Skocz do zawartości
"Idzie nowe..." - o zmianach i nie tylko ×
Przeniesienie zakupów z IPS Marketplace / Moving bought items from IPS Marketplace ×

Reakcje same się dają - bardzo dziwny błąd


Gość SmQ

Rekomendowane odpowiedzi

Hej,

 

od paru dni nasi użytkownicy raportują nam, że pojawiają się na forum likei, których nie przyznawali. Na początku myśleliśmy, że to może jakieś włamanie na konta i poleciliśmy im zmianę hasła. Jednak zgłaszających jest coraz więcej. Problem nadal istnieje po zmianie hasła, więc raczej należy to wykluczyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Manager

Zabrzmi to dziwnie i co najmniej zastanawiająco, ale wczoraj zgłosił się do mnie klient u którego jest ten sam problem na forum. Żeby było śmieszniej to on ma wersję forum.. 3.4.9.

paranoid meet the robinsons GIF

 

Pytałeś na forum IPSu jak to "debugować". Sam nie wiem - może sprawdź czy masz jakieś wtyczki które "nadpisują" dodawanie reputacji i je wyłącz i obserwuj. To na razie robię u tego klienta.

intermedia - profesjonalne rozwiązania Invision Power Board

---

Chcesz uzyskać szybko i sprawnie pomoc? Uzupełnij wersję i adres w profilu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też od tego zaczynamy. Jak możesz to skieruj go proszę do tego wątku. Niemniej jednak wygląda na to, że to nie jakaś nasza zmiana, tylko coś innego. Błąd jest na tyle charakterystyczny, że raczej nie ma mowy o przypadku. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aaa ok, myślałem, że lokalny. Szczerze powiedziawszy, to bardzo ciekawy błąd. Jednak jeśli wystąpił na bardzo starej wersji forum, to nie jest wina ani naszych zmian na serwerze, ani ostatnich updateów silnika. Możliwe,  że jakaś wtyczka. Możemy porównać z listą naszych wtyczek w razie czego. Może jest jakaś zbieżna. Na PW możemy wysłać ze względów bezpieczeństwa, aby tutaj nie publikować wszystkich.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Manager

On ma wersję 3.x, Ty 4.x - wiec nic -> silnik, wtyczka, skin nie są wspólne. On ma inną tematykę forum, dużo u niego działam i dlatego się zdziwiłem, że oboje w podobnym czasie macie takie problemy. Jednak nie skupiaj się na nim (tym kliencie) - podałem to raczej jako ciekawostkę.

intermedia - profesjonalne rozwiązania Invision Power Board

---

Chcesz uzyskać szybko i sprawnie pomoc? Uzupełnij wersję i adres w profilu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawostka, ale bardzo znacząca. Moim zdaniem eliminuje wiele rzeczy. Eliminuje np. to, że to w silniku (update 4.4.8) coś IPS skopał. Eliminuje tez błędy naszych chłopaków, bo on nie ma naszych kodów. Tematyka w sumie bez znaczenia. Zostają tak naprawdę wtyczki według mnie i aplikacje i dodatki. Niestety, tak jak mówisz 3.x i 4.x prawie nie ma kompatybilnych ze sobą dodatków. 

 

Co ciekawe problem wystąpił w bardzo podobnym czasie. Wygląda to więc na błąd w jakiejś wtyczce jednak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Manager
23 minuty temu, SmQ napisał:

prawie nie ma kompatybilnych ze sobą dodatków. 

Żadnego nie ma kompatybilnego. Żebyś lepiej zrozumiał - to dwa zupełnie inne skrypty pod tą samą nazwą. :)

intermedia - profesjonalne rozwiązania Invision Power Board

---

Chcesz uzyskać szybko i sprawnie pomoc? Uzupełnij wersję i adres w profilu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma takich zbiegów okoliczności. Za małe prawdopodobieństwo. Jeśli akurat w ostatnich dniach problem wystąpił, a jest mocno nietypowy, to jakiś wspólny mianownik powinien być ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Manager

Być może. Jednak ja nie mam dostępu do waszego forum tylko działam u niego.

Na forum IPSu bfarber pisał Ci, żebyś wysłał ticket. Jak rozwiążą sprawę to się podziel rozwiązaniem, proszę. :)

intermedia - profesjonalne rozwiązania Invision Power Board

---

Chcesz uzyskać szybko i sprawnie pomoc? Uzupełnij wersję i adres w profilu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taaa oznaczyli jako Solved i odpisali:



Hello,

The only thing really would be someone having access to the database itself, which I would have thought very unlikely as it would be a fairly trivial thing to do to cause mischief, or someone having login details for these users. As I mentioned, I would suspect it's the login details for the users that they have.

No sorry, ale solved to nie jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.