Skocz do zawartości
"Idzie nowe..." - o zmianach i nie tylko ×
Przeniesienie zakupów z IPS Marketplace / Moving bought items from IPS Marketplace ×

Netbook + mobilny Internet


DawPi

Rekomendowane odpowiedzi

  • Manager

Zapytam krótko: jaki netbook i jaki do niego mobilny Internet polecacie i dlaczego, lub co nie polecacie i dlaczego?

Dzięki. :)

intermedia - profesjonalne rozwiązania Invision Power Board

---

Chcesz uzyskać szybko i sprawnie pomoc? Uzupełnij wersję i adres w profilu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem niedawno Asus 1101HA 11,6" nieduży ale nie miniatura , lekki, bateria trzyma praktycznie 7 - 8 godzin

Rakieta to nie jest 1,3GHz ale da się pracować, no i cena przyzwoita smile.gif

Aha - ma wifi ale do gsm netu trzeba podpiąć modem usb lub komórkę.

Wada: brak CDromu ale fizycznie by się nie zmieścił w obudowie.

Edytowane przez jozefg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Manager

jozefg: nie powiem, daje radę: http://allegro.pl/item807476154_asus_eee_pc_1101ha_czarny_2gb_ram_250gb_windows7.html :) Myślimy myślimy dalej............ :)

intermedia - profesjonalne rozwiązania Invision Power Board

---

Chcesz uzyskać szybko i sprawnie pomoc? Uzupełnij wersję i adres w profilu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Manager

Okej, dzięki za dotychczasowe sugestie.

Myślę nad jakimś samsungiem lub MSI. Dam znać, czy coś wybrałem, choć pewnie dopiero na wiosnę. :)

intermedia - profesjonalne rozwiązania Invision Power Board

---

Chcesz uzyskać szybko i sprawnie pomoc? Uzupełnij wersję i adres w profilu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@DawPi. Zle ze pytasz juz. Poczekaj. Polecalbym wrecz poczekac do wydania nowej platformy Intela. Otrzymasz o wiele lepsze rozwiazanie. Platforma nowa bedzie zawierac: Procesor, Grafike, Chipset ... Z tym wyjatkiem ze bedzie to wszystko na jednym ukladzie. Oszczednosci jakie to przyniesie sa calkiem spore ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Manager

Pytam już, ale nie kupuję już. Tylko właśnie czekam. :)

Masz jakieś informacje, kiedy mniej więcej (miesiąc, dwa, pół roku, rok) zostanie to wydane w nowej odsłonie?

intermedia - profesjonalne rozwiązania Invision Power Board

---

Chcesz uzyskać szybko i sprawnie pomoc? Uzupełnij wersję i adres w profilu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • Manager

intermedia - profesjonalne rozwiązania Invision Power Board

---

Chcesz uzyskać szybko i sprawnie pomoc? Uzupełnij wersję i adres w profilu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten drugi jakiś taki... Pedalski :preved:

Miałem Asusa ASUS EEE 1005HA(H) Polecam! Miałem ze 3 Laptopy Asusa, ale ten mi przypadł najlepiej.

Co do mobilnego internetu, miałem tylko Play Online, i byłem bardzo zadowolony, do dziś często z niego korzystam.

Minus to cena, za 10GB miesiąc 1MB/s płaci się chyba 80zł.

Ja mam tel. na abonament i na play online miałem zniżkę o połowę, ale nie znam cen za iPlusa oraz Orange czy Blueconnect, więc nie wiem czy to dużo czy mało te 80zł.

Blueconnect ma kolega, mówi że to dziadostwo, zwiesza się, gubi zasięg nawet blisko nadajnika. Jest za***iście wolny :) więc nie wiem.

Edytowane przez santoz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To o lapkach ja mogę coś powiedzieć, bo niedawno przeżyłam historię życia... jak to baba tylko potrafi :)

Jako baba mam swoje wymagania. Jak coś mi się upier*oli w główce to nie ma przebacz... Od ok 2 lat, może nawet dłużej korzystałam z acera travel mate 23cośtam...

Po lekkim stuningowaniu go (przesmarowałam pastą procka, dołożyłam pamięci, dałam zawiasy do naprawienia) sprawował się całkiem przyzwoicie. Przywiązałam się do niego tak, że żadna siła nie była w stanie mi go odebrać. Uwielbiam otworzyć sobie kilka programów na raz i w nich coś robić, do tego mieć w zakładkach otwartych po kilkanaście różnych stron... lapek spisywał się znakomicie do dnia w którym mój syn zaplątał się w kabel i szarpnął nogą ... lapek poooleciał pociągając za sobą stolik, filiżankę pełna kawy i kilka innych rzeczy ze stołu... nic to, kazałam sobie na allegro kupić taki sam model z niepopękaną matrycą i działałam dalej. Jednak komp po poskładaniu nie był już taki cudny jak wcześniej ... ale miał .. bananową klawiaturę :P której to właśnie za żadne skarby świata nie chciałam się pozbyć.

Jakieś pół roku temu chodząc po sklepach (ciężko wtedy było znaleźć coś z niebłyszczącą matrycą) wypatrzyłam sobie kompa z bananowa klawiatura, matową matrycą ... piękny był oczywiście acerek Extensa :P I zaczęła we mnie dojrzewać mysl, ze powinnam kupić sobie nowego lapka... wtedy nie dysponowałam gotówką taką za jaką chcieli go sprzedać ... postanowiłam poczekać na przypływ owej...

Po kilku miesiącach mogłam sobie pozwolić na kupno lapka.

Oczywiście warunek jeden: bananowa klawiatura i matowa matryca i ma być Acer.

Zaczęliśmy szukać.

M. wypatrzył na allegro fajnego Acera za dobrą cenę i pojechaliśmy do sklepu. W sklepie tak mnei zbajerowali ze sklepikarzem że wzięłam to: http://allegro.pl/item812628442_acer_aspire_5738_zg_t4200_3gb_ram_vhp_nvidia512mb.html

Cena była dobra, po rabacie 2100 parametry jak w opisie z linku.

Masakra!

Nie wiem co mnie podkusiło, żeby się dać podpuścić gadżeciarzom :P

Ledowa matryca! Nie ma nic gorszego! Pół godziny przed kompem i ból głowy taki, że myslałam, że umrę. Wtedy jeszcze nie powiązałam tego z matrycą, owszem raziło w oczy ale nie sądziłam, że to to. Odstawiłam kompa i na drugi dzień to samo.

Płacz wściekłość i zgrzytanie zębów. :)

Nie polecam ledowych matryc do kompa, który ma służyć do pracy. Oczy wyskoczą Wam z orbit, do oglądania filmów to może to i jest dobre, ale nie do siedzenia przed kompem i robienia czegokolwiek!

Postanowiłam wystawić go na allegro, ale nikt się nie trafił chętny do kupna, wystawiłam poniżej ceny zakupu, też nic.

(moja głupota tym większa, że mieli w sklepie extensę taka jaką chciałam i to dużo tańszą)

Postanowiłam zadzwonić do nich i spytać czy by nie wymienili mi lapka na tego drugiego, wyjaśniłam przyczynę i kazali mi zadzwonić na drugi dzień.

Zadzwoniłam i dowiedziałam się, że wymienią mi kompa i jeszcze jakieś gadżety dostanę bo różnica w cenie spora :P

I tak stałam się szczęśliwą posiadaczką lapka o jakim marzyłam.

Do pracy znakomity.

Jakiś miesiąc temu M. zaopatrzył się w malutkiego samsunga, mobilnego. W pierwszym momencie wybuchnęłam gromkim smiechem jak zobaczyłam to maleństwo. Jednak okazało się, że w podróży, pociągu, knajpie.. jest niezastąpiony. Mały lekki i poręczny, karta w środku, baterie trzymają ok 7-8h.

Rozdają je w plusie. Teraz chyba acerki. Polecam jeśli ma służyć tylko w rozjazdach. Bo do pracy to się raczej to cudeńko nie nadaje. :)

Ach i jeszcze może: sklep w którym kupiłam swojego lapka to jakaś sieć w Polsce, można u nich upolować niezłe zniżki cenowe, a główny punkt mają chyba w Krakowie, warto się przejść http://primakomp.pl/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do pracy mam takiego http://primakomp.pl/acer-extensa-5630ez-t4200-2-0ghz-160gb-15-4-1gb-lin-1.html tylko więcej ma ramu i vistę, ale czekam na siódemkę

Do internetowania się po kraju mam coś takiego: http://primakomp.pl/laptopy/samsung/samsung-n130-atom-1-6ghz-160gb-1gb-10-xph.html tylko symbol trochę inny :P nc10

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak już powyżej raczyła zauważyć moja lepsza połowa używam (mniej więcej od dwóch miesięcy) netbooka Samsunga model NC10 z wbudowanym modemem, który to mój operator "dorzucił" do biznesowej taryfy iPLUS za jedyne 99pln.

Ponieważ minął okres kolejnej umowy miałem do wyboru: zmienić modem na inny lub wziąć netbooka. No i się skusiłem.

Wydawało mi się, że będziemy go wykorzystywać na wyjazdach, w pociągu, samochodzie, hotelu - żeby mieć stały kontakt z netem i nie targać dużego laptopa. Ale okazało się, że na tym maluchu śmiga i office i wszystkie przeglądarki, a i muzyki można na youtubie czy filmik jakiś obejrzeć.

Wykonanie nie budzi zastrzeżeń, klawiatura mała, ale pewna. 3 USB, WI-FI, i przede wszystkim wbudowany modem geesemowy (7,2M)Konfiguracja też dość mocna: ATOM 1,6GHz/1GB RAM/160GB HDD/WinXPH/3 porty USB(!)

Teraz w firmie używam "dużego" DELLA, a w domu, gdzie głównie się internetuję, praktycznie tylko SAMSUNGA.

Wygodniejszy i co najważniejsze - prawie w ogóle się nie grzeje, co przy trzymaniu na kolanach ma duże znaczenie.

Nie wiem jak sprawują się inne netbooki, ale przyglądałem się we wspomnianym wyżej sklepie MSI, Asusowi i lenowo i nie zamieniłbym się.

Jakby były jakieś pytania - chętnie odpowiem.

M.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli o mnie chodzi. To ja polecam zakup laptopka w sklepie komputronik.pl. Ceny przystępne i towar wysokiej jakości.

Polecam tego:

http://www.komputronik.pl/index.php/product/86638/Notebooki_i_netbooki/Notebooki/Acer_eME725_432G25_Windows_7HP.html

Cena to 1800 PLN (jedynie co może nie daje satysfakcji jeżeli patrzymy pod kątem wyłącznie grania to karta graficzna)

Ale ogólnie go polecam, sam prawdopodobnie takowego dostanę za dobre ocenki na uczelni na święta.....

Co do mobilnego neta nie wypowiadam się bo się w temacie nie orientuję.

Tu znajdziesz autoryzowany sklep tej strony:

http://www.komputronik.pl/index.php/kontakty/pl/krakow

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co sie stalo z tym ktory byl zniszczony/zepsuty? :> A i jaki to byl dokladnie notebook ;]

A częściowo lezy w pudełku w szafie, częściowo na półkach z książkami, częściowo za fotelem, częściowo na parapecie :)

A ten, którego używałam niedawno jeszcze przejął mój potomek. :P bo chwilę przedtem stacjonarkę swoją doprowadził do stanu czerwoności i nie opłaciło sie juz jej naprawiać :P

Ale posiadam masę różnych dziwnych starych i nowych części do kompów ... :P będzie tego ze 30 kilo :)

Edytowane przez Dori
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Manager

bo chwilę przedtem stacjonarkę swoją doprowadził do stanu czerwoności i nie opłaciło sie juz jej naprawiać :P

Ciekawe, co tam oglądał. :)

intermedia - profesjonalne rozwiązania Invision Power Board

---

Chcesz uzyskać szybko i sprawnie pomoc? Uzupełnij wersję i adres w profilu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.