Skocz do zawartości
"Idzie nowe..." - o zmianach i nie tylko ×
Przeniesienie zakupów z IPS Marketplace / Moving bought items from IPS Marketplace ×

Osoba z serwera dhosting - prośba 2


Amfidiusz

Rekomendowane odpowiedzi

Hej,

Ostatnio zacząłem się zastanawiać dlaczego IPB generuje mi tak duże zużycie transferu. Wg statystyk po lewej stronie, w tym miesiącu zużyłem już ponad 15GB. Sprawdziłem więc awstats dla wszystkich domen na hostingu i... wyszło mi niecałe 9GB! Do tego mogę dorzucić jakieś 200MB na operacjach na FTP. Różnica więc jest kolosalna - 66% więcej!

Dlatego prośba: Czy ktoś mógłby przejrzeć swoje awstaty i sprawdzić czy zgadzają się one z tymi, za które musimy zapłacić?

EDIT: Jest jeszcze poczta, ale nie sądzę, żeby zużyła ona 6GB w tydzień :)

Edytowane przez Amfidiusz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musisz pamiętać, że boty generują dość spory transfer, w moim przypadku do tej pory było w granicach 5 GB. Dopiero za pomocą pliku robots.txt zablokowałem to co niepotrzebne.

A i miałem jeszcze problem z hotlinkowaniem skryptów cgi. Musisz odpowiednio skonfigurować serwer (plik .htacces, aby nie było możliwe takie działanie)

Hotlink to technika budowania serwisu internetowego w oparciu o cudze zasoby. Mowa tutaj o zajmujących przepustowość i miejsce na serwerze plikach multimedialnych, plikach graficznych, plikach archiwalnych lub programach komputerowych.

Technika ta przez większość użytkowników Internetu uważana jest za nieetyczną i jest zwalczana przez autorów adresów źródłowych. Jest techniką pasożytniczą wykorzystującą obce zasoby w celu popularyzacji własnej marki lub świadomym działaniem na niekorzyść witryny/serwera z którego pliki są pobierane. /WIKIPEDIA/

46279b204b.png

Rozwiążemy dla Ciebie każde zadanie z matematyki: http://matma4u.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też mam stronę na dhosting.pl i też mam bardzo duże różnice między tym co podają w panelu a tym co widzę w AWstats. Napisałem jakiś czas temu ticket chociaż wiedziałem jaką dostanę odpowiedź... Oto jej treść:

Statystyki AWstats są statystykami testowymi i - niestety - ich pomiary nie są jeszcze dokładne. Mimo, iż nadal testowe, statystyki te zostały udostępnione ze względu na liczne prośby klientów. Dodatkowo proszę zauważyć, że ruch zliczany jest dla wszystkich utworzonych kont WWW.

Bieżący ruch jest zliczany na poziomie modułu serwera WWW, który zlicza ruch w trakcie jego generowania i wielokrotnie był sprawdzany pod względem poprawności działania.

Bla bla bla... Nawet nie odpisywałem bo taka dyskusja nie ma sensu. Nawet jeżeli jakaś firma oszukuje nas na transferze to nie ma jak im to udowodnić... Ale raczej wierzę w ich uczciwość :)

Edytowane przez MariuszT
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

matma4u ma rację:

Pokazane tutaj roboty sieciowe generują ruch "nieoglądany" przez gości, dlatego nie są zawarte w innych zestawieniach.

A wychodzi ponad 3GB dla forum.

Jeżeli wziąć również pod uwagę, że statystyki są 'testowe', to wszystko się zgadza. Niestety...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.