Skocz do zawartości
"Idzie nowe..." - o zmianach i nie tylko ×
Przeniesienie zakupów z IPS Marketplace / Moving bought items from IPS Marketplace ×

Konfiguracja CRONa


Dynloth

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Próbuję skonfigurować CRONa, ale mam pewien problem. Gdy chce ustawić opcję " Używaj CRON (zalecane) ", to nie mogę skonfigurować zadań CRONa na serwerze bo w linku do niego jest spacja przed kluczem. Natomiast gdy ustawię " Używaj usługi web ", to link jest już ciągły i taki mogę ustawić na serwerze. Czy takie ustawienie jest poprawne? Będzie to dobrze działało bez jakiś błędów? Bo widzę, że wizyty tematów niby liczy dobrze, ale nienatychmiastowo. Np, ktoś wejdzie w temat napisze posta, i  dopiero po kilku minutach wlicza wizyty, a CRON jest ustawiony na wykonywanie zadań co minutę. Chyba, że to kwestia ciasteczek. 

Z góry dziękuję za odpowiedź i pozdrawiam! :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja za to mam nadal magiczny problem z włączeniem CRON'a, o czym już pisałam, ale pomocy było brak. ;x

Chodzi o to, że ustawiam odpowiedni dla tej opcji chmod pliku task.php, o który woła, a i tak po odpowiednim dostosowaniu pliku nadal jest płacz, że mam ustawić ten chmod. Nie wiem, co mogę zrobić, żeby w końcu to załapał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli 777? A testowałeś ten plik od CRONa czy działa w ogóle? Bo u mnie był błąd. Siedziałem trochę przy tym CRONie więc pisz to może pomogę. 

Co do mojego pytania, to tak, trzeba chwilkę poczekać po wykonaniu zadania CRON żeby się zaktualizowały staty. I opcja którą podałem działa prawidłowo :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 10.11.2016 o 23:29, Dynloth napisał:

Czyli 777? A testowałeś ten plik od CRONa czy działa w ogóle? Bo u mnie był błąd. Siedziałem trochę przy tym CRONie więc pisz to może pomogę. 

Co do mojego pytania, to tak, trzeba chwilkę poczekać po wykonaniu zadania CRON żeby się zaktualizowały staty. I opcja którą podałem działa prawidłowo :)

Rozwiązałem zagadkę, więc można zamknąć. :weight_lift:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Manager

Problem ROZWIĄZANY. Jeśli są jakiekolwiek wątpliwości, pytania proszę o założenie nowego tematu.

Wszelkie uzasadnione reklamacje/pretensje/sugestie/rady przyjmuje ekipa forum.

intermedia - profesjonalne rozwiązania Invision Power Board

---

Chcesz uzyskać szybko i sprawnie pomoc? Uzupełnij wersję i adres w profilu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.