Skocz do zawartości
"Idzie nowe..." - o zmianach i nie tylko ×
Przeniesienie zakupów z IPS Marketplace / Moving bought items from IPS Marketplace ×

Zakup drugiej licencji na forum IPB


Angle

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam zamiar poprowadzić drugie forum. Biorąc pod uwagę fakt, że jedne prowadzę już na IPB łatwiej będzie mi założyć i urządzić drugie jeżeli będzie na tym samym skrypcie.

 

W związku z tym, że nie chcę bawić się w nielegalne skrypty przymierzam się do zakupu drugiej licencji. To rodzi kilka pytań:

 

- Nie chce kupować nowej na oficjalnym serwisie, tylko odkupić od kogoś tańszą, używaną. Jak wygląda wtedy przypisanie jej do mojego konta, skoro mam tam już jedną licencje na forum?

- Nie zależy mi na updateach na drugim forum. Czy będę mógł dalej z niego legalnie korzystać nawet jeżeli nie odmowie licencji?

- Wykupiłem do pierwszego forum kilka wtyczek z Marketplace. Mogę je legalnie zainstalować na drugim forum czy trzeba płacić ponownie?

- Chciałbym trzymać forum na tym samym hostingu, co pierwsze. Ma ktoś doświadczenia z utrzymaniem dwóch for na jednym serwerze?

Pierwsze forum, to żaden jeszcze kombajn do pisania postów, ale... zmierzam tam:) Drugie zaczyna od zera, więc trochę czasu minie nim się rozwinie. Dlatego wydaje mi się, że osobny hosting mija się z celem aktualnie. Tylko czy samo istnienie for obok siebie może je znacznie spowonić? Używam dhosting.

 

Pozdrawiam

Edytowane przez Angle
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Manager
9 godzin temu, Angle napisał:

Jak wygląda wtedy przypisanie jej do mojego konta, skoro mam tam już jedną licencje na forum?

Będziesz mieć po prostu kilka licencji na jednym koncie klienckim. Potem przy odsprzedaży transferujesz obie osobno.

 

9 godzin temu, Angle napisał:

Czy będę mógł dalej z niego legalnie korzystać nawet jeżeli nie odmowie licencji?

Tak.

9 godzin temu, Angle napisał:

Mogę je legalnie zainstalować na drugim forum czy trzeba płacić ponownie?

Na 99% nie.

9 godzin temu, Angle napisał:

Ma ktoś doświadczenia z utrzymaniem dwóch for na jednym serwerze?

Nawert kilku. Wszystko działa.

9 godzin temu, Angle napisał:

Tylko czy samo istnienie for obok siebie może je znacznie spowonić?

Raczej nie.

  • Lubię to 1

intermedia - profesjonalne rozwiązania Invision Power Board

---

Chcesz uzyskać szybko i sprawnie pomoc? Uzupełnij wersję i adres w profilu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.