Jump to content

Hosting dHosting.pl - 10% rabat!

Sign in to follow this  
Adrian Jamrozik

Problem z instalacją IPS 4.4 na Centos

Recommended Posts

Witam mam kupiony serwer na Hosteam mam problem z instalacja Ipb 4.4 na tym serwerze.

Zainstalowałem nginx, mariadb, phpmyadmin i php 7.3 od remiego ( http://rpms.remirepo.net/enterprise/remi-release-7.rpm )

problemów było kilka większośc rozwiązałem ale mam teraz taki problem przy instalacji żąda ode mnie nadania uprawnień 0777 na konkretnego katalogi tj:

• The directory /usr/share/nginx/example.com/applications needs to be writable. Please change the directory's CHMOD to 0777
  • The directory /usr/share/nginx/example.com/datastore needs to be writable. Please change the directory's CHMOD to 0777
  • The directory /usr/share/nginx/example.com/plugins needs to be writable. Please change the directory's CHMOD to 0777
  • The directory /usr/share/nginx/example.com/uploads needs to be writable. Please change the directory's CHMOD to 0777
  • The directory /usr/share/nginx/example.com/uploads/logs needs to be writable. Please change the directory's CHMOD to 0777

nadałem uprawnienia 0777 tym katalogom niestety po użyciu komendy

systemctl restart php73-php-fpm

nic sie nie zmienia dalej ipb żąda ode mnie nadania uprawenien tym katalogom pomimo tego ze na 100% są poprawnie nadane...

miał ktoś kiedys taki problem?

Może jest jakaś inna metody instalacji php 7.3 na CentOS?

Będe wdzięczny za pomoc

11 godzin temu, Adrian Jamrozik napisał:

nadałem uprawnienia 0777 tym katalogom

I czy na pewno tym.

intermedia - profesjonalne rozwiązania Invision Power Board

---

Chcesz uzyskać szybko i sprawnie pomoc? Uzupełnij wersję i adres w profilu.

Posted (edited)

Wrzuć komendę ps aux | grep php z konsoli oraz ls -al /usr/share/nginx/example.com

Wydaje mi się, że php-fpm pracuje CI na innym userze niż uprawnienia w plikach forum.

Podaj co tam Ci się wyświetliło.

ps: porada taka - nie instaluj sobie na serwerze takich paczek all-in-one. Później nie wiadomo co i jak. Lepiej po kolei poszczególne składniki. 

Edited by elroy
  • Like 1

logopiwoorgsmall.png

piwo.org - polski portal piwowarski