Skocz do zawartości
"Idzie nowe..." - o zmianach i nie tylko ×
Przeniesienie zakupów z IPS Marketplace / Moving bought items from IPS Marketplace ×

Czy jest możliwość zmiany licznika postów?


Gość
Przejdź do rozwiązania Rozwiązane przez Gość,

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie, pytanie dość proste. Czy można zmienić licznik postów? Wiem że istnieje opcja do przeliczania postów i tematów ale nic nie pomaga bo dalej jest podawana zła liczba postów. Gdyby to była mała różnica dałbym sobie z tym spokój ale to jest różnica rzędu kilka dziesięciu tysięcy postów.

 

Szukałem w bazie danych i niestety tego nie ma, można jedynie zmienić liczbę tematów i użytkowników.

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli masz na myśli przebudowę pamięci podręcznej w tym statystyk to tak. Nie wiem na jakiej podstawie ten licznik jest przeliczany, bo widocznie nie przelicza wpisów z tabeli ipb_posts.

 

No ale ta wartość musi gdzieś być zapisywana, i chcę się dowiedzieć gdzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeliczyłem liczbę postów użytkowników następnie liczbę postów i tematów ale licznik postów dalej wskazuje złą wartość..

 

Czyli nikt nie wie gdzie ta wartość jest zapisana?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Manager

Od razu nikt nie wie. Widocznie te posty są (!) w bazie danych fizycznie, a na forum są tylko usunięte z widoku. Sprawdź licznik tabel posts i topics.

intermedia - profesjonalne rozwiązania Invision Power Board

---

Chcesz uzyskać szybko i sprawnie pomoc? Uzupełnij wersję i adres w profilu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od razu nikt nie wie.

 

 

 

Widocznie te posty są (!) w bazie danych fizycznie, a na forum są tylko usunięte z widoku.

 

Ja je usuwałem właśnie bezpośrednio z bazy poprzez zapytanie SQL, wiec nie ma takiej opcji aby były "ukryte"

 

Sprawdź licznik tabel posts i topics.

 

W bazie tak jak napisałem wyżej jest o 40 tysięcy rekordów mniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Rozwiązanie

Edit:
 
Użytkownk Spanner z innego supportu IPB podsunął mi pomysł aby zrobić resynchronizację tematów, myślałem że nie ma to związku z postami.
 
Po resynchronizacji i ponownym przeliczeniu postów licznik wyświetla prawidłową wartość.

 

Także licznik postów przeliczany jest według tabeli tematów ipb_topics według kolumny "posts". I nie można go bezpośrednio edytować.

 

Dzięki za pomoc.
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Manager

Oczywiście, że ma. Skoro miałeś przed oczami wszystkie narzędzia z polskimi opisami to rozsądnym wydawało się, że i ich również użyłeś. Jak widać po raz kolejny trzeba prowadzić za rączkę i tej zasady znów będę się trzymać, a miałem nadzieję, że już trochę ludzi IZE wyedukowało w tej kwestii.

intermedia - profesjonalne rozwiązania Invision Power Board

---

Chcesz uzyskać szybko i sprawnie pomoc? Uzupełnij wersję i adres w profilu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.