Skocz do zawartości
"Idzie nowe..." - o zmianach i nie tylko ×
Przeniesienie zakupów z IPS Marketplace / Moving bought items from IPS Marketplace ×

Obciążenie serwera


Damianexo

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, nie mogę zdierżyć tego, że Forum mi laguje, przez co też denerwuje nie tylko mnie ale i reszte. Wchodząc w Panel Administratora, widzę:

7,66  Obciążenie serwera

 

To raczej nie jest za dużo, a więc moje pytanie brzmi następująco: jak zmniejszyć te obciążenie? Fakt, że jeszcze nigdy nie instalowałem (sam) na nowo silnika IPB więc z tym będzie problem (bo zazwyczaj coś się pierdzieliło), aczkolwiek znajdzie się jakaś inna alternatywa.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wejdź sobie w ACP => Support => Diagnostyka => Przegląd i ci się odświeżą statystyki. Co to za serwer? Co to za forum? Powodów zajeżdżania serwera może być dużo. Sprawdź sobie w diagnostyce co obciąża, sprawdź czy boty zbytnio nie indeksują forum (szczególnie google) no i rób własne dochodzenie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obciążenie które widzisz w panelu jest to "obciążenie maszyny", nie "obciążenie wygenerowane tylko przez moją stronę".

Jeśli jest to hosting współdzielony (czytaj nie jest VPS/dedyk, a tego się spodziewam, bo zadając takie pytanie nie wyglądasz na sysadmina) to na te cyferki składają się wszystkie strony wszystkich klientów (i usług) na danym serwerze.

Dopuszczalne/normalne "obciążenie" jest zależne od liczby rdzeni/wątków/procesorów na serwerze. Loadavg wielkości 7 dla jednordzeniowego procesora to zabójstwo, ale dla 8 czy 16 rdzeni jest to normalna wartość i jest jeszcze trochę czasu.

 

Muszę się dołączyć do Jurijego - co to znaczy forum laguje? Czy w trybie bezpiecznym (bez żadnych hooków) też 'laguje'?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.