Skocz do zawartości
"Idzie nowe..." - o zmianach i nie tylko ×
Przeniesienie zakupów z IPS Marketplace / Moving bought items from IPS Marketplace ×

Forum + Joomla/IP.Content


Dynloth
Przejdź do rozwiązania Rozwiązane przez DawPi,

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

dziś planuję zakupić nasz cudowny IP.Board z dodatkami. 

W związku z tym faktem rodzi mi się kilka pytań. 

Najpierw powiem na czym mi zależy, a później wyjaśnię mój dylemat. 

Chcę mieć stronę główną zintegrowaną z forum, (nie wiem jeszcze co będzie lepsze czy Joomla, czy IP.Content - ale o tym później). Oczywiście profile użytkowników będą opierały się na IP.Board więc w skrypcie forum. Priorytetem jest dla mnie taki adres profili użytkowników: domena.com/user 

Więc jak zainstaluje forum w katalogu, to automatycznie adres się zmieni na taki: domena.com/forum/user, natomiast jeżeli zainstaluje na sub-domenie to adres będzie taki: forum.domena.com/user

 

Więc nie wiem co będzie lepszym rozwiązaniem.. 

Chyba, że IP.Content nie wymaga dodatkowego katalogu, więc może jakoś dałoby radę ustawić link do profilu na IP.Content. Wtedy to byłoby rozwiązanie. 

 

Jest taka możliwość? 

Pozdrawiam! 

 

P.S. Jeżeli zły dział to przepraszam i proszę kogoś o link do zakupu forum - jako polecony. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponieważ buduję dużą, międzynarodową stronę. A linki miały być wykorzystywane do wizytówek. 

Zupełnie inaczej wygląda jak znany sportowiec w mojej dziedzinie sportu zaprasza pod filmikiem na YT na swój profil tak: domena.com/profil niż tak: domena.com/user/54785-profil 

Bo już nie mówię o innych darmowych forach gdzie link wygląda tak:

domena.com/forum/memberlist.php?mode=viewprofile&u=111&sid=323e15337436010161d2f8085b69b17b (PHPBB3)

Dodatkowo jak ktoś będzie szukał w Google informacji na temat jakiegoś sportowca np. Profil Zawodnika to znajdzie domena.com/profilzawodnika

 

Czyli faktycznie jest to niemożliwe? Czy po prostu kwestia budżetu? 

A jak działają portale społecznościowe tworzące takie linki? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Manager
  • Rozwiązanie

Nie rozmawiamy o portalach tylko o IP.Board, bo o to pytałeś.

 

Cóż - być może da się to zmienić w FURLach - nie zgłębiałem dokładnie. /user/ jest po prostu do lepszego rozpoznania, że ciąg cyfr za tą frazą w URL będzie ID użytkownika.

  • Lubię to 1

intermedia - profesjonalne rozwiązania Invision Power Board

---

Chcesz uzyskać szybko i sprawnie pomoc? Uzupełnij wersję i adres w profilu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.