Skocz do zawartości
"Idzie nowe..." - o zmianach i nie tylko ×
Przeniesienie zakupów z IPS Marketplace / Moving bought items from IPS Marketplace ×

10193 - brak logowania acp i forum


Kacperex

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

bardzo dawno nie miałem problemu z IPB, do czasu aż hostingodawca zmienił maszynę hostingową.

 

Forum wygląda na pierwszy rzut oka poprawnie, jednak nie idzie się zalogować do panelu admina i do panelu użytkownika wywala znany bład 10193. Na wszystkich skinach, ktore miałem. Przywrócenie bazy danych, jak i plikow forum nie pomaga.

Nie mam możliwości przebudowania skinu, bo nie mam jak wejść do ACP - za każdym razem mam taki komunikat:

image.png.71a28fcb742a106f5e2e421549e4c66b.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak napisałem, ale jak grochem o ścianę, rozmowa jak ze ścianą, ja im jak mantrę, że nie idzie i nie działa oni swoje, że powinno być ok.

Dlatego zirytowany postanowiłem coś sam podziałac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Manager

Jaki to kod błędu dokładnie? Bo szukam tego z tytułu w najnowszej wersji i nie mogę znaleźć.

Jeszcze to spróbuj:

 

intermedia - profesjonalne rozwiązania Invision Power Board

---

Chcesz uzyskać szybko i sprawnie pomoc? Uzupełnij wersję i adres w profilu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Manager
	/**
	 * Verify login form submission and log user in
	 *
	 * @return	mixed		array [0=Words to show, 1=URL to send to, 2=error array]
	 */
    public function doLogin()
    {
    	if( !defined('IGNORE_AUTH_KEY') OR !IGNORE_AUTH_KEY )
    	{
			if ( $this->request['auth_key'] != $this->member->form_hash )
			{
				$this->registry->getClass('output')->showError( 'login_no_authkey', 10193, null, null, 403 );
			}
		}
		
		return $this->han_login->verifyLogin();
	}

Może by to można było obejść dodając takie coś do contants.php:

define( 'IGNORE_AUTH_KEY', 1 );

Spróbuj wtedy się zalogować do ACP.

intermedia - profesjonalne rozwiązania Invision Power Board

---

Chcesz uzyskać szybko i sprawnie pomoc? Uzupełnij wersję i adres w profilu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, DawPi napisał:

	/**
	 * Verify login form submission and log user in
	 *
	 * @return	mixed		array [0=Words to show, 1=URL to send to, 2=error array]
	 */
    public function doLogin()
    {
    	if( !defined('IGNORE_AUTH_KEY') OR !IGNORE_AUTH_KEY )
    	{
			if ( $this->request['auth_key'] != $this->member->form_hash )
			{
				$this->registry->getClass('output')->showError( 'login_no_authkey', 10193, null, null, 403 );
			}
		}
		
		return $this->han_login->verifyLogin();
	}

Może by to można było obejść dodając takie coś do contants.php:


define( 'IGNORE_AUTH_KEY', 1 );

Spróbuj wtedy się zalogować do ACP.

 

 

Niestety nie puszcza, co prawda nie miałem pliku w głównym katalogu, więc go stworzyłem. Ale nadal nie przyjmuje logowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://gothic.org.pl/forum lub http://forum.gothic.org.pl

 

Właściciel hostingu napisał, że przenosił wszystko na nowe maszyny. Na moje uwagi odpisał support: "Proszę teraz o weryfikację, została zmieniona wersja PHP na 5.3 i uruchomiony został safe mode." 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Cześc ponownie, cały czas walczę, taki mam ostatni błąd z folderu cache moze ktoś go rozgryźć?

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
 Date: Sun, 03 May 2020 11:32:41 +0000
 Error: 1064 - You have an error in your SQL syntax; check the manual that corresponds to your MariaDB server version for the right syntax to use near 'rows FROM zpb_sessions WHERE running_time > 1588504361' at line 1
 IP Address: 83.20.226.46 - /forum/admin/index.php?adsess=db6d27dded9d9a35ac3d63f5f739cc8a&old_adsess=&app=core&
 ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
 mySQL query error: SELECT count(*) as rows FROM zpb_sessions WHERE running_time > 1588504361
 .--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------.
 | File                                                                       | Function                                                                      | Line No.          |
 |----------------------------------------------------------------------------+-------------------------------------------------------------------------------+-------------------|
 | admin/sources/base/ipsController.php                                       | [admin_core_mycp_dashboard].doExecute                                         | 306               |
 '----------------------------------------------------------------------------+-------------------------------------------------------------------------------+-------------------'

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Manager
Godzinę temu, Kacperex napisał:

mySQL query error: SELECT count(*) as rows FROM zpb_sessions WHERE running_time > 1588504361

 

intermedia - profesjonalne rozwiązania Invision Power Board

---

Chcesz uzyskać szybko i sprawnie pomoc? Uzupełnij wersję i adres w profilu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok więc tak zaktualizowałem forum do 3.4.8 ACP po zastosowaniu powyższe sztuczki działa poprawnie, straciłem kodowanie, ale to do naprawy jest. Jednak błąd z logowaniem występuję nadal.

Generalnie forum z poziomu głównej strony pokazuję, że jest się zalogowanym i można korzystać np. z SB natomiast po wejściu w temat wyskakuje powyższy error i jakby następowało  wylogowanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Manager

Jesteś pewny, że domena jest ciagle bez/z www? 
Najlepiej zaktualizować do 3.4.9 (najnowszej). Wiem, że to niewielka różnica, ale jak już sprawdzać to na najnowszej dostępnej dla danej serii wersji. 

intermedia - profesjonalne rozwiązania Invision Power Board

---

Chcesz uzyskać szybko i sprawnie pomoc? Uzupełnij wersję i adres w profilu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Manager
14 minut temu, Kacperex napisał:

Niestety mamy tylko to jedno. Mówisz, że sensownie bedzię zrobić backup i uciec sprawdzić na innym serwerze? Najgorszę, że sama baza waży ponad giga

Bardzo mało. ;) Wielkość bazy to nie problem, liczy się szybkość serwera i łącza.

intermedia - profesjonalne rozwiązania Invision Power Board

---

Chcesz uzyskać szybko i sprawnie pomoc? Uzupełnij wersję i adres w profilu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.