Skocz do zawartości
"Idzie nowe..." - o zmianach i nie tylko ×
Przeniesienie zakupów z IPS Marketplace / Moving bought items from IPS Marketplace ×

Kilka pytań dot. rozpoczęcia pracy z IP.B


dioxis
Przejdź do rozwiązania Rozwiązane przez DawPi,

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, bez zbędnych wstępów przejdę do pytań.

1. Czy zakup licencji ip.b od osób trzecich (widzę tu sporo ogłoszeń) jest w miarę bezpieczne? Tzn dla 50 osób 600zł to jednak dużo by wydać na lic., a widzę oferty po 200-250zł. Do tego muszę dokupić tag hide za 25$ i jakiś skin. 

2. Jeżeli kupię licencję nieaktywną to nadal przysługuje darmowa zmiana przypisanego hosta raz na 6 m-cy? Czy może polować na aktywną?

3. Jeżeli zdecyduję się na transfer danych z innego forum (php by przemo) to mam rozumieć że tamto forum pozostanie nietknięte (baza sql)? W razie jakiegoś niepowodzenia żeby pracować na nim dalej. 

4. Doczytałem o nowej wersji 4, warto wstrzymać się z zakupem lic?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Manager
  • Rozwiązanie

AD 1, 2 - masz poradnik w naszej IP.Wiki na górze.

AD 3 - nietknięta.

AD - nie warto.

Tąpnięte z iOS.

intermedia - profesjonalne rozwiązania Invision Power Board

---

Chcesz uzyskać szybko i sprawnie pomoc? Uzupełnij wersję i adres w profilu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki. właśnie doczytałem kilka informacji. Nurtuje mnie jeszcze jedno.

 

Szukać licencji z kontem na http://www.invisionpower.com/ czy zdać się na transfer licencji? 

 

ed. Przy takim transferze muszę od razu podać na jaką domenę przepisuję lic? tzn dokładny adres forum? Bo właśnie chciałem przenieść dane z innego forum, sprawdzić dokładnie ustawienia i przeniesione dan, jeżeli wszystko będzie w porządku stare forum zarchiwizować do pliku na dysk a w jego miejsce wrzucić ip.b.

Edytowane przez dioxis
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Manager

Szukasz licencji jaka Ci pasuje finansowo i 'pewnościowo'.

 

Domeny od razu nie musisz przepisywać - przetestuj sobie wszystko parę dni na localhoście.

intermedia - profesjonalne rozwiązania Invision Power Board

---

Chcesz uzyskać szybko i sprawnie pomoc? Uzupełnij wersję i adres w profilu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok :)

Pobawiłem się wersją demo otrzymaną z ich strony. jednak to nie było to, nie wiem czy banujecie tu takie zachowania, postawiłem na lokalu 3.3.4. I tu zaczęły się problemy.

 

1. Przenoszone forum posiadało wiele kategorii a te miały kategorie w sobie i dopiero tematy, np

 

FAQ - Ogólne

|--FAQ - Forum

|----Temat_F1

|----Temat_F2

|--FAQ - MP

|----Temat_MP1

|----Temat_MP2

|

|--Temat_O1

|--Temat_O2

 

Do IPB przeniosło FAQ - Ogólne i tematy O1,O2, natomiast FAQ - Forum, FAQ - MP dodało jako osobne działy na dodatek całkowicie puste. Czy "spłaszczenie" tego na starym forum pomoże? Może zmiana kategorii źle przeniesionych działów? (php by przemo)

 

2. Do tego zwijanie działów nie zapamiętywało ustawień, po relogu rozwijało całe forum. (na testowym forum z invision nie było tego problemu).

 

3. Nie szło zapisać ustawień beepa shoutboxa przez userów.

 

Nie strzelajcie za te lewiznę, mam zakupione IPB tylko strach przez sknoceniem czegoś skutecznie powstrzymuje mnie przed jego instalacją, bo nie mam dostępu do phpmyadmina na serwisie, tzn mam namiar na bazę ale wyłączony dostęp. Stąd próby na lokalu bo tu czyszczę bazę kiedy mi pasuję i próbuję od nowa.  

 

4. Czy jest możliwość wyczyszczenia bazy IPB z poziomu PA? Gdyby import poszedł nie tak? Czy raczej pisać do admina serwisu?

 

5. Co do przedłużania licencji IPB temat rozumie a jak się sprawa ma np z dodatkami? Czy działają na podobnej  zasadzie? Kupię i mogę ale nie muszę przedłużać? http://www.invisionbyte.net/shop/ipb/hide_content.html

 

6. Kalendarz wymaga odnawiania? Czy wystarczy jednorazowy zakup?

Edytowane przez dioxis
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Manager

Testuj wszystko na IP.Board 3.4.6. Inaczej nie ma sensu odpowiadać. Poza tym - prace już rozpocząłeś, nie będziemy robić jednego mega tematu. Ile masz pytań to tyle załóż tematów - oczywiście w odpowiednich działach.

intermedia - profesjonalne rozwiązania Invision Power Board

---

Chcesz uzyskać szybko i sprawnie pomoc? Uzupełnij wersję i adres w profilu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.