Skocz do zawartości
"Idzie nowe..." - o zmianach i nie tylko ×
Przeniesienie zakupów z IPS Marketplace / Moving bought items from IPS Marketplace ×

ROZWIĄZANY: Nowa domena nowa instalacja?


Bellum

Rekomendowane odpowiedzi

Otóż została zmieniona a dokładnie podpięta druga domena jako główna pod serwer, na którym było instalowane forum ze ścieżki pierwszej domeny.

Jak nie trudno oczekiwać pojawiły się problemy, otóż forum jest skorygowane pod poprzednią domenę, nie bardzo wiem co należy zrobić ponowna instalacja forum, zmiana odnośników, cokolwiek by zachować konta, tematy oraz posty (...)?.

Pozdrawiam.

Edit: Mógłbym zrobić update z pozycji bazy danych wszystkich www.xx.com na www.xx2.com?

Edytowane przez Bellum
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wrzucasz wszystkie pliki do katalogu, na który nakierowana jest nowa domena, zmieniasz odpowiednie wpisy w conf_global.php, sprawdzasz, czy ustawienia Cookie Domain się zgadzają i wszystko powinno śmigasz. Nie ruszasz nic w bazie :)

EDIT: Chyba że chcesz używać dwóch domen jednocześnie. Wtedy najprościej zrobić przekierowanie .htaccess z xx2 na xx.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wrzucasz wszystkie pliki do katalogu, na który nakierowana jest nowa domena, zmieniasz odpowiednie wpisy w conf_global.php, sprawdzasz, czy ustawienia Cookie Domain się zgadzają i wszystko powinno śmigasz. Nie ruszasz nic w bazie :)

EDIT: Chyba że chcesz używać dwóch domen jednocześnie. Wtedy najprościej zrobić przekierowanie .htaccess z xx2 na xx.

Domena jest podmieniona pod poprzednią, czyli zamiast domeny głównej xx.com, jest domena xx2.com (to taka opcja zmień domenę główną), wszystkie pliki na serwerze zostają oraz katalogi, zmienia się tylko domena. Szkoda tylko, że forum sobie nie zmienia, ale cóż, także jeżeli można krok po kroku to bardzo proszę.

Edycja: tyle, że wcześniej uczyniłem plik config nie zapisywanym, i mam błąd krytyczny, a do panelu admina sobie nie wejdę... :)

Edycja2: Zmieniłem prawa pliku i zapis sukcesywny.., wszystko działa, tylko trochę grafikę dopadło na górze.

Zjadło punkty przy sub forach, logo oraz logowanie jest opuszczone trochę w dół, jak to naprawić?

Edycja 3: Problem rozwiązany, wystarczyło przebudować skiny.

Pozdrawiam

Edytowane przez Bellum
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Manager

Problem ROZWIĄZANY. Jeśli są jakiekolwiek wątpliwości, pytania proszę o założenie nowego tematu.

Wszelkie uzasadnione reklamacje/pretensje/sugestie/rady przyjmuje ekipa forum.

intermedia - profesjonalne rozwiązania Invision Power Board

---

Chcesz uzyskać szybko i sprawnie pomoc? Uzupełnij wersję i adres w profilu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.