Skocz do zawartości
"Idzie nowe..." - o zmianach i nie tylko ×
Przeniesienie zakupów z IPS Marketplace / Moving bought items from IPS Marketplace ×

Zabezpieczenie bazy danych


cycek1354

Rekomendowane odpowiedzi

Siema. Mam pewne pytanie... jak zabezpieczyć swoją bazę danych forum przed atakami typu SQL Injection i innymi? Czytam różne poradniki, ale pisze w nich, żeby coś dodać w HTML, itd. natomiast nic nie pisze o tym gdzie to zrobić, itp. Proszę o pomoc.

 

Po ataku na moje forum dodałem prefiksy do tabel. Czy to coś pomoże przy ewentualnym ataku?

 

Jeśli znacie jakieś inne skuteczne zabezpieczenia bazy danych to dajcie znać ;)

Edytowane przez cycek1354
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Manager

Te Twoje w ogóle nie są skuteczne, więc po co pisać o skuteczniejszych.

 

Z ciekawości - daj link do tego poradnik z zabezpieczeniem bazy danych w HTML.

 

A wracając - takie rzeczy zostaw administratorom hostingu, a nie zajmuj się tym Ty.

intermedia - profesjonalne rozwiązania Invision Power Board

---

Chcesz uzyskać szybko i sprawnie pomoc? Uzupełnij wersję i adres w profilu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodatkowym zabezpieczeniem jest pobranie plików z forum z CA a nie z internetu :) ( nic nie sugeruje )

Dodatkowo zastosowanie się do sugestii w panelu adminia odnośnie bezpieczeństwa i dobry hosting.

Dobre hasła do FTP, do baz danych, do panelu hostingu, najlepiej wygenerowane albo jakieś własne kombinacje.

Edytowane przez tenechu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bazę danych mam na VPS, więc to samo z siebie powinno być dobre zabezpieczenie.

Skąd taki wniosek? Wszystko zależy jak masz system na tym VPS skonfigurowany, jeżeli masz dostęp bez ograniczeń do bazy z zewnątrz to normalne, ze będą przejęcia, tak samo pozostałe rzeczy, kto Ci tym VPS zarządza?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Bazę danych mam na VPS, więc to samo z siebie powinno być dobre zabezpieczenie.

Skąd taki wniosek? Wszystko zależy jak masz system na tym VPS skonfigurowany, jeżeli masz dostęp bez ograniczeń do bazy z zewnątrz to normalne, ze będą przejęcia, tak samo pozostałe rzeczy, kto Ci tym VPS zarządza?

 

 

 

Dzisiaj kolejne włamanie, znowu każdy użytkownik dostał zarząd, a potem usunęli wszystkie posty na forum... Już mnie szlak trafia, bo nie wiem w jaki sposób dostają się do tej bazy... Hasła zmieniane po 10 razy do wszystkiego za pomocą generatora. VPS mamy z Minthost.pl, a zarządzamy sami. Baza danych, jak i wszystko związane z forum tworzone było na root'cie. Już po prostu nie wiem co mam robić... Do root'a, bazy danych i konta na forum (również ACP) hasła poustawiane z generatora. Na dodatek VPS zabezpieczony poprzez logowanie SSH.

Edytowane przez cycek1354
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obstawiam jakiś pliczek typu I-47 na ftp ;)

I dostaje sie na bieżąco.

Audyt?

Ktoś z doświadczeniem w takich sprawach,aby sprawdził wszystko ;)

Oczywiście za odpowiednie wynagrodzenie.

 

Nie możliwe, że mam jakiś pliczek na FTP, bo po pierwszym ataku reinstalowałem VPS'a całego. A wygląda to wszystko tak, jakby sobie wgrywali swoją bazę danych, którą wyciągnęli podczas pierwszego ataku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No niby trochę racji w tym jest... Zdecydowałem się wszystko usunąć i zacząć od nowa... W związku z tym mam pytanie. Czy forum stawiać na koncie root, czy może nie? Tak samo baza danych. I jak mogę dość skutecznie pozamykać drogi tym gimbusom...?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.