Skocz do zawartości
"Idzie nowe..." - o zmianach i nie tylko ×
Przeniesienie zakupów z IPS Marketplace / Moving bought items from IPS Marketplace ×

Przenoszenie bazy danych


Dynloth

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

żeby było wiadomo o co chodzi to zacznę od początku. :) Mam forum z licencją która mi jakiś czas temu wygasłą i odnowiłem żeby uzyskać wpsarcie od IPSu, ale jednak go nie otrzymałem i wygasła ponownie tydzień temu. Problem mam taki, że nie mogę ustawić CRONa który wymuszałby zliczanie wszelkich wizyt na forum (odwiedziny postów, zdjęć itp.)

Suuport IPSu zganiał na winę hostingu (dhostig) a serwer na winę IPSu. Także zostałem w szarej d*pie. Przez to odpuściłem sobie prowadzenie forum, ale użytkownicy prosili o jego kontynuację więc tak też chcę zrobić, ale brak zliczania odwiedzin mnie strasznie drażni i odechciewa mi się czegokolwiek z prowadzeniem forum. Dlatego, żeby cokolwiek z nim działać muszę to naprawić, a jako że nie mam nigdzie wsparcia to sam próbuję innych metod. No i właśnie tu mam prośbę z pomocą, bo zainstalowałem IPS w tej samej wersji co mam 4.1.15 tyle, żę nulled no i jak się okazało wszystko działa pięknie nawet bez ustawiania CRONa. Więc planuję zrobić forum na nulled tyle że pod adresem na który mam wykupioną licencję. 

I tu pytanko czy wystarczy teraz zaimportować tabele z jednej bazy do drugiej i powinno działać? Bo próbowałem całość zaimportować to były błędy. Dziś jeszcze spróbuję zaimportować bazę danych tylko z userami, postami i tematami i zobaczę czy będzie działać. 

Proszę o jakieś wskazówki albo podpowiedzi czy to ma sens? :)

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może coś odpiszą, ale działam dalej.

Zrobiłem tak. Wgrałem tą samą wersję IPB, na czystą bazę danych zaimportowałem całą z forum i poszło pomyślnie, podłączyłem bazę w pliku konfiguracyjnym i myśląc żę będzie działało to otrzymałem niestety takie błędy: 

Cytuj

Fatal error: Call to a member function language() on null in /home/klient.dhosting.pl/dynloth/uliczny-trening.pl/public_html/system/Output/Output.php on line 530

Fatal error: Uncaught exception 'IPS\Db\Exception' with message 'Table 'zae9su_nulip.ipscore_sessions' doesn't exist' in /home/klient.dhosting.pl/dynloth/uliczny-trening.pl/public_html/system/Db/Db.php:391 Stack trace: #0 /home/klient.dhosting.pl/dynloth/uliczny-trening.pl/public_html/system/Db/Db.php(720): IPS\_Db->preparedQuery('REPLACE INTO `i...', Array) #1 /home/klient.dhosting.pl/dynloth/uliczny-trening.pl/public_html/system/Session/Front.php(300): IPS\_Db->replace('core_sessions', Array, true) #2 [internal function]: IPS\Session\_Front->write('2d5b56b0f262564...', '') #3 {main} thrown in /home/klient.dhosting.pl/dynloth/uliczny-trening.pl/public_html/system/Db/Db.php on line 391

Niekoniecznie rozumiem o co chodzi, więc jakby ktoś nakierował co mogę zrobić to byłbym wdzięczny. 

I jestem ciekaw czy taki patent przejdzie, bo skoro na czystym IPB Null działa zliczanie postów, a zaimportowałem bazę danych gdzie nie działa zliczanie to czy to będzie miało prawo funkcjonować. 

 

Edytowane przez Dynloth
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Okej, baza danych jakimś cudem cała się nie wgrała, więc wgrałem brakujące tabele no i pojawił się błąd:

Cytuj

Fatal error: Class 'IPS\points\tasks\BalanceUpdates' not found in /home/klient.dhosting.pl/dynloth/uliczny-trening.pl/public_html/system/Task/Task.php on line 674

Domyśliłem się że to może przez wtyczke z punktami, więc usunąłem z bazy 4 tabele od tej wtyczki, ale błąd jest cały czas ten sam przy wejściu na stronę główną. A na PA da się wejśći zalogować, tyle że jest cały rozjechany, ale to może kwestia thema. Bardziej mnie zastanawia dlaczego ten błąd cały czas istnieje. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.