Skocz do zawartości
"Idzie nowe..." - o zmianach i nie tylko ×
Przeniesienie zakupów z IPS Marketplace / Moving bought items from IPS Marketplace ×

Nauka PHP


Bartek

Rekomendowane odpowiedzi

Chciałbym teraz zmodyfikować ten kod tak, aby po poprawnym wpisaniu zamiast OK! przekierowywało na inną stronę. Niestety, nie wiem jak. Podpowie ktoś?

(o sesjach i innych ciasteczkach planuję dopiero poczytać i zaimplementować do skryptu w późniejszym czasie).

...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki. Kolejne pytanie, a raczej problem:

<form action="<?php echo $_SERVER['PHP_SELF']; ?>" method="POST">
Input <input type="text" name="input" /><br />
<input type="submit" name="submit" value="Go!" />

<?php 

if (!isset($_POST['submit'])) { 

$output = $_POST['input'];
   }
echo $output;

?> 

Coś mi nie działa...

...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Da radę jakoś wyświetlić zmienną (echo?) w innym polu tekstowym? Czyli wpisuję coś w pole A, klikam "Wyślij", i to co wpisałem w pole A pojawia się w polu B?

Przygotowuję się do napisania prostego skryptu, który by zbierał dane z kilku pół tekstowych i wyświetlał je razem z ustalonymi tagami HTML w innym polu (taki prosty generator tekstu wzbogaconego HTMLem).

...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Manager

Da radę jakoś wyświetlić zmienną (echo?) w innym polu tekstowym? Czyli wpisuję coś w pole A, klikam "Wyślij", i to co wpisałem w pole A pojawia się w polu B?

.js.

intermedia - profesjonalne rozwiązania Invision Power Board

---

Chcesz uzyskać szybko i sprawnie pomoc? Uzupełnij wersję i adres w profilu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Da radę jakoś wyświetlić zmienną (echo?) w innym polu tekstowym? Czyli wpisuję coś w pole A, klikam "Wyślij", i to co wpisałem w pole A pojawia się w polu B?

Przygotowuję się do napisania prostego skryptu, który by zbierał dane z kilku pół tekstowych i wyświetlał je razem z ustalonymi tagami HTML w innym polu (taki prosty generator tekstu wzbogaconego HTMLem).

Pytanie 1. To zależy co masz na myśli, podmiana tekstu "na żywo" to tak jak napisał DawPi - js / jquery, jeśli może to być poprzez odświeżenie strony to choćby głupie value="$_POST['nazwa_pola']"

Pytanie drugie, prosty formularz, a wszystko w jednym pliku:

<form action="<?php echo $_SERVER['PHP_SELF']; ?>" method="POST">
Imie: <input type="text" name="imie" /><br />
Nazwisko: <input type="text" name="nazwisko" /><br />
Nick: <input type="text" name="nick" /><br />
<input type="submit" name="submit" value="wyślij" />
</form>

<?php 

if (isset($_POST['submit'])) { 
echo "<br \><textarea cols=\"100\" rows=\"10\">
<b>Twoje imie to:</b> <u>{$_POST['imie']}</u><br />
<b>Twoje nazwisko to:</b> <u>{$_POST['nazwisko']}</u><br />
<b>Twoje nick to:</b> <u>{$_POST['nazwisko']}</u><br /></textarea>";
}

?> 

Tutaj bez sprawdzenia czy dane pole istnieje, prosty przykład. Wynik będzie w tym przypadku taki:

<b>Twoje imie to:</b> <u>Michał</u><br />
<b>Twoje nazwisko to:</b> <u>Portuś</u><br />
<b>Twoje nick to:</b> <u>Portuś</u><br />

Edytowane przez Portek
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisałem program do dodawania/usuwania oraz podglądania rzeczy w bazie danych. Wszystko działa poza polskimi znakami. W bazie "śćąę" wygląda tak "ĹÄÄÄ".

Typ: MyISAM

Metoda porównywania napisów: latin2_general_ci

Edytowane przez Bartek

...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Manager

Wg mnie kodowanie jest prawidłowe. A jak Ci nie pasuje, choć nie wiem dlaczego, to zainteresuj się zmianą i wymuszaniem kodowania, np. poprzez set_names.

intermedia - profesjonalne rozwiązania Invision Power Board

---

Chcesz uzyskać szybko i sprawnie pomoc? Uzupełnij wersję i adres w profilu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wg mnie kodowanie jest prawidłowe. A jak Ci nie pasuje, choć nie wiem dlaczego, to zainteresuj się zmianą i wymuszaniem kodowania, np. poprzez set_names.

A jak ma mi pasować? Przecież nie ma polskich znaków. Jakaś wskazówka dot. użycia set_names?

...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Manager

Wg mnie kodowanie jest prawidłowe. A jak Ci nie pasuje, choć nie wiem dlaczego, to zainteresuj się zmianą i wymuszaniem kodowania, np. poprzez set_names.

A jak ma mi pasować? Przecież nie ma polskich znaków. Jakaś wskazówka dot. użycia set_names?

Widać, że mało o ile w ogóle się tym nie interesowałeś. To, co dałeś to kodowanie utf8, więc ja bym się cieszył.

set_names - wpisz w gugl.

intermedia - profesjonalne rozwiązania Invision Power Board

---

Chcesz uzyskać szybko i sprawnie pomoc? Uzupełnij wersję i adres w profilu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez żadnego charsetu nowe recordy w bazie są dodawane z normalnymi polskimi znakami ale za to na stronie wszystko się krzaczy "śćęą" to "ĹÄÄÄ".

Jak dam charset UTF8, to jest na odwrót - na stronie jest ok ale wszystkie nowe recordy są dodawane z krzakami.

Dodam, ale nie wiem czy to ma znaczenie, że problem z krzakami w bazie, który omawialiśmy wcześniej dzisiaj, rozwiązałem używając tego tutoriala: http://webmade.org/porady/kodowanie-set-names-character-set.php

...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Manager

Lepiej. :lol:

Sam do końca nie wiem, co by Ci napisać, gdyż dla mnie to nie są błędne znaki po prostu.

Jak rozumiem walczysz o pl ogonki w bazie i na stronie?

intermedia - profesjonalne rozwiązania Invision Power Board

---

Chcesz uzyskać szybko i sprawnie pomoc? Uzupełnij wersję i adres w profilu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.