Skocz do zawartości
"Idzie nowe..." - o zmianach i nie tylko ×
Przeniesienie zakupów z IPS Marketplace / Moving bought items from IPS Marketplace ×

Aktualizacja/upgrade skryptu z 3.4.x na IPS4


rozrabiakaneros

Rekomendowane odpowiedzi

Czy można bezpośrednio aktualizować forum z wersji 3.4.x na IPS 4? Czy należy robić to krokami wersja po wersji? 

Jeśli można jednorazowo, to wystarczy wkopiować pliki do katalogu głównego forum (przed wcześniejszym beckupiem forum i bazy) i uruchomić jakąś opcję po wejsciu do panelu admina? Czy taka aktualizacja zawiera opcję konwersji bazy do UTF-8? Czy optymalnie jest mieć ustawioną bazę na InnoDB i utf8mb4_unicode_ci ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wkopiowałem do głównego katalogu forum, pliki z nowej wersji IPS 4.1.18.1  i na głównej stronie mam błąd

Cytuj


Fatal error: Call to a member function language() on null in C:\xampp\htdocs\forumsamochodowe\system\Output\Output.php on line 535

Fatal error: Uncaught exception 'IPS\Db\Exception' with message 'Table 'forum3.fsm_core_sessions' doesn't exist' in C:\xampp\htdocs\forumsamochodowe\system\Db\Db.php:502 Stack trace: #0 C:\xampp\htdocs\forumsamochodowe\system\Db\Db.php(839): IPS\_Db->preparedQuery('REPLACE INTO `f...', Array) #1 C:\xampp\htdocs\forumsamochodowe\system\Session\Front.php(299): IPS\_Db->replace('core_sessions', Array, true) #2 [internal function]: IPS\Session\_Front->write('36slflta28a4kn3...', '') #3 {main} thrown in C:\xampp\htdocs\forumsamochodowe\system\Db\Db.php on line 502

 

a w panelu admina localhost/forum/admin/ wita mnie komunikat 

 

Cytuj

Table 'forum3.xxx_core_themes' doesn't exist

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.