Skocz do zawartości
"Idzie nowe..." - o zmianach i nie tylko ×
Przeniesienie zakupów z IPS Marketplace / Moving bought items from IPS Marketplace ×

Acces denied po reinstalacji systemu.


dawidola222

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam problem związany z bazą danych. Na stronie głównej wywala błąd: 

 

Access denied for user 'staryuser'@'localhost' (using password: YES)

 

Mimo zmian w conf_global.php usera bazy danych, w błędzie jest wyświetlany stary user, który był na starym systemie.

 

Błąd wynika z:

1. Złych podanych danych do łączenia się z bazą danych.

2. Złych uprawnień usera.

 

Miałem kiedyś ten sam błąd i pamiętam tylko, że wpisywałem coś związanego z komendą chown. Teraz jak wpisuje: chown -R userbazy:grupa /namiary/folderu/bazy psuje mi się cały mysql. Nie wiem dlaczego.

 

Dane są na pewno dobrze podane bo przez mysql -d user -p loguję się normalnie.

 

System: Debian

Wersja IPB: 3.4.7.

 

Dodatkowo dodam, że moja_strona.pl/admin działa i w nim baza danych jest normalnie wczytana. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrobiłem reinstall jeszcze raz, teraz nie mogę wejśc do żadnego tematu bo:

http://scr.hu/168c/zk7ch

To w tym temacie nie pomaga.
http://forum.invisionize.pl/topic/36461-b%C5%82%C4%85d-ipb-404-i-nie-dzia%C5%82aj%C4%85ce-linki-na-localhost/

 

Robiłem to już parę razy, jeszcze nigdy takich problemów nie miałem. Przebudowę zrobiłem.

 

Jurij: ort.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem centosa, nagle w nocy forum- strona główna zaczęła mulić, ładowała się z 2 minuty. Np. jak ktoś już ładował moja-strona.pl/shoutbox to już normalnie się wczytywało. Kontaktowałem to z kimś i mi powiedział, że winą tego może być php5-gd. I próbowaliśmy zainstalować php5-gd ale instalacja nie działała. Powiedział mi, żebym przeszedł na debiana lub ubuntu, bo centos lubi się często psuć sam od siebie. On też miał problemy z centosem. Więc przeinstalowałem system. Mimo, że robiłem to już parę razy teraz mam takie problemy, że męczę się już z 4 dni :/

 

Odnośnie postu, przywróciłem pliki ze stycznia i hula szybciej forum, ale jest problem a mianowicie dalej z tymi nieszczęsnymi tematami. Może coś z kodowaniem lub sortowaniem?

 

http://scr.hu/168c/d2a5s

Bo widzę że zamiast znaków np: "ę" są "Ä™"

Edytowane przez dawidola222
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już działają tematy i posty.

Wyłączyłem: Redirect to new friendly URL format i Use .htaccess mod_rewrite.

A włączyłem:

use_friendly_urls w conf_global.php

 

Jeszcze ktoś mi powiedz, od czego to jest, i czy źle zrobiłem?

 

// Moderator jakby mógł połączyć posty bo nie mogę edytować wcześniejszego i ustawił datę najnowszą.

Edytowane przez dawidola222
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.