Skocz do zawartości
"Idzie nowe..." - o zmianach i nie tylko ×
Przeniesienie zakupów z IPS Marketplace / Moving bought items from IPS Marketplace ×

Dane się nie aktualizują od razu/normalnie.


danielffa

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, właśnie ogarnąłem sobie VPS'a, wszystko już mam gotowe, forum zainstalowane, tam już nawet poustawiane itd.

Ale jest jeden problem, możliwe że z tej racji bo stoi na VPS, bo wcześniej na hostingach nie miałem tego problemu ale nie wiem.

Dokładniej chodzi o to że np. pisząc nowy temat, dodając go to po odświeżeniu forum nie dodaje się do "TEMATY" w sidebarze, tak samo jak zarejestruje się ktoś nowy to w "Statystyki użytkowników" nie aktualizuje się aktualna liczba zarejestrowanych i także w "Najnowszy użytkownik".

Dopiero po edycji tych 2 bloków, nawet bez jakiejkolwiek zmiany, zapisując je, informacje się aktualizują.

 

W sumie to dziwna sprawa, bo jednak niby aktualizuje się samo przed chwilowym odświeżeniem forum to zauważyłem, ale to trwa kilka minut zanim wyświetli się jakakolwiek informacja, a zawsze miałem to od razu, no i tak byłoby najlepiej i teraz.

 

Konfiguracja VPS/Forum:

  • Apache2
  • Wersja MySQL 5.5.5-10.1.26
  •  Wersja PHP  7.0.19-1
  • Metoda przechowywania danych > Baza danych
  • Metoda przechowywania w pamięci podręcznej > ACP
  • Włączyć zapisywanie szablonu na dysku? ? Włączone
  • Oraz włączone przyjazne linki.

Tak to wygląda + to co aktualnie zrobiłem z tych ważniejszych zmian na forum.

Dziękuje i pozdrawiam.

 

link do forum: https://strzelaj-zabijaj.pl/

Wersja IPS: 4.2.6

 

 

@EDIT

 

Jeszcze wystąpił taki problem: 

Nie działają połączenia zewnętrzne

 

123.png.6b090bb1d9ad8177a553880533673046.png

 

Edytowane przez danielffa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Klikam i wyskakuje:

 

"Połączenia z zewnętrznymi stronami nie pracują poprawnie. Może to powodować problemy z nieoficjalnymi usługami. Skontaktuj się ze swoim operatorem hostingu (serwera) i poproś o rozwiązanie tego problemu."

 

No a chodzi o to że mam VPS'a czyli pewnie to jakoś sam mogę skonfigurować, tylko że nic nie potrafię znaleźć na ten temat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@EDIT

 

To już naprawiłem sam, wgrałem jeszcze raz pliki z folderu applications na serwer, możliwe że coś wcześniej się wgrało, czasami mam przycinke w internecie i się rozłącza możliwe dlatego nie wiem.

Ale co do aktualizacji na bieżąco o tematach itd, to jeszcze jest aktualne..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.