515; padding-top: 3px; padding-bottom: 3px; border: 0px solid #222; margin-top: 5px; box-shadow: rgba(255,255,255,0.0) 0px 0px 1px, rgba(255,255,255,0.1) 0px 1px 0px, inset rgba(0,0,0,0.1) 0px 1px 4px;
-webkit-box-shadow: rgba(255,255,255,0.0) 0px 0px 1px, rgba(255,255,255,0.1) 0px 1px 0px, inset rgba(0,0,0,0.1) 0px 1px 4px;
-moz-box-shadow: rgba(255,255,255,0.0) 0px 0px 1px, rgba(255,255,255,0.1) 0px 1px 0px, inset rgba(0,0,0,0.1) 0px 1px 4px; }

.custom_fields li:hover { background: #191919; }

Mam nadzieję, że osiągniesz upragniony wygląd.

Ważne! Przed dokonaniem zmian zapisz sobie (zarchiwizuj) oryginalny plik, tak, żebyś miał co przywrócić w razie niewypału ;)

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.