Skocz do zawartości
"Idzie nowe..." - o zmianach i nie tylko ×
Przeniesienie zakupów z IPS Marketplace / Moving bought items from IPS Marketplace ×

E-mail od IPS w sprawie braku licencji na forum


ferdek222
Przejdź do rozwiązania Rozwiązane przez manius1988,

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,
 
mam pytanie czy ktoś z Was ostatnio otrzymał podobną wiadomość, ponieważ jestem przekonany, że licencja którą posiadam jest w 100% pewna, i nie wiem jak potraktować tego meila.
Poniżej treść, którą otrzymałem dzisiaj na PW


Szanowni Państwo,

Nazywam się XXX YYY i jestem oficjalnym przedstawicielem Invision Power Services, Inc. W dniu 2 czerwca 2014 roku otworzyliśmy swój oficjalny oddział IPB w Polsce do spraw zwalczania piractwa i nielegalnych kopii naszego oprogramowania. Zauważyliśmy, że Państwa oprogramowanie nie jest legalne, dlatego piszę w sprawię potwierdzenia numeru licencyjnego nadanego podczas zakupu naszego oprogramowania.

W przypadku nieprawidłowego potwierdzenia klucza licencyjnego grozi kara finansowa w wysokości 299 zł brutto. Jeżeli opłata nie zostanie zrealizowana będziemy musieli całą sprawę skierować na drogę sądową.

Od dnia otrzymania tej wiadomości mają Państwo 7 dni na przesłanie do nas oficjalnego klucza licencyjnego bądź zapłaty kary finansowej na nasze oficjalne konto bankowe. Numer licencyjny prosimy autoryzować na naszej oficjalnej stronie: http://www.invisionpower.com/ Wystarczy zalogować się do naszego panelu Client Area, a system automatycznie zweryfikuje Państwa klucz licencyjny.

Przypominam, brak uiszczenia wpłaty spowoduje skierowanie całej sprawy na drogę sądową w celu wyjaśnienia używania nielegalnego oprogramowania oraz złamania praw autorskich, za które grozi do 3 lat pozbawienia wolności. Posiadamy screeny oraz inne materiały dowodowe, dlatego skasowanie forum bądź zignorowanie tej wiadomości nie spowoduje wygaśnięcia sprawy.

Pieniądze należy wpłacić na poniższe konto:

numer bankowy+dane ukryłem
W tytule przelewu prosimy podać adres forum
Wszelkie pytania prosimy kierować na nasz oficjalny Polski support: [email protected]

Pozdrawiam, XXX YYY

 

Ja myślę że to fake.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, dostalem to samo.

 

Na początku uwierzyłem, bo posiadam licencję przypisaną na inną domenę, wytlumaczylem wszystko na mailu i teraz karzą zaplacic 149 zł, za używanie licencji na innej domenie hahaha, beka generalnie.

 

 

 

"ipbsupport.pl"

 

Jeszcze sobie przekierowanie na oficjalke ustawili hehe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Rozwiązanie

 

Hello.

That's a scam. Someone is trying to trick you into giving them money.

We do not have any such employee here, nor do any of our employees speak Polish. They are lying, plain and simple.

We'd suggest you ban that person, but please use the Flag as Spammer feature so their details are reported to us. That will prevent them from trying the same nonsense on other boards.

Thank you.

Mark Higgins

Invision Power Services, Inc.

 

Odpowiedź IPS`u

Edytowane przez manius1988
  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.