Skocz do zawartości
"Idzie nowe..." - o zmianach i nie tylko ×
Przeniesienie zakupów z IPS Marketplace / Moving bought items from IPS Marketplace ×

Problem z niechcianymi użytkownikami


Gość TRUPEK
Przejdź do rozwiązania Rozwiązane przez JamLasica,

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, temat ogólnikowy, ponieważ nie wiem dokładnie co się dzieje. Użytkownicy, którzy się rejestrują od ok 3-4 dni to w dużej mierze konta z mailem o domenach .ru i hotmail co jest bardzo nietypowe tym bardziej w takiej ilości. Nazwy tych użytkowników też są mocno rosyjskie lub po prostu dziwne. Trochę mi to nie pasuje do botów, choć niektórzy z nich zamieszczali pojedyncze wiadomości z linkami ( chyba reklamowymi). Mam pytania dodane do rejestracji ale chyba nic to nie daje. Nie wiem jak zablokować takie rejestracje i nie rozumiem czym są te konta. Proszę o pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Odnów licencję (jeśli masz wygasłą) to zacznie Ci działać system antyspamowy.

 

2. Możesz też poszukać dodatków w MP, które zablokują spamerów.

 

3. Zmień pytania przy rejestracji.

 

Te konta rejestrują się z różnych adresów ip? Jeśli nie, to zablokuj adres ip lub nawet możesz zabronić rejestracji z hotmaila czy np. mail.ru jeśli jest to tak bardzo uciążliwe a nie masz międzynarodowego forum...

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytania to coś w rodzaju: "Co ma dwa koła i dwa pedały?" Liczbowe wyrzuciłem zupełnie. Zmienię pytania tak jak sugerujecie ale czy wiecie co może być powodem rzucenia się tych kont tak z dnia na dzień?

 

Adresy IP są różne ale skrzynki pocztowe powielają się notorycznie, czyli: hotmail i odmena .ru. Co ciekawe tylko niewielka część z tych kont napisała post. Kiedyś zanim uruchomiłem pytania przy rejestracji, rejestrowały się ewidentnie boty reklamowe, które od razu wlepiały jakiś temat/ post ze swoją treścią. Teraz jest inaczej. Forum oczywiście dotyczy krajowych odbiorców wyłącznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powodów może być wiele... Przypadkowo Twoja strona wpadła w ręce spamerów lub celowy atak konkurencji... To teraz nie ma znaczenia. Pytania matematyczne (typu 2+2=) w ogóle się nie sprawdzają. Jeśli to polskie forum, to pytania pisz po polsku, nawet możesz zastosować coś takiego "Jeśli jesteś człowiekiem, wpisz rzodkiewka w pole odpowiedzi" i jako poprawne odpowiedzi dodaj "rzodkiewka", "Rzodkiewka", "RZODKIEWKA" :) Taki zabieg powinien załatwić sprawę.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Rozwiązanie

http://community.invisionpower.com/files/file/5143-stop-spammer-registration/

 

i problem z głowy przy tych kontach co się teraz masowo próbują pojawiać - ale nie włączaj sobie informowania e-maile, bo dostaniesz dużo e-mail niepotrzebnych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.