Skocz do zawartości
"Idzie nowe..." - o zmianach i nie tylko ×
Przeniesienie zakupów z IPS Marketplace / Moving bought items from IPS Marketplace ×

Forum przeniesione i problem


LukaszM

Rekomendowane odpowiedzi

Przenioslem forum na inny serwer i mam problem a mianowicie nie mam nigdzie polskich znakow. Cale forum zasypane krzakami. Co najlepsze w bazie mam ustawiony system polaczenia utf8_general_ci i kodowanie napisów dla MySQL: UTF-8 Unicode (utf8)

Czy przyczyna tego moze byc usuniecie przezemnie wczesniej paczki angielskiego tlumaczenia forum?

post-1506-1261298625,8739_thumb.jpg

Prosze o pomoc

Pozdrawiam Arthas.

Edytowane przez Arthas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Manager

tam wszystko mam ok, prosze o fachowa odpowiedz jesli sie na tym nie znasz to zaczekajmy na Dawida :)

Ej, o to samo najpierw bym poprosił. To standardowe, bardzo ważne pytanie. Jednak skoro napisałeś, że znaki są 'normalnie' to to powinno Ci pomóc: Naprawa polskich znaków na forach z kodowaniem bazy innym niż utf-8.

intermedia - profesjonalne rozwiązania Invision Power Board

---

Chcesz uzyskać szybko i sprawnie pomoc? Uzupełnij wersję i adres w profilu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Manager

Arthas: na serwerze FTP, w głównym folderze forum będziesz mieć ten folder i plik w nim. Sprawdź dobrze.

To może uściślijmy: w bazie masz widoczne polskie znaki, tak? Możesz pokazać screen?

intermedia - profesjonalne rozwiązania Invision Power Board

---

Chcesz uzyskać szybko i sprawnie pomoc? Uzupełnij wersję i adres w profilu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Manager

No to nie opowiadaj, że są polskie znaki widoczne w bazie.

Najlepiej, jakbyś wzorował się na moim poradniku: Przenoszenie forum na inny serwer zobacz krok po kroku jak to zrobić. Oczywiście nie wszystko, tylko to, co związane bezpośrednio z bazą, ponieważ poradnik był pisany pod serię 2.x i niektóre informacje o operacjach w panelu administracyjnym są nieaktualne.

intermedia - profesjonalne rozwiązania Invision Power Board

---

Chcesz uzyskać szybko i sprawnie pomoc? Uzupełnij wersję i adres w profilu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ej, o to samo najpierw bym poprosił. To standardowe, bardzo ważne pytanie. Jednak skoro napisałeś, że znaki są 'normalnie' to to powinno Ci pomóc: Naprawa polskich znaków na forach z kodowaniem bazy innym niż utf-8.

to zrobilem i nic nie pomoglo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Manager

Wychodzi na to, że powinieneś przenieść bazę ponownie. Generalnie to nigdy nie miałem takich problemów, jeśli pobierałem zrzut bazy w kodowaniu utf8 ( bez kompresji gzip czy gz ) i wrzucałem bigdumpem w identycznym kodowaniu, jak pobierałem zrzut.

intermedia - profesjonalne rozwiązania Invision Power Board

---

Chcesz uzyskać szybko i sprawnie pomoc? Uzupełnij wersję i adres w profilu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Manager

To teraz powiedz mi, jak wyglądają polskie znaki w bazie, którą próbujesz przenosić? Czyli ze starego serwera. Może się okazać, że należałoby wykonać konwersję znaków do utf8. Oczywiście nie jako konieczność, ale miły gest i ułatwienie na przyszłość.

intermedia - profesjonalne rozwiązania Invision Power Board

---

Chcesz uzyskać szybko i sprawnie pomoc? Uzupełnij wersję i adres w profilu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tam wszystko mam ok, prosze o fachowa odpowiedz jesli sie na tym nie znasz to zaczekajmy na Dawida :)

Na wiedzy młodego można polegać jest specjalista od konfiguracji serwerów dedykowanych oraz baz danych.

Korzystałem z jego usług bardzo długo i nigdy się nie zawiodłem, a serwer skonfigurowany przez niego dział non stop!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No coz. Kolega nie zrozumial moze ze w bazie sa bledy i cos zle zrobil.

W PHPMyAdmin wygladac powinno tak byc:

php1.png

A tak powinny wygladac wpisy:

w vd ustawiasz przecież ręcznie odkąd i dokąd chcesz wyciąć jak dobrze pamiętam

Jezeli masz polskie litery wyswietlane to masz Latina1 albo Latina2 tak naprawdę. I nie sygeruj sie ze nia masz ktorejs z tabel. Baza z ktorej robilem zrzut jest po prostu specjalna do testowania.

EDIT. Widze ze w bazie kodowanie jest ok. Calkiem interesujace ze masz krzaczki. Przychodza mi do glowy tylko dwie rzeczy w takim razie. Ustawienie w PHP.ini od kodowania. Oraz samo ustawinienie kodowania na forum

Edytowane przez mlodszy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.