Skocz do zawartości
"Idzie nowe..." - o zmianach i nie tylko ×
Przeniesienie zakupów z IPS Marketplace / Moving bought items from IPS Marketplace ×

Przenoszenie forum - Błąd łączenia się z bazą danych


Chuchma

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

przeniosłem się na nowy hosting - ogólnie przenosiny wykonali za mnie osoby z nowego hostingu. Aktualnie oprócz "krzaków" (będę musiał poszukać rozwiązania tego problemu) pojawił się większy problem. Po kliknięciu na dowolny temat/post pojawia się biała strona z błędem: " Błąd łączenia się z bazą danych". Sprawdziłem w panelu DirectAdmin i na pierwszy rzut oka zauważyłem iż na starym hostingu baza danych zajmuje 435mb, a na nowym 114mb. Czy to jest wina też iż źle jest skopiowana baza danych ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sql_error_latest.cgi

Date: Mon, 29 Jun 2015 17:43:31 +0000
Error: 1045 - Access denied for user 'chuchma_ipb'@'localhost' (using password: YES)
IP Address: 178.159.171.11 - /forum/

 

Co do krzaków to kodowanie w phpmyadmin jest takie samo w obu (latin2_general_ci).

 

Czyli pewnie sam będę musiał ściągnąć i wrzucić bazę :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety nie pomogło :/

Sam przez PMA wy-eksportowałem bazę, ustawiłem na nowym hostingu: latin2_general_ci , zimportowałem bazę, przebudowałem język (w ACP) + styl + cache stylu .. i niestety dalej to samo. I nadal pozostał ten problem z: " Błąd łączenia się z bazą danych".

 

Korzystałem tez z tego tematu: http://forum.invisionize.pl/topic/35203-rozwi%C4%85zany-krzaki-po-przeniesieniu-forum/ale też niestety nic nie pomogło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Błąd:
1) tzw. "krzaki"
2) Aktualnie po kliknięciu w dowolny temat/post/użytkownika/itp przenosi na stronę główną Wordpressa - mają osobną bazę danych, forum jest w folderze "forum".
 
Logi pokazują tylko błąd z wczoraj, gdy zaraz po przeniesieniu wpisałem adres forum i był błąd "Database error" bo były złe dane podane w "conf_global" - więcej błędów nie ma.

 

"sql_error_latest.cgi"

Date: Mon, 29 Jun 2015 17:43:31 +0000
Error: 1045 - Access denied for user 'chuchma_ipb'@'localhost' (using password: YES)
IP Address: 178.159.171.11 - /forum/

Edytowane przez Chuchma
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.