Skocz do zawartości
"Idzie nowe..." - o zmianach i nie tylko ×
Przeniesienie zakupów z IPS Marketplace / Moving bought items from IPS Marketplace ×

problemy z obciążeniem serwera po update


marcin554

Rekomendowane odpowiedzi

na IPB 2.3.5 śmigało wszystko że aż miło, serwer wytrzymywał nawet 2-3 tysiące userów online z loadem max 10. Teraz Wywala load ponad 100(!) Przy 500 userach ;/ W ogóle nawet w nocy o 4.00 load jest duży, zaraz po zamknięciu forum wszystko milknie i load spada natychmiast.

Serwer 5600+; 4GB ramu, drugi serwer z bazą sql ma podobne parametry

Wersja ipb 2.3.5 chodzi bez żadnego problemu wiec coś jest z tą 3.0 że się wali ;/ kolejny dzień forum leży przez to. Chyba trzeba będzie wracać do starszej wersji.

Edytowane przez marcin554
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cóż najlepiej będzie jak napiszesz do nich (do IPSu), cóż mam na dzien dzisiejszy 3 propozcyję.

1. Optymalizacja apache / skryptu / mysql

2. Ticket

3. Zmiana maszyny (?)

To że IPB 3 jest zzerne wiadomo od zawsze...

Na dzien dzisiajszy, tak jak pisałem wyzej: napisz ticket.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tu wina jest ewidentnie ze skryptem wiec nawet super maszyna z super apache nic nie da... load rośnie jak zwariowany ;/

A na support IPB zwyczajnie brak mi słów. założyłem ticket 19.08 i do dzisiaj jedyną reakcją było przeniesienie ticketu do poziomu II wsparcia technicznego, nikt nawet nie próbował się zapoznać z problemem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Manager

Tego nie wiesz czy nie próbował. Pozostaje czekać, bardzo bym chciał pomóc, ale nie mogę - powody już napisałem wyżej.

Jak tylko się odezwą i zajrzą do tego, to daj znać, co napisali. Myślę, że takie informacje są bardzo cenne.

intermedia - profesjonalne rozwiązania Invision Power Board

---

Chcesz uzyskać szybko i sprawnie pomoc? Uzupełnij wersję i adres w profilu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na ironie support ipb wszedł na strone jak w miare stabilnie zaczęło wszystko działać i stwierdził że jest ok ;/ ;/

Zmieniłem serwer na 8 rdzeniowy, ale loady też dawały w kość. Po przebudowie wszystkiego tematów/postów/wpisów itp. sytuacja się poprawiła. Wygląda na to że przebudowa postów jest koniecznością nie tylko ze względów estetycznych. Przebudowa ponad 2,1 miliona postów jednak trochę trwała i dlatego zdecydowałem się na to tak późno. Load nie jest szczytem marzeń ale działa wszystko.

Nigdy wcześniej przebudowa postów nie była koniecznością i nic się nie działo (prócz wyglądu) gdy zrobiło się to później.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dopiszę się w tym temacie, ponieważ też rozważałem przesiadkę z 2.3.x na 3.0.x ale mnie ten load niepokoił, zwłaszcza w kontekście tego co marcin554 napisał.

Wygrzebałem na forum IPS-u taką wypowiedź B.Fabera:

One more thing to add, though I'm not sure it'll help you any. As technology progresses, you'll find you simply need more resources to stay up to date. It's how computers and software work, I'm afraid.

2.0 uses more resources than 1.3

2.1 uses more resources than 2.0

2.3 uses more resources than 2.1

3.0 uses more resources than 2.3

Windows ME used more resources than Windows 98

Windows 2000 used more resources than NT/ME/98

Windows XP uses more resources than Win2K

Windows Vista uses more resources than Windows XP

Unfortunately you simply can't progress and add all the gee-whiz bells and whistles everyone wants without some sort of tradeoff in resource usage. I'm positive we could make IPB 3 just as efficient as IPB 2.3.....if we were working with the exact same feature set. i.e. get rid of friendly urls, get rid of the report center, get rid of personal conversations, get rid of the new skin. But then we'd be on 2.3, wouldn't we?

Cały topic tutaj

Czy ktoś jeszcze ma doświadczenia z loadem serwera po przejściu na "trójkę"?

Najbardziej zależy mi na opiniach posiadaczy for z ruchem ok. 10000 uników/dzień, >300online i bazą ok. 300k postów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziś przełączam swoje forum z 2.3.6 na 3.0.3 az strach się bac co bedzie jak zwykle łapie około 700userów online z czego ponad 400 w galerii, na szczesceie zostawiam stara wersje obok - bedzie można szybko wrócić

co mam przebudować, cachowac aby juz na starcie zaczęło działać po ludzku?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Manager

co mam przebudować, cachowac aby juz na starcie zaczęło działać po ludzku?

Hehehe. Najpierw posty, a potem wszystko, co leci w opcjach przebudowujących. Następnie trochę będzie mulić, bo system musi zapisać dane o nieczytanych postach, wykonać bazę z cache postów itd. Tutaj też złapaliśmy małego 'doła' na początku, ale nie dało się tego tak bardzo odczuć jak na większych forach.

intermedia - profesjonalne rozwiązania Invision Power Board

---

Chcesz uzyskać szybko i sprawnie pomoc? Uzupełnij wersję i adres w profilu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiesz, Brandon nie jednokrotnie mi mówił ze mam 2. pod względem wielkości galerie jaka stoi na ipb, właśnie przebudowywuje posty, później zrobie taka jak mówiłeś, a na koniec przekonfigurje sphinxa aby wyszukiwać przez sphinxa na nowej bazie a nie domyślnie po mysqlu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok 80tyś

kiedys z liderem dyskutowałem gosc ma około 11tys albumów i dobrze ponad 1000 kategorii - teraz nie pamietam jego nicka, ale braliśmy udział w dyskusjach z Brandonem na temat wydajności IPB i IPG

u mnie galeria zaczeła działać po ludzku dopiero jak kumpel ją przepisał w kilku miejscach - były tak debilne zapytania, ze jak je lekko zmodyfikował bez utraty funkcjonalnosci to działały ok 70-100 razy szybciej.

Jak to podesłałem Brandonowi, to stwierdził ze w sumie w ostateczności to też tak można ale to jest wbrew jakiejś tam ich zasadzie ^_^

teraz juz tez prosiłem tego samego typa o audyt nowego softu

dziś przełączamy, zbieramy logi a koles od poniedziałku wkracza do akcji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Manager

Ciekawe rzeczy piszesz yacenty. Jak znajdziesz kiedyś chwilę to mógłbyś te zmiany opisać na forum w formie tutka..? ^_^

intermedia - profesjonalne rozwiązania Invision Power Board

---

Chcesz uzyskać szybko i sprawnie pomoc? Uzupełnij wersję i adres w profilu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Manager

Whoop, nie zrozumiałem, że to do wersji 2.x. ;) Jednak ciekawiłby mnie taki tutorial. Anyway, jak zechcesz to skrobniesz. ^_^

intermedia - profesjonalne rozwiązania Invision Power Board

---

Chcesz uzyskać szybko i sprawnie pomoc? Uzupełnij wersję i adres w profilu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.