Skocz do zawartości
"Idzie nowe..." - o zmianach i nie tylko ×
Przeniesienie zakupów z IPS Marketplace / Moving bought items from IPS Marketplace ×

Najdroższy skrypt świata...


Bartek

Rekomendowane odpowiedzi

Ostatnio postanowiłem zrobić mały "market research" skryptów "contact for quote" :). Tak z czystej ciekawości.

Na pierwszy ogień poszedł Telligent - całkiem fajnie zapowiadająca się platforma "offered as service".

Co odkryłem...? Przeczytajcie sami (odpowiedź pracownika na mój e-mail):

Dear Bartek,

Thank you very much for your email and I understand your concern.

To be honest, as you are an individual me might not be the right partner in this case.

We only offer the software as it is to our customers and the prices start from around $30,000 + 20% Maintenance and Support. If you think you will be able to allocate the budget for the community software please let me know and I’m more than happy to give you a call and go into

In case you need any further assistance or information please do not hesitate to contact me.

Ja rozumiem, że oni głównie sprzedają to dużym firmom, ale wciąż - czy 30 kafli plus 20% supportu to nie jest lekkie przegięcie? Sami oceńcie...

Edytowane przez Bartek

...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Manager

A ja sobie z Tobą rozmawiam - widzę, że czytałeś o tym skrypcie, więc jestem ciekaw, ale czasu brak na szukanie, więc pomyślałem, że możesz coś wiedzieć Nie wiesz - trudno. :)

intermedia - profesjonalne rozwiązania Invision Power Board

---

Chcesz uzyskać szybko i sprawnie pomoc? Uzupełnij wersję i adres w profilu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakiego dema?! Chłopie, zanim będziesz mógł z nimi zacząć rozmawiać o demie, to najpierw musisz przeprowadzić kilka rozmów telefonicznych lub, najlepiej, spotkań. Przecież 34k nie będziesz płacił firmie z którą kontakt masz tylko e-mailowy. Zresztą - jak taki Microsoft kupuje ich forum to im to nawet na rękę - wysyłają gościa na rozmowę i za kilka dni mają działającą platformę. A tak to musisz się babrać w jakiś e-mailach. Jakby mój angielski był trochę lepszy ("rozmawiany", bo piszę całkiem nieźle rolleyes.gif) to bym z nimi pogadał, co tam w tym Telligentcie jest takiego unikatowego, że każą sobie płacić aż tyle... No ale niestety.

...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak widzisz, w moim przypadku odpisali. Ale:

If you think you will be able to allocate the budget for the community software please let me know and I’m more than happy to give you a call and go into details.

In case you need any further assistance or information please do not hesitate to contact me.

Chodziło mi o to, że większe firmy nie cackają się tak jak ja, tylko od razy "giwują kola" :).

Edytowane przez Bartek

...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie jest powiedziane, oni po prostu 'testują' potencjalnego klienta, chcąc sprawdzić jak bardzo mu zależy, na ile jest wiarygodny etc. Z drugiej strony wystarczy dać im do zrozumienia, że preferujesz w fazie testów kontakt mailowy. Nie powinni odmówić :)

"Przyjaciel zawsze powinien nie doceniać naszych zalet...

...wróg zawsze przeceniać nasze wady."

Don Vito Corleone

Dlaczego for, a nie forów? Nie daj się powielanym stereotypom.

† Będziemy bronić SB po kres naszych sił †

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wy tu o tysiącach gdzieś za oceanem, a u nas w Polsce "produkuje" się strony za miliony PLN!

20 milionów 105 tysięcy 103 złote i 46 groszy gwoli ścisłości :)

http://wrota.warmia.mazury.pl/

http://2.bp.blogspot.com/_MJR7frtVTzM/St2SEyYrPAI/AAAAAAAAABY/0lAgl2Paug4/s1600/091020_wrota_warmi_i_mazur_koszt.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko to chyba nie jest cena strony, a całego projektu ze wszystkimi dodatkami jak zatrudnienie konsultantów, opłaty związane z rozruchem i funkcjonowaniem projektu w pewnym okresie.

"Przyjaciel zawsze powinien nie doceniać naszych zalet...

...wróg zawsze przeceniać nasze wady."

Don Vito Corleone

Dlaczego for, a nie forów? Nie daj się powielanym stereotypom.

† Będziemy bronić SB po kres naszych sił †

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko to chyba nie jest cena strony, a całego projektu ze wszystkimi dodatkami jak zatrudnienie konsultantów, opłaty związane z rozruchem i funkcjonowaniem projektu w pewnym okresie.

Tia, ktoś chciał tylko wywołać tanią sensację. Z tego co doczytałem, to w ramach projektu znalazło się kilkaset serwerów, pomoc rozruchowa i techniczna, a nawet helpdesk na kilka lat :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nio, ale cena faktycznie robi dzięki temu wrażenie :)

"Przyjaciel zawsze powinien nie doceniać naszych zalet...

...wróg zawsze przeceniać nasze wady."

Don Vito Corleone

Dlaczego for, a nie forów? Nie daj się powielanym stereotypom.

† Będziemy bronić SB po kres naszych sił †

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

If you think you will be able to allocate the budget for the community software please let me know and I’m more than happy to give you a call and go into details.

In case you need any further assistance or information please do not hesitate to contact me.

Heh, ten mail naprawdę zrobił na m,nie wrażenie. Tak się pisze do klienta?

Ja bym z nimi po takim mailu nie rozmiawiał :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może jestem milionerem i takie 30k to ja wydaje dziennie? :) Ja tam nie widzę nic, co miało by mnie do nich zniechęcić. Po prostu dbają o klienta, a nie odrzucają. Większość firm po przeczytaniu, że nie reprezentuję żadnej firmy pewnie zerwała by kontakt.

...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A o eDirectory słyszeliście? Skrypt forum, który tak się prezentuje:

http://www.edirectory.com/forum/

200$ za pakiet instalacyjny, 70$ miesięcznie za support i hosting. Jeśli chcesz zainstalować u siebie, to życzą sobie 1500$ + ew. 500$ za portal.

Pozostanę chyba przy IPB :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.