Skocz do zawartości
"Idzie nowe..." - o zmianach i nie tylko ×
Przeniesienie zakupów z IPS Marketplace / Moving bought items from IPS Marketplace ×

ROZWIĄZANY: Wybór wersji systemu IPB oraz serwera


neoxs

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie,

Jako, że dotychczas swoje strony internetowe opierałem na forach phpbb2 i phpbb2 by przemo postanowiłem w swoim nowym projekcie użyć IPB z dodatkiem blogów. Jako, że jestem w temacie zupełnie zielony to b. proszę o wyrozumiałość, nim postanowiłem założyć ten temat poczytałem co nieco postów na invisionize.pl jak i skorzystałem z wyszukiwarki. Oto i moje pytania:

1. Interesuje mnie wersja IPB taka jak jest na www.cdaction.pl - czy jest to najnowsza wersja IPB? Pytam ponieważ zauważyłem, że na Waszym systemie blogów możliwość zmiany ich wyglądu jest b. ograniczona w przeciwieństwie do tego co widzimy na cdaction.pl Nie wiem czy to spowodowane jest ograniczeniami jakie wprowadził admin czy ta najnowsza wersja tak ma.

Jeśli cdaction.pl posiada starszą wersję IPB to czy użytkowanie jej jest bezpieczne i czy jest ona wspierana przez producentów?

2. Mam na oku 2 serwery, na których postawiłbym swój serwis wraz z IPB:

* serwerydlaciebie.pl... (VPS)

* http://www.ovh.pl/produkty/superplan_mini.xml (dedyk)

Chodzi mi o konfig bo w obu firmach już miałem przyjemność posiadać jakiś hosting :D

Który wg. Was byłby lepszy w porównaniu cena-jakość. Jeśli macie inne swoje uwagi to b. chętnie je wysłucham :)

I jeszcze jedno pytanie: Czy http://www.ipslink.pl normalnie funkcjonuje i za jego pośrednictwem można nabyć oskryptowanie IPB z Blogami ?

Z góry b. dziękuję za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Interesuje mnie wersja IPB taka jak jest na www.cdaction.pl - czy jest to najnowsza wersja IPB? Pytam ponieważ zauważyłem, że na Waszym systemie blogów możliwość zmiany ich wyglądu jest b. ograniczona w przeciwieństwie do tego co widzimy na cdaction.pl Nie wiem czy to spowodowane jest ograniczeniami jakie wprowadził admin czy ta najnowsza wersja tak ma.

Forum CDA korzysta ze starszego skryptu IPB 2.3.x. Po zakupie licencji otrzymujesz możliwość pobrania zarówno starego, jak i nowego releasu.

System blogów jest aplikacją, którą można dokupić jako oddzielny produkt. W najnowszej wersji administrator ma możliwość definiowania stylów dla użytkowników.

Jeśli cdaction.pl posiada starszą wersję IPB to czy użytkowanie jej jest bezpieczne i czy jest ona wspierana przez producentów?

Jestem w stanie zaryzykować stwierdzenie, że starsza wersja jest bezpieczniejsza i stabilniejsza niż ta nowa. Pozbawiona ona jest natomiast funkcjonalności wdrożonej w trzeciej odsłonie.

Czy http://www.ipslink.pl normalnie funkcjonuje i za jego pośrednictwem można nabyć oskryptowanie IPB z Blogami ?

Polecamy usługi IPSLinku :) Zapewne w ofercie Dawida znajduje się również instalacja IP.Blog na boardzie. Najlepiej napisz ticket i dowiedz sie wszystkiego u źródła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Manager

Witaj,

większość rzeczy powtórzę za Amfidiuszem, ale lepiej to zawsze poznać oficjalne stanowisko administracji. :-)

1. Interesuje mnie wersja IPB taka jak jest na www.cdaction.pl - czy jest to najnowsza wersja IPB? Pytam ponieważ zauważyłem, że na Waszym systemie blogów możliwość zmiany ich wyglądu jest b. ograniczona w przeciwieństwie do tego co widzimy na cdaction.pl Nie wiem czy to spowodowane jest ograniczeniami jakie wprowadził admin czy ta najnowsza wersja tak ma.

Całe CDA korzysta ze skryptów poprzedniej generacji, jeśli można tak nazwać, czyli serii 2.x. Dużo się zmieniło. Wg mnie to blogi z serii 3.x mają większe możliwości, ale to moja subiektywna opinia. Nie korzystałem i administrowałem wiele tymi z serii 2.x, w przeciwieństwie do tych z 3.x. Jeśli masz jakieś konkretne pytania to pisz śmiało, postaram się sprawdzić.

2. Mam na oku 2 serwery, na których postawiłbym swój serwis wraz z IPB:

* serwerydlaciebie.pl... (VPS)

* http://www.ovh.pl/produkty/superplan_mini.xml (dedyk)

Chodzi mi o konfig bo w obu firmach już miałem przyjemność posiadać jakiś hosting :D

Widzę, że z dużeo C startujesz, jednak na początek VPS czy dedyk pod nowe forum jest marnotrawstwem pieniędzy. Zainwestuj w normalny shared w dobrej i renomowanej firmie, w której jest możliwość migracji na VPS lub dedyk, jeśli zajdzie taka potrzeba, tj. forum się powiększy.

Który wg. Was byłby lepszy w porównaniu cena-jakość. Jeśli macie inne swoje uwagi to b. chętnie je wysłucham :)

Uwaga jest taka, że wszędzie i wszystkim polecam www.dHosting.pl. :-)

I jeszcze jedno pytanie: Czy http://www.ipslink.pl normalnie funkcjonuje i za jego pośrednictwem można nabyć oskryptowanie IPB z Blogami ?

Funkcjonować będzie do końca świata i o jeden dzień dłużej. :-)

A poważnie to jest to moja strona gdzie Cię zapraszam w celu skorzystania oferty, również zakupu dowolnej licencji na produkty IPSu.

intermedia - profesjonalne rozwiązania Invision Power Board

---

Chcesz uzyskać szybko i sprawnie pomoc? Uzupełnij wersję i adres w profilu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wg mnie to blogi z serii 3.x mają większe możliwości, ale to moja subiektywna opinia. Nie korzystałem i administrowałem wiele tymi z serii 2.x, w przeciwieństwie do tych z 3.x. Jeśli masz jakieś konkretne pytania to pisz śmiało, postaram się sprawdzić.

Konkretnie chodzi mi oto jaki wpływ na wygląd swojego bloga mają użytkownicy. System w cd-action wydaje się oferować więcej pod tym względem bo ten tutaj wygląda na jakiś uproszczony. Jeśli się mylę to chętnie poznam zalety 3.x nad 2.x :)

W najnowszej wersji administrator ma możliwość definiowania stylów dla użytkowników.

Tzn? Na czym to polega i jakie daje możliwości?

Widzę, że z dużeo C startujesz, jednak na początek VPS czy dedyk pod nowe forum jest marnotrawstwem pieniędzy. Zainwestuj w normalny shared w dobrej i renomowanej firmie, w której jest możliwość migracji na VPS lub dedyk, jeśli zajdzie taka potrzeba, tj. forum się powiększy.

W chwili obecnej na VPSie o którym pisałem stoją takie moje serwisy jak:

- www.avp.org.pl

- www.fear.org.pl

- www.left4dead.org.pl

- http://painkiller.gamescore.pl

- www.dbp-clan.pl

I obciążenie przez nie generowane jest na tyle duże, że VPS to była konieczność :D W założeniu forum oparte na IPB ma być integralną częścią 2 serwisów, które będą generować spory ruch. Wiem jakie obciążenia są przy phpbb natomiast o IPB nie mam pojęcia. Ale skoro przewinął się temat zwykłego hostingu to myślę, że tak tragicznie z tym nie jest :)

Jestem w stanie zaryzykować stwierdzenie, że starsza wersja jest bezpieczniejsza i stabilniejsza niż ta nowa. Pozbawiona ona jest natomiast funkcjonalności wdrożonej w trzeciej odsłonie.

Czemu tak uważasz? Pytam bo to dosyć istotna sprawa dla mnie. I drugie pytanko: mógłbyś mi powiedzieć jakiś funkcjonalności jest pozbawiona?

Funkcjonować będzie do końca świata i o jeden dzień dłużej. :-)

A poważnie to jest to moja strona gdzie Cię zapraszam w celu skorzystania oferty, również zakupu dowolnej licencji na produkty IPSu.

Głównie mi chodzi oto aby móc zakupić IPB płacąc przelewem bankowym i nie bawić się w jakieś paypal'e, karty kredytowe itd. Mój ang stoi na poziomie komunikatywnym więc z resztą bym sobie poradził. Samą instalacją forum i dodatku w postaci blogów zajmie się odpowiednia firma, która w chwili obecnej pracuje nad moim projektem (choć raz zajmę się sama grafiką:D). Stąd głównie interesuje mnie to abym za pośrednictwem Twoich usług mógł zakupić i opłacić IPB + Blogi :D Jeśli na PW mógłbyś mi wysłać info co i jak w tejże sprawie robić i koszta to byłbym Ci wdzięczny.

Tak poza tym to co ostatecznie polecacie wybrać IPB 3.x czy 2.x ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Manager

W dużym skrócie: wybierz IP.Board 3.x, jako wersję rozwojową, pisaną w pełnym OOP5.

O tym bezpieczeństwie to bym dywagował..

intermedia - profesjonalne rozwiązania Invision Power Board

---

Chcesz uzyskać szybko i sprawnie pomoc? Uzupełnij wersję i adres w profilu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tzn? Na czym to polega i jakie daje możliwości?

Najnowszy IP.Blog pozwala zdefiniowac zarówno sam nagłówek, jak i kompletny layout bloga za pomocą klas CSS. Udostępniając gotowe style, dajesz użytkownikom możliwość wyboru wyglądu ich własnego bloga. Ponadto, użytkownicy mogą sami tworzyć style, które - po akceptacji - będą wyświetlane w systemie.

Czemu tak uważasz? Pytam bo to dosyć istotna sprawa dla mnie.

IPB 2.3.6 przeszło szereg modyfikacji i aktualizacji zabezpieczeń. Nie istnieją na nie również żadne exploity. I chociaż IPB 3.0.5 również nie ma sie na razie czego obawiać, to jest to produkt nowy, niejako wciąż testowany. Prędzej czy później znajdzie się spec, który złamie jego zabezpieczenia.

I drugie pytanko: mógłbyś mi powiedzieć jakiś funkcjonalności jest pozbawiona?

Cała seria efektów Ajax, 'bezinwazyjna' instalacja dodatków, lepsze zarządzanie modyfikacjami w ACP, rozmowy zamiast prywatnych wiadomości, integralność z nowymi produktami, wyszukiwarka sphinx... Długo by wymieniać.

Tak poza tym to co ostatecznie polecacie wybrać IPB 3.x czy 2.x ?

IPB 3.x

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Manager

Problem ROZWIĄZANY. Jeśli są jakiekolwiek wątpliwości, pytania proszę o założenie nowego tematu.

Wszelkie uzasadnione reklamacje/pretensje/sugestie/rady przyjmuje ekipa forum.

intermedia - profesjonalne rozwiązania Invision Power Board

---

Chcesz uzyskać szybko i sprawnie pomoc? Uzupełnij wersję i adres w profilu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.