Skocz do zawartości
"Idzie nowe..." - o zmianach i nie tylko ×
Przeniesienie zakupów z IPS Marketplace / Moving bought items from IPS Marketplace ×

Problem z cytowaniem.


Kinia.
Przejdź do rozwiązania Rozwiązane przez Kinia.,

Rekomendowane odpowiedzi

Na dniach poprawiałam wszystkim prawa. 
Jeden użytkownik forum nie ma opcji do cytowania postów (Weszłam na jego konto i u mnie też ich nie było. Inni użytkownicy z tą samą rangą mają wszystkie opcje. Konto nie jest w żaden sposób zablokowane.) Na innej przeglądarce też brak, telefon i tak dalej. Czyścił ciasteczka i cache, ale nic to nie zmieniło. 
W czym więc może być problem? :( 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W czym więc może być problem? :(

 

Dzieje się tak, odkąd poprawiłaś wszystkim uprawnienia? Wcześniej było ok? Problemu mimo wszystko szukałbym w skinie. Czy na pewno jest dobrze przebudowany i uwzględnia wszystkie zmiany? To, że na "wszystkich skinach jest tak samo" nie oznacza wcale że to nie jest wina skina. Zawsze możesz wygenerować nowy "domyślny" skin, (nazwać go jakoś, obojętnie jak), ustawić temu "wadliwemu"  Userowi  ten skin i zalogować się na jego konto. Jeśli Ty na swojej przeglądarce będziesz widziała przycisk cytowania, to on u siebie też musi go wtedy zobaczyć. I to by oznaczało że coś jest nie tak ze skin cache domyślnego szablonu. A jeśli wszyscy (wsadzeni na ten skin w ramach testu) Userzy będą widzieli przycisk cytowania a ten jeden nadal nie, no to nie ma bata. Musi mieć ten "wadliwy"  jakieś "unikatowe" ustawienie które zostało przeoczone, - zapomniane.

 

Pozdrawiam,

Sem

Edytowane przez semenedar
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

W czym więc może być problem? :(

 

Dzieje się tak, odkąd poprawiłaś wszystkim uprawnienia? Wcześniej było ok? Problemu mimo wszystko szukałbym w skinie. Czy na pewno jest dobrze przebudowany i uwzględnia wszystkie zmiany? To, że na "wszystkich skinach jest tak samo" nie oznacza wcale że to nie jest wina skina. Zawsze możesz wygenerować nowy "domyślny" skin, (nazwać go jakoś, obojętnie jak), ustawić temu "wadliwemu"  Userowi  ten skin i zalogować się na jego konto. Jeśli Ty na swojej przeglądarce będziesz widziała przycisk cytowania, to on u siebie też musi go wtedy zobaczyć. I to by oznaczało że coś jest nie tak ze skin cache domyślnego szablonu. A jeśli wszyscy (wsadzeni na ten skin w ramach testu) Userzy będą widzieli przycisk cytowania a ten jeden nadal nie, no to nie ma bata. Musi mieć ten "wadliwy"  jakieś "unikatowe" ustawienie które zostało przeoczone, - zapomniane.

 

Pozdrawiam,

Sem

 

Zrobiłem tak i d*pa nic nie ma ;/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrobiłem tak i nic nie ma ;/

Wyrażaj się proszę precyzyjnie :)

Co znaczy nic nie ma. Nawet na całkiem nowym skinie, ten JEDEN User nie widzi cytowania a wszyscy pozostali widzą? Bez względu na przeglądarkę i bez względu na to, czy to Admin loguje się na to konto, czy ten User na swoje, tak? W trybie bezpiecznym bez rozszerzeń, próbowaliście?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze coś.

 

Sprawdź, czy przypadkiem ten Użytkownik, nie jest filtrowany przez inną maskę uprawnień. Dla przykładu- jeśli jest filtrowany przez uprawnienia gościa, to wtedy nie będzie widział przycisku cytowania. (Opcje Użytkownika w ACP Zakładka:--> "Szczegóły i Ograniczenia"  "Nadpisz maskę uprawnień grupy przez". Upewnij się, że NIC tam nie jest zaznaczone.

 

Sem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze coś.

 

Sprawdź, czy przypadkiem ten Użytkownik, nie jest filtrowany przez inną maskę uprawnień. Dla przykładu- jeśli jest filtrowany przez uprawnienia gościa, to wtedy nie będzie widział przycisku cytowania. (Opcje Użytkownika w ACP Zakładka:--> "Szczegóły i Ograniczenia"  "Nadpisz maskę uprawnień grupy przez". Upewnij się, że NIC tam nie jest zaznaczone.

 

Sem

Nie to już sprawdzałem.

Wszystkie maski sprawdzałem. Dawałem mu inne rangi, skiny inne, maski inne, nawet maske moderatora dawałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co zauważyłam, są to osoby, które wcześniej miały zbanowane konta. Oczywiście, wszystkie możliwe blokady zostały zdjęte.

To może mieć jakiś wpływ? 
Oczywiście, wcześniej takiego problemu nie było. 

Edytowane przez Kinia.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To może mieć jakiś wpływ?

 

Zależność na pewno istnieje, pomimo tego że nie powinno tak przecież być, skoro WSZYSTKIE ograniczenia zostały zdjęte.

Czy nie prościej byłoby najpierw zaktualizować skrypt z wersji 3.4.7 (którą tam macie) do 3.4.9 najbardziej aktualnej? Aktualizacja często rozwiązuje wiele problemów. Nic innego prócz aktualizacji, lub ticketu do IPS, nie przychodzi mi do głowy.

 

Ewentualnie sprawdźcie jeszcze, choć nie sądzę by to miało w tym przypadku znaczenie:

 

1) Czy wszystkie chmody są wykonane poprawnie, zgodnie z tabelą chmodów zalecaną przez IPS? Zwłaszcza cache i skin cache. Jeśli chmod był zły, należy go poprawić wraz z wszystkimi plikami wewnątrz folderu, zgodnie z chmodem folderu nadrzędnego (rekursywnie). BYĆ MOŻE, choć to mało prawdopodobne, chodzi o brak uprawnień do cache i przebudowa nie daje należytego efektu, czego skutkiem jest: powrót z grupy zbanowany do właściwej grupy, nie odświeża uprawnień do skina. Sprawdźcie więc poprawność wszystkich chmodów instalacji IP Board. Eksperymentuj: Stwórz Usera, zobacz czy wszystko widzi dobrze, zbanuj go, odbanuj, sprawdź jak widzi po odbanowaniu.

 

2) Rozumiem że skin jest ustawiony domyślny dla wszystkich z opcją "wszystkie aktualne i przyszłe grupy" a nie jest tak, że np zbanowani widzą jakąś inną?

 

3) Jeśli powyższe nie poskutkuje, lub nie doszukacie się błędu, a jeszcze przed aktualizacją do 3.4.9. Spróbujcie patentu z nową grupą. Po prostu utwórz nową grupę, bazującą na masce uprawnień tej grupy w której jest problem z Użytkownikami, lub stwórz całkiem nową maskę uprawnień. Przenieś tam tych Userów i sprawdź, czy to likwiduje problem. Jeśli tak, to będzie można coś z tym zrobić. Po prostu "zabić" tę starą grupę, przenosząc wszystkich do nowej na identycznych uprawnieniach. Odświeżyć tym sposobem bazę w której coś się wykorbiło.

Edytowane przez semenedar
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • Rozwiązanie

Upką do 3.4.9 pewnie się zajmę. 
BTW, co zabawne, problem rozwiązał się sam. Użytkownicy byli zmuszeni do tego, by czekać, ponieważ nasze wszelkie próby pomocy im były w sumie na marne. A po dosyć krótkim czasie mogli znów swobodnie cytować posty. 
Powód oczywiście wciąż nieznany, aczkolwiek wszystko samoistnie wróciło do normy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.