Skocz do zawartości
"Idzie nowe..." - o zmianach i nie tylko ×
Przeniesienie zakupów z IPS Marketplace / Moving bought items from IPS Marketplace ×

Przeniesienie forum / aktualizacja / stawianie od nowa - co lepsze?


nts

Rekomendowane odpowiedzi

Witam
problem jest dość złożony, dlatego zanim zabiorę się za cokolwiek chciałbym poradzić się specjalistów.  W skrócie chodzi o przeniesienie/zaktualizowanie aktualnego forum do wersji 4.x.

 

Przejąłem ostatnio hosting, na którym znajdują się dwie domeny, na domenie 1 jest ipb 3.4.6, na domenie 2 ips 4.4.3

Sytuacja wygląda tak, że na domenie 1 znajduje się forum, które nadal będzie rozwijane, ale właściciel licencji zabiera "klucz" ze sobą, a na domenie 2 jest "testowe" forum z kluczem licencji, który chciałbym przerzucić na forum, które znajduje się na domenie 1.

Zamiast bawić się w takie coś myślałem o przypisaniu  subdomeny /forum do innego katalogu wystarczyłoby skonwertować bazę danych pod 4.4.3 i przerzucić ją do nowszego forum, jednak hosting tego nie oferuje, subdomeny przypisać można tylko do folderów będących w folderze głównej domeny. 

 

Z tego co się zorientowałem mam parę opcji:

1. Najłatwiejsza i płatna opcja  to opłacić bieżącą licencje, aby była aktywna, przypisać ją do forum na domenie i napisać do supportu o pomoc z aktualizacją całego forum.
2. Postawić forum na nowo w odpowiednim katalogu na domenie z prawidłową licencją i próbować przekonwertować bazę z 3.4.6 na 4.4.3 - tylko tutaj nasuwa się pytanie, bo z tego co się zorientowałem silnik można pobrać tylko, gdy ma się "aktywną" licencję, czyli wracamy do opcji 1, najszybciej, najprostszej i płatnej, gdyż żadnych nulledów nie mam zamiaru pobierać.

W zasadzie nie wiem jak do tego się zabrać, dlatego prosiłbym o jakieś porady, bo aktualnie za parę dni forum zostanie bez klucza (przypisze do niego wtedy z drugiego forum), ale jak to ogarnąć, że miało ręce i nogi. ?

Edytowane przez nts
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Manager
5 minut temu, nts napisał:

2. Postawić forum na nowo w odpowiednim katalogu na domenie z prawidłową licencją i próbować przekonwertować bazę z 3.4.6 na 4.4.3 - tylko tutaj nasuwa się pytanie, bo z tego co się zorientowałem silnik można pobrać tylko, gdy ma się "aktywną" licencję, czyli wracamy do opcji 1, najszybciej, najprostszej i płatnej, gdyż żadnych nulledów nie mam zamiaru pobierać.

 

5 minut temu, nts napisał:

W zasadzie nie wiem jak do tego się zabrać, dlatego prosiłbym o jakieś porady, bo aktualnie za parę dni forum zostanie bez klucza (przypisze do niego wtedy z drugiego forum), ale jak to ogarnąć, że miało ręce i nogi. ?

Za bardzo kombinujesz. :)

Droga jest jedna:

  • kupić licencję,
  • wykonać aktualizację (nie konwersję) do najnowszej wersji forum.
  • Dziękuję 1

intermedia - profesjonalne rozwiązania Invision Power Board

---

Chcesz uzyskać szybko i sprawnie pomoc? Uzupełnij wersję i adres w profilu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Manager

Problem ROZWIĄZANY. Jeśli są jakiekolwiek wątpliwości, pytania proszę o założenie nowego tematu.

Wszelkie uzasadnione reklamacje/pretensje/sugestie/rady przyjmuje ekipa forum.

intermedia - profesjonalne rozwiązania Invision Power Board

---

Chcesz uzyskać szybko i sprawnie pomoc? Uzupełnij wersję i adres w profilu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.