Skocz do zawartości
"Idzie nowe..." - o zmianach i nie tylko ×
Przeniesienie zakupów z IPS Marketplace / Moving bought items from IPS Marketplace ×

Klonowanie artykułów i tematów na forum > jak to się ma do pozycjonowania przez google?


Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie,

 

Może był już ten temat poruszany (żeby nie było> najpierw trochę szukałem ale ciężko ...) ale od dłuższego czasu trapi mnie jedna sprawa. Nie wiem tak naprawdę jak powinienem wrzucać "artykuły" na stronę aby miało to sens w przypadku pozycjonowania tematu przez google. 

 

Sytuacja:

 

1. Na forum powstaje X temat o X treści. 

 

2. Promuję go do artykułu. Tam robi się ten sam tytuł oraz ta sama treść co w 1 punkcie.

 

3. Czy to dobre, że na forum i na Portalu mam w tym momencie tą samą treść? Czy może powinno być tak, że np. po wypromowaniu tematu na forum do "artykułu", temat na forum powinien mieć inną nazwę w stylu: "komentarze do testu/felietonu itd" a w tym temacie dać tylko link do "artykułu"? A może na forum powinna być główna treść a na ip.c linki? Tylko to trochę głupie.. W końcu to portal ma być wizytówką.

 

Ogólnie mam wrażenie, że do tej pory jak coś było pisane na forum to szybciej pojawiało się w google. Po przejściu na ip.c artykuły są dużo rzadziej czytane :( Czy to wina, że treść jest klonowana?  A może mi się tylko wydaje i to wszystko jest jak należy i nie mam czym się przejmować (ta sama treść dwa razy w postaci tematu i artykułu?).

 

Z góry dziękuję za wszelkie sugestie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • Manager

Wg mnie takie coś powinno pociągać za sobą usunięcie tematu. Oczywiście ręcznie, by nie dublować treści.

intermedia - profesjonalne rozwiązania Invision Power Board

---

Chcesz uzyskać szybko i sprawnie pomoc? Uzupełnij wersję i adres w profilu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie trzeba ręcznie, jest opcja w ustawieniach, która definiuje, że wypromowany temat zostaje przekształcony w link do artykułu, posty z forum automatycznie integrują się jako komentarze pod artykułem ( i vice versa - wszystkie dodane później komentarze pod artykułem stają się postami w temacie ;) )

 

Odnosząc się do pytania - google  nie przepada za powieloną treścią

Edytowane przez 9xx
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.