Skocz do zawartości
"Idzie nowe..." - o zmianach i nie tylko ×
Przeniesienie zakupów z IPS Marketplace / Moving bought items from IPS Marketplace ×

Zbyt długa rejestracja użytkownika


Lothoss
Przejdź do rozwiązania Rozwiązane przez semenedar,

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Mam na forum pewien mały problem - chodzi o rejestrację.

Gdy chcę założyć konto wszystko idzie dobrze, gdy już kliknę "rejestracja" czeka się jakieś dwie minuty (może minutę) aż wyskoczy okienko o potwierdzeniu maila.

Co może być problemem, że tak długo się na to czeka? Zazwyczaj jest to kilka sekund a nie kilka minut.

Próbowałem wyłączać i włączać usługę antyspam - ciągle tak samo. 

 

Ps. I nie sądzę, że jest to wina hostingu.

Edytowane przez Lothoss
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Biznes Host. 

 

Na jakim hostingu?

 

Przed chwilą sprawdziłem prywatne wiadomości na forum - jest tak samo. Czekamy minutę aż się wyśle (chociaż odbiorca już dawno ją otrzymał)

Sprawdziłem również aplikację "Contact Us" - tak samo jak z prywatnymi wiadomościami. 

Edytowane przez Lothoss
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podaj adres do forum, pytałeś inne osoby, może to coś z Twoim łączem jest nie tak? Może hosting ma problemy na Twojej maszynie?

http://game-forum.pl/

 

Tak, pytałem głównego administratora - ma taki sam problem. 

 

Jeśli chodzi o hosting - nie ma żadnych problemów. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie masz żadnej możliwości sprawdzenia na innym hostingu? Niektóre firmy oferują serwery testowe na 2 tygodnie, możesz sobie taki wziąć i postawić na nim drugie forum dopisując podczas instalacji -testinstall do klucza. Jaka wersja php? Podobno na 5.6 są jakieś problemy, jak możesz, spróbuj zmienić na 5.5.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie masz żadnej możliwości sprawdzenia na innym hostingu? Niektóre firmy oferują serwery testowe na 2 tygodnie, możesz sobie taki wziąć i postawić na nim drugie forum dopisując podczas instalacji -testinstall do klucza. Jaka wersja php? Podobno na 5.6 są jakieś problemy, jak możesz, spróbuj zmienić na 5.5.

Nie rozumiem po co mam stawiać nowe forum, skoro na tym hostingu zużycie sprzętu wynosi niecałe 10%.

Wersja: 5.2.0

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Nie rozumiem po co mam stawiać nowe forum, skoro na tym hostingu zużycie sprzętu wynosi niecałe 10%.

Jeśli myślisz, że działanie forum zależy tylko od zużycia sprzętu to jesteś w wielkim błędzie. Co Ci szkodzi spróbować skoro jak już mówiłem, wiele hostingu udostępnia możliwość wynajęcia za darmo serwera na 2 tygodnie, przy czym możesz zrobić równolegle drugie forum na licencji testowej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W ACP. System > ustawienia > zakładka "Members" > Spam Prevention, następnie Enable "Report "Mark as Spam" to IPS" ustaw na "Nie", zapisz i sprawdź. Jeśli to nie pomoże to "Enable spam service" również ustaw na "Nie" i zapisz, a następnie sprawdź czy działa normalnie. 

 

@Edit

Nie doczytałem do końca Twojego tematu.  :blink:

Edytowane przez cin34
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z racji tego, że nie mogę już edytować to napiszę osobny post.

 

Są to logi z serwera www lighttpd 

 

http://wklej.org/id/1699458/

 

 

W czasie wymienionych wyżej problemów wszystko się tworzy i wysyła na serwer, ale odpowiedź od serwera otrzymujemy po około minucie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Rozwiązanie

Witam.

Mam na forum pewien mały problem - chodzi o rejestrację.

Gdy chcę założyć konto wszystko idzie dobrze, gdy już kliknę "rejestracja" czeka się jakieś dwie minuty (może minutę) aż wyskoczy okienko o potwierdzeniu maila.

Co może być problemem, że tak długo się na to czeka? Zazwyczaj jest to kilka sekund a nie kilka minut.

Próbowałem wyłączać i włączać usługę antyspam - ciągle tak samo. 

 

Ps. I nie sądzę, że jest to wina hostingu.

 

Z tego co widzę, to wszystkie opcje forum, gdzie wraz z publikacją JAKIEJŚ zawartości, jednocześnie wysyłane jest powiadomienie email,- to własnie wysyłka email powoduje problemy, stąd długi czas oczekiwania. Więc, nie tyle wina hostingu, co serwera pocztowego na tym hostingu. Jak masz skonfigurowaną opcję:

 

Ustawienia  >  System  >  Email Set-up ?

 

Czy korzystasz z wbudowanego PHP Mail()? Jeśli tak, najprostszym rozwiązaniem które powininno załatwić Twój problem będzie:

 

Zarejestruj się na https://www.mandrill.com/

 

zajmie Ci to 20 sekund.

Potem wygeneruj dla siebie klucz API jako hasło do połaczenia SMTP.

A potem skonfiguruj opcję email settings, tak:

 

post-13563-0-95278200-1430656414_thumb.p

 

Co chyba oczywiste, wpisz w swój adres email i swój klucz API uzyskany z mandrill jako hasło. Reszta ma być skonfigurowana tak samo. Tym sposobem, ominiesz serwer poczty swojego usługodawcy i zyskasz szybkie połaczenie SMTP z dedykowanym serwerem poczty. Polecam takie rozwiązanie. Spróbuj i napisz w tym temacie, czy to rozwiązało problem.

 

Pozdrawiam,

Sem

Edytowane przez semenedar
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Witam.

Mam na forum pewien mały problem - chodzi o rejestrację.

Gdy chcę założyć konto wszystko idzie dobrze, gdy już kliknę "rejestracja" czeka się jakieś dwie minuty (może minutę) aż wyskoczy okienko o potwierdzeniu maila.

Co może być problemem, że tak długo się na to czeka? Zazwyczaj jest to kilka sekund a nie kilka minut.

Próbowałem wyłączać i włączać usługę antyspam - ciągle tak samo. 

 

Ps. I nie sądzę, że jest to wina hostingu.

 

Z tego co widzę, to wszystkie opcje forum, gdzie wraz z publikacją JAKIEJŚ zawartości, jednocześnie wysyłane jest powiadomienie email,- to własnie wysyłka email powoduje problemy, stąd długi czas oczekiwania. Więc, nie tyle wina hostingu, co serwera pocztowego na tym hostingu. Jak masz skonfigurowaną opcję:

 

Ustawienia  >  System  >  Email Set-up ?

 

Czy korzystasz z wbudowanego PHP Mail()? Jeśli tak, najprostszym rozwiązaniem które powininno załatwić Twój problem będzie:

 

Zarejestruj się na https://www.mandrill.com/

 

zajmie Ci to 20 sekund.

Potem wygeneruj dla siebie klucz API jako hasło do połaczenia SMTP.

A potem skonfiguruj opcję email settings, tak:

 

attachicon.gifmandrill.png

 

Co chyba oczywiste, wpisz w swój adres email i swój klucz API uzyskany z mandrill jako hasło. Reszta ma być skonfigurowana tak samo. Tym sposobem, ominiesz serwer poczty swojego usługodawcy i zyskasz szybkie połaczenie SMTP z dedykowanym serwerem poczty. Polecam takie rozwiązanie. Spróbuj i napisz w tym temacie, czy to rozwiązało problem.

 

Pozdrawiam,

Sem

 

Może i by pomogło, ale główny administrator coś zainstalował i jest dobrze xd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.