Skocz do zawartości
"Idzie nowe..." - o zmianach i nie tylko ×
Przeniesienie zakupów z IPS Marketplace / Moving bought items from IPS Marketplace ×

Model biznesowy forum bez zakładania firmy?


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Chce się poradzić bardziej doświadczonych administratorów. Moje forum będzie miało model albo tak mi się tylko wydaje płatny dostęp na firm reklamy ogłoszenia itd a dla prywatnych osób całkowicie darmowy.

Problem w tym że nie wiem jak to zorganizować w formie płatności. Nie oczekuje kokosów ale nie chce mieć problemów ze skarbówka czy inna organizacja łasą na drobne.

Myślałem o inkubatorach które udzielają osobowości prawnej ale jeszcze do niech nie dzwoniłem i nie wiem jak to do końca działa poza tym że nie ma zus'u.

Jak radzicie sobie w takich sprawach wszyscy mają pozakładane firmy jak pobierają jakaś opłatę za premium konta i rangi ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Igorex napisał:

Polecam żebyś najpierw stworzył forum, wyrobił markę, zyskał wartościowe wpisy i ogromny ruch, a potem myślał jak na tym zarobić.

 

Nie rozumiem twojego wpisu. Prosiłem o rade doświadczonych administratorów którzy mieli podobny dylemat czyli ich forum zarabia za mało na otwarcie własnej firmy.

A ty lecisz mi tu z wpisem że ciężko biega się nocą jak się nic nie widzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumiem. Skoro dla osób prywatnych wszystko będzie za darmo, a dla firm wszystko płatne, to która firma będzie się chciała ogłaszać na Twoim tylko Tobie znanym forum? No zastanów się. To taka mała latarka, żeby Ci się lepiej w nocy biegało :) Druga, bo pierwszą dał Ci Igorex. Skoro piszesz o Twoim forum w czasie przyszłym, to znaczy że go jeszcze nie ma. A zanim stworzysz forum, wypełnisz wartościowymi treściami, pozyskasz bazę użytkowników - miną lata. A bez tego wszystkiego nawet żaden rzep nie będzie się chciał chwycić Twojego ogona, a co dopiero jakaś firma wykupić u Ciebie reklamę. Zwłaszcza, że prywatnie miałaby to za darmo :D
To po drugie primo.

A po trzecie primo ultimo - cokolwiek zaczniesz robić w Polsce, wiedz, że Zus'y i Fiskusy Cię dopadną. A dopadną na pewno, bo 20 000 000 000 PLN zapożyczone na tegoroczne 500+ oraz całą masę socjalatrakcji trzeba z takich jak Ty ściągnąć. A jeśli pytasz o dobre inkubatory ochronne, to polecam Ryanair. Tylko przy skorzystaniu musisz przeklikać się do opcji "w jedną stronę". Powodzenia :)

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zadałem wydawałoby się proste pytanie ale chyba było za trudne. No nic zrobiły się z tego osobiste wycieczki od wujków dobra rada nie na temat.

3 godziny temu, Jurij napisał:

Nie rozumiem. Skoro dla osób prywatnych wszystko będzie za darmo, a dla firm wszystko płatne, to która firma będzie się chciała ogłaszać na Twoim tylko Tobie znanym forum? No zastanów się.

No i po co ta prowokacja ? Mam ci tłumaczyć wszystko rozpisać żebyś mógł sobie poszydzić ? 

Masz poświęć czas i przeskanuj http://www.webhostingtalk.pl/ może cie oświeci i coś wdrożysz do swojego dużego forum i kolega dobrą rade z góry też skorzysta. 

A jak już tacy dobrzy wujowie jesteście doradzie mi jak te dobre treści pisać i tych userów mieć może potem przejdziemy do czegoś bardziej zaawansowanego jak wmyślenie loga albo wybranie tematyki. Jakieś keywordsy tez wybierzmy wspólnie albo soszial media zrobimy żeby ruch był większy. Tylko nie wszystko na raz bo temat sie za bardzo rozwinie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.