Skocz do zawartości
"Idzie nowe..." - o zmianach i nie tylko ×
Przeniesienie zakupów z IPS Marketplace / Moving bought items from IPS Marketplace ×

Autorski CMS. Gdzie? Jak? Ile?


Olcio

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, mam do was pytanie tak jak w temacie. Ile kosztuje autorski CMS nie koniecznie jakiś bardzo rozbudowany ( niżej podam funkcje, które mnie interesują), u kogo można takie coś zamówić, chodzi mi bardziej o fanatyka niż osobę wykształconą w tym kierunku. Miał by to być system portalowy. Oto funkcje:

  1. Rozbudowany system newsow z komentarzami, załącznikami itp.
  2. Profile użytkowników z możliwością dodawania znajomych itd.
  3. Zarządzanie użytkownikami
  4. Nadawanie użytkownikom uprawnień
  5. Panel adminsitratora z którego można wszystkim zarządzać
  6. System stylów
  7. Rozbudowaną wyszukiwarkę
  8. Rangi itp.
  9. Statystyki

I więcej tego typu funkcji. Ogólnie przydatne funkcje potrzebne w sprawnym prowadzeniu portalu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Manager

W czym jest zła np. Joomla, że nie spełnia Twoich wymagań?

Na zamówienie od podstaw od 2000zł. Szczególnie przez "I więcej tego typu funkcji".

intermedia - profesjonalne rozwiązania Invision Power Board

---

Chcesz uzyskać szybko i sprawnie pomoc? Uzupełnij wersję i adres w profilu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Manager

Trochę chłopcy napisali dla fantazji te ceny 130k zł. Trzeba im to wybaczyć, każdy może mieć zły dzień.

intermedia - profesjonalne rozwiązania Invision Power Board

---

Chcesz uzyskać szybko i sprawnie pomoc? Uzupełnij wersję i adres w profilu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też kiedyś o tym myślałem, ale mnie specjaliści wyleczyli. Kwoty zaczynają się praktycznie od 5000, a porządnie napisany będzie kosztował kwotę pięciocyfrową.

Taki autorski skrypt ma w zasadzie same wady:

- jesteś przywiązany do autora, wszelkie zmiany, poprawki, dodatki - płaczesz i płacisz, bo prawie nikt nie chce poprawiać po innych,

- autor znika - znika support - powody jw. (Znikały już z sieci duże projekty - vide nuke, czy ostatnio niedoceniony trochę, ale świetnie zintegrowany i prościutki mkportal)

- CMS-y o ugruntowanej pozycji w necie (drupal, EZ, czy choćby Joomla) piszą duże zespoły doświadczonych koderów - naprawdę uważasz, że jeden człowiek (kilku) napisze Ci coś lepszego, szybszego i mniej dziurawego?

Jeśli nie podobają Ci się powyżej wymienione CMS-y to pewnie nie spojrzysz nawet na frameworki (np. Symfony), choć to byłby jakiś kompromis między klasycznym "gotowym" CMS-em, a czymś pisanym od zera.

Ja bym się jednak zastanowił nad gotowcem - joomla 1.5 to zupełnie inna bajka niż 1.0, choć też potrafi wygenerować 80 zapytań na indexie (mamy taki portal,co prawda wygląda jak onet w wp razem wzięte :))

Drupal - ponoć najlepszy CMS na świecie - ja jakoś nie mogę się do niego przekonać.

EZPUBLISH - w zasadzie framework, choć od instalacji można od biedy używać.

Joomla 1.5 ma jedną podstawową zaletę - potrzebujesz jakiejś funkcjonalności - idziesz na stronę projektu i znajdujesz (a w wersji 1.5 poprawiła się jakość kodu i praktycznie nie zdarzają się "wysypki")

Podobnie jest z Drupalem, choć ich oficjalny dział download potrafi doprowadzić człowieka do szału - kiedy w wynikach wyszukiwania dostaje się 500 pozycji do ściągnięcia - strasznie kiepsko podzielone kategorie - ale jak już się znajdzie przeważnie działa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Manager

maxx: autorski CMS ma same wady o ile napisze się go samemu. :)

P.s. druga połówka coś nie zagląda do nas na forum.. Szkoda. :)

intermedia - profesjonalne rozwiązania Invision Power Board

---

Chcesz uzyskać szybko i sprawnie pomoc? Uzupełnij wersję i adres w profilu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na allegro znajdziesz kogoś, kto zrobi ci to za 400zł, niestety większość to początkujący, ja się na własnej skórze przekonałem, że warto dołożyć niż być potem wyrzucanym z hostingów. Za 26procesów w mySQL i pobieranie całej bazy, zamiast kilku zapytań.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@DawPi: moja lepsza połowa zarobiona strasznie - kończy 2 duże projekty (oba na joomli zresztą :))

A w temacie: przez ostatnich kilka lat nauczyłem się jednego: nie pakować się w egzotyczne projekty, które na początku zapowiadają się świetnie, a potem autor kończy studia i projekt pada :)

Współtworzenie kilku sporych przedsięwzięć e-commerce i portalowych pozwoliło nam zorientować się w cenach i jakości kodu produkowanego przez freelancerów, małe i duże firmy.

Dla mnie kluczowymi parametrami każdego skryptu są : lekkość kodu, bezpieczeństwo i support (!)

A z tym bywa różnie.

Niemniej jak uda Ci się znaleźć kogoś kto coś sensownego napisze i jeszcze to zintegruje z IP.BOARD możemy pomyśleć (o ile miałbyś ochotę) o współfinansowaniu takiego projektu.

Edytowane przez maxx
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

maxx: autorski CMS ma same wady o ile napisze się go samemu. :)

Trzeba poprosić naszego Paździocha ... On by to zrobił za***iście ...albo Machinę może? :D

P.s. druga połówka coś nie zagląda do nas na forum.. Szkoda. :preved:

Obecna ... zarobiona jak cholera co nie znaczy, że o Was zapomniałam, jak mi się odrobinkę poluzuje warkoczyk to wrócę w podskokach. A projekt na którym mi teraz bardzo zależy muszę oddać do pierwszego, jak skończe to pokażę.

Na allegro znajdziesz kogoś, kto zrobi ci to za 400zł, niestety większość to początkujący, ja się na własnej skórze przekonałem, że warto dołożyć niż być potem wyrzucanym z hostingów. Za 26procesów w mySQL i pobieranie całej bazy, zamiast kilku zapytań.

26? wyczesana Joomla ma na indexie 90 (włąśnie stawiam taki serwisik) :D webh.pl dźwiga to wszystko przy srednio dużym pakiecie na shared, w sumie niedrogo wychodzi, lh.pl w którym ma serwer firma dla której to robię też dźwiga z palcem w nosie... i są tańsi niż nazwa.

santoz, 400zł bierze np. zomers. Ale co w związku z tym jak on tyle bierze/brał za same skrypty php? Bez panelu admina itd. A tu chodzi o coś większego. Jeszcze poszukam jakieś cmsa może coś przypadnie mi do gustu

To zalezy jeszcze co rozumiesz przez określenie większego... pozwolę sobie do joomla nawiązać: kiedyś joomla to była jedna wielka kupa, masa błędów, co chwila coś się wysypywało.

Teraz od wersji 1.5 to zupełnie inny skrypt. Przepisany na nowo, prawie bezawaryjny, doskonale nadający się na portal z bajerami. Nic się nie krzaczy, nic nie woła pomocy pod warunkiem, że instaluje się komponenty/moduły/pluginy z joomla.org a nie od Zwiastuna, u którego notabene na forum ciężko na jakąkolwiek pomoc liczyć.

Faktem jest, że jak ktoś się ''spaczy'' joomla to ciężko będzie mu przeskoczyć na coś innego. Ale myślę, że to w chwili obecnej najlepsza droga dla kogoś kto nie pehapi i nie chce rzeźbić w kodzie (pomijając oczywiście jakieś drobne korekty). Masa projektów openowych pada... skrypty portalowe, które zapowiadały się ciekawie zamykają projekty. A Joomla ma się świetnie.

Nie powiem: zanim to opanowałam kilka lat temu przepłakałam z wściekłości wiele nocy, ale chyba było warto... na joomla można zrobić dosłownie wszystko.

Przykłady: familylaw.pl (jeszcze nie skończona) rodzina.sos.pl;wstroneojca.pl;the-dobermann.com; a najnowszym cacuszkiem pochwalę się po pierwszym, jak skończę :) bajera jak się patrzy

Edytowane przez Dori
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.