Skocz do zawartości
"Idzie nowe..." - o zmianach i nie tylko ×
Przeniesienie zakupów z IPS Marketplace / Moving bought items from IPS Marketplace ×

Instalacje testowe IPB4.6.x vs aplikacje i inne...


Pianocraft

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry wszystkim,

Dawno mnie nie było, i tutaj i na invisioncommunity i trochę  jestem przerażony, więc wybaczcie jeśli w złym miejscu czy trochę nieskładnie piszę.

Posadziłem testową instalację 4.6.9 na localhoście i nic nie mogę doinstalować (localhost installations are not supported)? Licencja aktywna, żeby nie było :D

Podobnie jest na testowych instalacjach IPS-a. Jeśli to prawda, to kicha, bo nie puszczę na forum produkcyjnym (ok. 500k userów i ponad 1500k postów - online ok. 700-1000uu - za GA) nieprzetestowanych aplikacji, templatek, etc... zwłaszcza, że na forum (3.4.9) mam aplikacji i hooków kilkanaście. Większość ma kontynuację do 4.6.x, ale trzeba przetestować. Zauważyłem tez, że wiele aplikacji jest "niedokupienia" a autorzy nie pokazywali się od połowy 2020r (mniej więcej) Coś się wtedy zmieniło?

Poza cenami, które... sami wiecie, no nie zmalały ?

Mam jeszcze wiele pytań, ale po kolei, dzięki za każdą odpowiedź :Tip-Hat:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Manager
1 minutę temu, Pianocraft napisał:

osadziłem testową instalację 4.6.9 na localhoście i nic nie mogę doinstalować (localhost installations are not supported)? Licencja aktywna, żeby nie było

Doinstalować z Marketplace rozumiem?

intermedia - profesjonalne rozwiązania Invision Power Board

---

Chcesz uzyskać szybko i sprawnie pomoc? Uzupełnij wersję i adres w profilu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Serwery IPS nie są wstanie komunikować się z forum jeżeli jest postawiony na maszynie lokalnej (localhost).

 

Jeżeli chcesz przetestować aplikacje możesz je zainstalować za pomocą forum postawionego na jakimś serwerze online.

Tutaj masz więcej informacji co do licencji testowej: https://invisioncommunity.com/4guides/welcome/install-and-upgrade-r259/

 

Co do produktów, których nie można zakupić to prawdopodobnie:

  1. Autor wyłączył taką możliwość,
  2. IPS zablokowało zakup z jakiś powodów,
  3. Licencja IPS autora modyfikacji jest nieaktywna (Od wersji IPS 4.5 jest wymagana)
  • Lubię to 1

See me on GitHub or aXenDev.net!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź :Tip-Hat:

Czyli muszę testową instalkę posadzić online, na produkcyjnym serwerze. Hmmm... problem w tym, że mam tam archaiczne PHP 5,6 i nienajnowsze MySQL 5.5.31. No nic, przegadam to z  moim rootem :)

 

Z tymi aplikacjami niedokupienia zmartwiłeś mnie, bo wygląda to jak strajk contributorów, a Adriano i DawPi wszystkiego sami nie napiszą, a parę potrzebnych aplikacji mi wypadło ?

 

A jeszcze zapytam, bo wszędzie pisze się o minimalnych wymaganiach serwera, PHP, MySQL, RAM, a nigdzie nie znalazłem zalecanej konfiguracji, ani info nt. kompatybilności z PHP 8, MySQL 8, czy MariaDB 10?  Jeśli ktoś ma taką wiedzę lub wie kto ma będę wdzięczny :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Manager
8 godzin temu, Pianocraft napisał:

A jeszcze zapytam, bo wszędzie pisze się o minimalnych wymaganiach serwera, PHP, MySQL, RAM, a nigdzie nie znalazłem zalecanej konfiguracji, ani info nt. kompatybilności z PHP 8, MySQL 8, czy MariaDB 10?

Generalnie to mam wrażenie, że nikt nie pisze ponieważ forum pójdzie "wszędzie" gdzie te minimalne wymagania są spełnione. :)

  • Lubię to 1

intermedia - profesjonalne rozwiązania Invision Power Board

---

Chcesz uzyskać szybko i sprawnie pomoc? Uzupełnij wersję i adres w profilu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 hours ago, Pianocraft said:

kompatybilności z PHP 8, MySQL 8, czy MariaDB 10

Tak, są. Korzystam z nich aktualnie. Takie informacje możesz znaleźć przekopując się przez dziennik zmian: https://invisioncommunity.com/release-notes/

 

Co do minimalnych wymagań dla serwera to zależy. Powinno pójść na aktualnym serwerze gdzie masz obecnie forum. IPS przeszło szereg optymalizacji od czasu pierwszych wydań IPS 4.

Nigdy się nie dowiesz jaki serwer będzie najlepszy dopóki sam go nie przetestujesz.

See me on GitHub or aXenDev.net!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To prawda, największy stres to było przejście z 2.3.6 na 3.1.4 ?

 

Jeszcze jedno pytanie z zakresu licencji. Wiem już, że licencja na Forum (w skrócie) jest "przenoszalna" na inny serwer, domenę (tu raz na 6mcy lub 15$), a co z kupionymi aplikacjami?

I jak to jest z nieprzedłużonymi licencjami na Forum i aplikacje nieprzedłużonymi? Można używać jak to jest w 3.4.x czy wylecą w kosmos?

 

Bo właśnie przeniosłem licencję na testową domenę, zupełnie od czapy, testowy serwer i nie chciałbym zostać z pakietem aplikacji za parę setek $$ (nie licząc tego co tu zostawię ;) ), bo okaże się, że tak i już ?

Edytowane przez Pianocraft
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 hours ago, Pianocraft said:

Jeszcze jedno pytanie z zakresu licencji. Wiem już, że licencja na Forum (w skrócie) jest "przenoszalna" na inny serwer, domenę (tu raz na 6mcy lub 15$), a co z kupionymi aplikacjami?

Aplikację są przepisywane do konta, więc jeżeli domena zostanie przeniesiona to aplikacje razem z nią.

 

2 hours ago, Pianocraft said:

I jak to jest z nieprzedłużonymi licencjami na Forum i aplikacje nieprzedłużonymi? Można używać jak to jest w 3.4.x czy wylecą w kosmos?

Można nadal używać, ale pobranie aktualizacji nie będzie możliwe dopóki nie przedłużysz licencji.

See me on GitHub or aXenDev.net!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.