Skocz do zawartości
"Idzie nowe..." - o zmianach i nie tylko ×
Przeniesienie zakupów z IPS Marketplace / Moving bought items from IPS Marketplace ×

Zamiana adresów www we wszystkich postach


sebaulas
Przejdź do rozwiązania Rozwiązane przez Macsch15,

Rekomendowane odpowiedzi

Zeminiliśmy adres forum z długiego na krótki:

Przykład:

staryjakisdlugiadres.com

na

krotki.pl

 

Forum przeniesione ale chcialbym aby we wszystkich starych postach, statusach i jesli jeszcze cos trzeba to zeby tez zmienil

staryjakisdlugiadres.com na krotki.pl

Jak to zrobić prawidłowo? - wiem, że trzeba jakoś przebudować posty ale nie wiem jak. Wiem, ze 301 może to załatwić - ale chciałbym to zrobić kompleksowo - no i baza przy okazji się odchudzi :) Na forum ponad 100k postów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@JamLasica - ale jak to zastosować dla wszystkich postów i czy jakieś krzaki nie powstaną dla kilkuset tysięcy postów.

@Amfideiusz ale przy założeniu, że nie chce się starej domeny przedłużać to te linki  wewnętrzne które były w postach i sygnaturach nalezaloby naprawiac aby nie uciekały w nicość :(

 

nie ma innego sposobu np. jakiegoś wbudowanego w ipb?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Rozwiązanie

Zrób sobie kopie tej bazy, w pliku conf_global.php zmień bazę na kopie ($INFO['sql_database']), następnie wykonujesz w PMA zapytanie (na kopii):


UPDATE `posts` SET `post` = REPLACE(`post`, 'http://stary-adres.pl/', 'http://nowy-adres.pl/');

Następnie przebuduj wszystkie posty.

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.