Skocz do zawartości
"Idzie nowe..." - o zmianach i nie tylko ×
Przeniesienie zakupów z IPS Marketplace / Moving bought items from IPS Marketplace ×

Brak możliwości przyznawania ostrzeżeń


lukaszr
Przejdź do rozwiązania Rozwiązane przez DawPi,

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry,

 

mam problem, którego rozwiązania szukam pół dnia.

 

Mam grupę MODERATOR. Osoby z tej grupy (załóżmy o nazwach X, Y, Z) mają dostęp do działów (załóżmy o nazwach A, B,C).

 

Chciałem 1 z użytkowników zabrać dostęp do konkretnego działu forum, ale żeby dalej był w grupie MODERATOR czyli żeby userzy XY mieli dostęp do działów ABC, a tylko user Z miał dostęp do działów AB.

 

Jedyną opcję, jaką wymyśliłem to: stworzyłem kopię grupy MODERATOR o nazwię MOD, skopiowałem maskę uprawnień na podstawie MODERATOR i przyznałem skopiowanej grupie. W skopiowanej masce odznaczyłem wszystkie opcje typu wyświetlanie, czytanie, odpowiadanie itp. Na początku nie było dostępu do CENTRUM ZGŁOSZEŃ w PM, ale w ustawieniach (MEMBERS>WARNING AND MODERATION) dodałem grupę do Can view report center i zadziałało.

 

Wszystko byłoby prawie dobrze - user nie widzi danego forum, ale jest problem z ostrzeżeniami - nie ma przycisku OSTRZEŻENIE. Przejrzałem już wszystko i pomysły mi się skończyły. Jak w ustawieniach nowej grupy przyznałem z powrotem maskę MODERATOR to nic się nie zmieniło. Po zmianie grupy podstawowej z powrotem na MODERATOR działa także chyba nie jest to wina maski uprawnień.

 

Czy macie pomysły jak to rozwiązać? Chyba, że jest inny, prosty sposób na odebranie uprawnień przeglądania konkretnego działu nie ingerując w grupy.

 

Dziękuję

 

Pozrawiam

Łukasz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukaj w ustawieniach grupy (muszą być uprawnienia super user) albo w ustawieniach danego forum (dodaj moderatora).

 

W ustawieniach grupy nie ma czegoś takiego jak super user. Poza tym robiłem grupę MOD na podstawie MODERATOR czyli wszystko powinno się skopiować.

 

Opcja dodawania danego forum odpada.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Manager
  • Rozwiązanie

Dokładnie - wystarczy nadpisać użytkownika poprzez odpowiednią maskę uprawnień i problem rozwiązany. To jedyne dobre rozwiązanie.

intermedia - profesjonalne rozwiązania Invision Power Board

---

Chcesz uzyskać szybko i sprawnie pomoc? Uzupełnij wersję i adres w profilu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.