Skocz do zawartości
"Idzie nowe..." - o zmianach i nie tylko ×
Przeniesienie zakupów z IPS Marketplace / Moving bought items from IPS Marketplace ×

Po przebudowie postów psuje się BBcode


pawel7121

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, ostatnio po przebudowie postów spotkałem się z poprawnym działaniem bbcode.
Zamiast kolorować tekstu np. tekst
przybiera taką postać:

[color=#0000ff;]tekst[/color]

ale gdy edytuje każdy post z osobny włączając i wyłączając tryb bbcode switch.png?t=fb99e14e49767998a66e3b7a995 post przybiera swoją pierwotną postać. Nadmienię, że czyściłem również i cache. Jak naprawić ten problem w każdym poście? Zapytanie w MySQL lub narzędzie w ACP? Proszę o sugestie.

Edytowane przez pawel7121

Domagasz się szybkiej reakcji z mojej strony? Proszę, zacytuj post.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mogę wiedzieć po co używałeś narzędzia do przebudowy postów? To narzędzie ma raczej niszczycielski charakter i przydatne jest jedynie po konwersji forum z innego skryptu. W większości przypadków nie da się naprawić szkód wyrządzonych przez to narzędzie inaczej niż poprzez edycję każdego z postów (co jest istną katorgą w przypadku dużego forum) lub przywróceniem backupu bazy SQL sprzed momentu użycia tego narzędzia (co jest zalecaną metodą naprawy).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to zupełnie niepotrzebnie popsułeś sobie forum. Po przeniesieniu plików i bazy danych forum powinno działać prawidłowo bez przebudowywania czegokolwiek z tego podpunktu. W ogóle ja bym ten podpunkt całkowicie usunął z poradnika, ale nie mój poradnik więc pretensje do autora :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie możesz zaimportować backupu bazy sql jeszcze raz? Będzie szybciej i wszystko będzie działać :)

Czynność robiłem tydzień temu, a dopiero wczoraj mi to zgłoszono.

 

 

 

Wykonaj zapytanie do bazy danych:

UPDATE ibf_posts SET post = REPLACE(post, ';]', ']')

Po wykonaniu zapytania problem nadal doskwiera.

Domagasz się szybkiej reakcji z mojej strony? Proszę, zacytuj post.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Po wykonaniu zapytania musisz wyczyścić cache postów w zarządzaniu pamięcią podręczną.

Wykonałem zapytanie + w cache management użyłem opcji "Aktualizuj całą pamięć", ale nadal nic.

 

 

A ja napisałem coś zupełnie innego. Znowu muszę użyć pisma obrazkowego :( Ten guzik zaznaczony czerwoną strzałką masz nacisnąć:

 

post-1614-0-27562700-1410786020_thumb.jp

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Po wykonaniu zapytania musisz wyczyścić cache postów w zarządzaniu pamięcią podręczną.

Wykonałem zapytanie + w cache management użyłem opcji "Aktualizuj całą pamięć", ale nadal nic.

 

 

A ja napisałem coś zupełnie innego. Znowu muszę użyć pisma obrazkowego :( Ten guzik zaznaczony czerwoną strzałką masz nacisnąć:

 

attachicon.gifcache postów.jpg

 

 

To również zrobiłem przed aktualizacją.

Domagasz się szybkiej reakcji z mojej strony? Proszę, zacytuj post.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie działa dlatego że IPB trzyma cache postów w bazie danych a to co robiłeś przebudowuje cache która jest trzymana w plikach statycznych.

 

Tools & Settings :a: Recount & Rebuild :a: Rebuild Content :a: Post Content

pre_1410787248__2014-09-15_15-19-55.png

Znowu mam przebudować posty? Przecież te narzędzie doprowadziło do aktualnego stanu..

Domagasz się szybkiej reakcji z mojej strony? Proszę, zacytuj post.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W pierwszym poście wspomniałem, że korzystałem z przebudowy postów.

Cześć, ostatnio po przebudowie postów spotkałem się z poprawnym działaniem bbcode.
Zamiast kolorować tekstu np. tekst
przybiera taką postać:

[color=#0000ff;]tekst[/color]
ale gdy edytuje każdy post z osobny włączając i wyłączając tryb bbcode switch.png?t=fb99e14e49767998a66e3b7a995 post przybiera swoją pierwotną postać. Nadmienię, że czyściłem również i cache. Jak naprawić ten problem w każdym poście? Zapytanie w MySQL lub narzędzie w ACP? Proszę o sugestie.

 

Domagasz się szybkiej reakcji z mojej strony? Proszę, zacytuj post.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.