Skocz do zawartości
"Idzie nowe..." - o zmianach i nie tylko ×
Przeniesienie zakupów z IPS Marketplace / Moving bought items from IPS Marketplace ×

ROZWIĄZANY: Problem awatary, zdjęcia


Bellum

Rekomendowane odpowiedzi

Mam mały problem, otóż nie mogę dodać awatara oraz zdjęć za pomocą funkcji > Wyślij obrazek z komputera.

Jeżeli natomiast skorzystam z funkcji > Podaj adres URL awatara, to działa poprawnie w przypadku zdjęć nie mam możliwości > Podaj adres URL awatara a jedynie > Wyślij obrazek z komputera.

Zmieniłem CHMODY jak na załączonym obrazku oprócz conf_global.php

1.png

Nie jestem pewien czy jest to bezpieczne ustawienie CHMODÓW, forum jest już po a nie przed instalacją a ustawień po instalacji CHMODÓW nie widzę na forum.

Pozdrawiam.

Edycja: Problem rozwiązany, w panelu administracyjnym w polu > Settings: General Configuration > Upload URL: był jeszcze adres starej domeny, wystarczyło zmienić adres http://www.xx.com/forum/uploads na http://www.xx2.com/forum/uploads oraz wyczyścić pole > Path to 'upload' directory.

Wszystko działa, tylko do ostatniego pola nie jestem do końca pewien czy powinno pozostać puste mimo, że wszystko działa w opisie pola widnieje jednak:

This is a path, not a URL.

IPB has detected your uploads path as:

/homez.136/(stara domena xx)/www/forum/uploads

Mam nadzieję, że nie jest to problem ani nie naraża na niebezpieczeństwo forum.

Pozostaje nadal z pytaniem o CHMODY, czy jest to prawidłowe ustawienie?

Edytowane przez Bellum
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Manager

This is a path, not a URL.
IPB has detected your uploads path as:
/homez.136/(stara domena xx)/www/forum/uploads

Uzupełnij to pole wg podanej podpowiedzi.

Chmody są OK. :P

intermedia - profesjonalne rozwiązania Invision Power Board

---

Chcesz uzyskać szybko i sprawnie pomoc? Uzupełnij wersję i adres w profilu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

This is a path, not a URL.
IPB has detected your uploads path as:
/homez.136/(stara domena xx)/www/forum/uploads

Uzupełnij to pole wg podanej podpowiedzi.

Chmody są OK. :P

Nie mogę zrobić czegoś takiego:

Path to 'upload' directory
This is a path, not a URL.
IPB has detected your uploads path as:
/homez.136/eioban/www/forum/uploads

i wpisać w polę:

/homez.136/(stara nazwa domeny)/www/forum/uploads

Ponieważ tej domeny już nie ma, do czego więc miałby się odnosić ten adres? Po zmianie otrzymuję jedynie komunikat bym skontaktował się z Administracją. Co ciekawe próba zmiany nazwy tej domeny na obecną nie przynosi rezultatów, komunikat jest identyczny jak już wymieniłem. Natomiast jeżeli to pole wyczyszczę, to wszystko działa poprawnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Manager

Wykrywa Ci starą domenę zamiast nowej? Coś chyba nie bardzo.. Możesz się posiłkować screenami?

Bo Ty jeszcze mylisz pojęcie path z domeną. Jeśli forum jest na FTP w folderze z nazwą starej domeny, ale działa pod nową to path będzie OK ze starą. To tylko nazwa ścieżki. :P

intermedia - profesjonalne rozwiązania Invision Power Board

---

Chcesz uzyskać szybko i sprawnie pomoc? Uzupełnij wersję i adres w profilu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wykrywa Ci starą domenę zamiast nowej? Coś chyba nie bardzo.. Możesz się posiłkować screenami?

Bo Ty jeszcze mylisz pojęcie path z domeną. Jeśli forum jest na FTP w folderze z nazwą starej domeny, ale działa pod nową to path będzie OK ze starą. To tylko nazwa ścieżki. :P

eee... :P, forum jest w folderze forum, tylko domena xx2 została podpięta jako domena główna serwera.

Nie było żadnych zmian, oprócz w conf_global.php adresu oraz przebudowy skina.

baderror.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:P ^^ zabawna emotka.

Witaj,

Interesujący post ^^ A co do tematu, to skrypt Ci jawnie sugeruje co masz wpisać i on raczej się nie myli. On wykrywa miejsce gdzie się znajduje, aby ułatwić użytkownikom łatwe wpisanie tych danych bez większych kłopotów. To problem raczej załatwiony :-)

Pozdrawiam,

Largo

Jeżeli Ci pomogłem, nie zapomnij proszę o kliknięciu - add.png

Możesz liczyć na moją pomoc z zakresu: PHP5, MySQL, JavaScript i Ajax | W trakcie nauki CSS i xHTML!

W sprawie pomocy z zakresu IP.Board służę pomocą w dziale Zaawansowane programowanie IP.Board

Proszę o nie wysyłanie próśb PW o prywatną pomoc - pomagam JEDYNIE na forum lub na zlecenie!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

Interesujący post ^^ A co do tematu, to skrypt Ci jawnie sugeruje co masz wpisać i on raczej się nie myli. On wykrywa miejsce gdzie się znajduje, aby ułatwić użytkownikom łatwe wpisanie tych danych bez większych kłopotów. To problem raczej załatwiony :-)

Pozdrawiam,

Largo

Inaczej: w path wpisz to, co sugeruje skrypt.

(...) Po zmianie otrzymuję jedynie komunikat bym skontaktował się z Administracją (...)

:P ^^ zabawna emotka.

:P

"(...) Po zmianie otrzymuję jedynie komunikat bym skontaktował się z Administracją (...)"

Edytowane przez Bellum
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Forum postawione na nowej domenie jest w folderze na FTP z nazwą starej domeny?

Wszystko działa, nie mam obecnie pojęcia skąd wziął się poprzednio błąd z Administracją, gdyż obecnie go nie ma.

Forum nie jest postawione na nowej domenie, to tak jakbyś obecnie zmienił domenę główną dla serwera: http://forum.invisionize.pl na http://forum.ize.pl, nie tracisz postów, bazy danych zmian na ftp itp. Wszystko działa poprawnie. :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Manager

Problem ROZWIĄZANY. Jeśli są jakiekolwiek wątpliwości, pytania proszę o założenie nowego tematu.

Wszelkie uzasadnione reklamacje/pretensje/sugestie/rady przyjmuje ekipa forum.

intermedia - profesjonalne rozwiązania Invision Power Board

---

Chcesz uzyskać szybko i sprawnie pomoc? Uzupełnij wersję i adres w profilu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.