Skocz do zawartości
"Idzie nowe..." - o zmianach i nie tylko ×
Przeniesienie zakupów z IPS Marketplace / Moving bought items from IPS Marketplace ×

Jeden pomysł przed wyjazdem - do dyskusji..


Rekomendowane odpowiedzi

  • Manager

Witam ;)

korzystając z ostatnich chwil dostępu do internetu ;) mam dla Was temat do obgadania.

Ostatnio dużo myślę ( i robię ofc ;) ) by spopularyzować to forum w światku IP.Board ;-) Właśnie wpadłem na kolejny szatański pomysł.

Otóż - mam możliwość zakupu modyfikacji służącej do składania próśb instalacji modyfikacji na forum. Jak to się odbywa - osoba, która nie potrafi/nie chce chce nic zepsuć składa prośbę w tym systemie, wybiera preferowaną osobę, która miałaby to zainstalować, podaje odpowiednie dane i czeka na decyzję - jeśli będzie pozytywna - modyfikacja jest instalowana. Oczywiście to duży skrót, musiałoby to zostać ładnie ubrane w zgrabny regulamin.

Pytam o to ponieważ taki moduł nie kosztuje mało ( 40$ ) jednak jestem w stanie wyłożyć taką kwotę. Pytanie tylko czy jest sens - wiadomo, że nikt czegoś takiego nie ma na żadnym polskim forum, więc bylibyśmy pierwsi ( niektórzy mówią piersi ;) ).

Co sądzicie? Byłoby zapotrzebowanie na takie coś? Tzn. domyślam się, że tak, jednak miałbym tutaj i drugie pytanie - jak popularyzować forum np. poprzez tę 'usługę'.

Ah, najważniejsze - cała instalacja byłaby za darmo! ;)

Oh, będzie burzliwa dyskusja :huh:

Pzdr ;]

intermedia - profesjonalne rozwiązania Invision Power Board

---

Chcesz uzyskać szybko i sprawnie pomoc? Uzupełnij wersję i adres w profilu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Manager

Ad 1 - tak, zgadzam się ;-)

Ad 2 - hm, mailing mailingiem, ale skąd go wysłać i do kogo? Konkurs - co to da? Więcej kont widm? I co miałoby być do wygrania ?

Dzięki za opinię i czekam na kolejne ;]

intermedia - profesjonalne rozwiązania Invision Power Board

---

Chcesz uzyskać szybko i sprawnie pomoc? Uzupełnij wersję i adres w profilu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak, ale zrobić np konkurs na najciekawszy tutorial, albo coś w tym stylu?

A co do mailingu, mam małą bazę na dysku. :huh:

Dobrym sposobem promocji jest też pisanie o nim na innych forach, w działach typu: "Jakie strony polecacie",itd. To na prawdę działa, a jeśli forum będzie na prawdę ciekawe[jak w tym przypadku;)] to i userzy będą z takich właśnie linków przybywać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Manager

Powiem tak - pewne pomysły być może wykorzystam, mam kilka nowych, jak tylko wrócę będziemy działać ze wszystkim ;-)

Na razie nie myślę już o tym bo jutro wyjazd ;-)

Jednak nadal zachęcam wszystkich do wyrażania swoich opinii :huh:

intermedia - profesjonalne rozwiązania Invision Power Board

---

Chcesz uzyskać szybko i sprawnie pomoc? Uzupełnij wersję i adres w profilu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dobry pomysł, nada to tutaj więcej świeżości, może dzięki temu ludzie chętniej będą ten skrypt wybierać ;)

Co do mailingu: przecież na tylu forach pomagałeś ogarnąć sprawy techniczne, pomagałeś wielu adminom - może przez grzeczność Ci z tym pomogą? :huh:

"Przyjaciel zawsze powinien nie doceniać naszych zalet...

...wróg zawsze przeceniać nasze wady."

Don Vito Corleone

Dlaczego for, a nie forów? Nie daj się powielanym stereotypom.

† Będziemy bronić SB po kres naszych sił †

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Pomysł mi się podoba, lecz te dłuższe modyfikacje zrobił bym za drobną opłatą. Jeżeli jakaś osoba będzie leniwa, to zrobi nam takie (i tyle) zlecenia że padniemy pierwszego dnia. ;-)

Edytowane przez KliczeK

In, and Out.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 2 miesiące temu...
  • Manager

Nie zapomniałem o tym temacie :blush:

Jako, że czeka nas 'niedługo' przesiadka na IP.Board 3.x zapytałem autora owej modyfikacji czy będą wykonywać jej upgrade do nowej wersji. Oszem będą - jak wyjdzie stabilna wersja. To mnie akurat nie martwi.

Zapytałem się go jeszcze o jedną kwestię. Jak będzie po mojej myśli to niedługo modyfikacja do nas zawita.

Mam również prośbę - ponieważ od ostatniego czasu doszło do nas sporo użytkowników - chciałbym ponownie poprosić o opinię o tym pomyśle.

Pozdrawiam,

DawPi

intermedia - profesjonalne rozwiązania Invision Power Board

---

Chcesz uzyskać szybko i sprawnie pomoc? Uzupełnij wersję i adres w profilu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

osoba, która nie potrafi/nie chce chce nic zepsuć składa prośbę w tym systemie, wybiera preferowaną osobę, która miałaby to zainstalować, podaje odpowiednie dane i czeka na decyzję

Wybór osób? Użytkownik potrzebujący pomocy ma losować wśród osób, które tej pomocy mają udzielić? Czy może pomocnicy będą jakoś opisani w czym są dobrzy? A nawet jeśli, to skąd potrzebujący ma wiedzieć czego tak naprawdę potrzebuje?

Podaje dane? Publicznie dane acp, ftp? Czy dopiero po kontakcie z wytypowanym pomocnikiem?

Czeka na decyzję kogo? Osoby wybranej przez potrzebującego? Powiedzmy, że osoba nie zgodzi się, bo nie potrafi / nie ma czasu. Potrzebujący ma losować kolejną osobę? Czy może Ty, Dawidzie, zajmiesz się przydziałem?

dłuższe modyfikacje zrobił bym za drobną opłatą. Jeżeli jakaś osoba będzie leniwa, to zrobi nam takie (i tyle) zlecenia że padniemy pierwszego dnia. ;-)
To w końcu darmowe to ma być, czy za opłatą? :blush:

Tutaj mam nadzieję, że te kilka wymienionych nieścisłości wyjaśni, dobrze napisany, regulamin. Miejmy nadzieję, że jeśli to powstanie, posłuży tylko dla dobra ipb, a nie osobistych zasług użytkowników.

Tak w ogóle... DawPi, czy to nie koliduje z Twoim płatnym systemem pomocy? Czy może chcesz tym projektem odciążyć swoją robotę? A może, co najbardziej podoba mi się w tej idei, chcesz zmobilizować ludzi do brania przykładu z Ciebie i zajęcia się bardziej profesjonalnie moddingiem IP.Board ? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Manager

Dziękuję za ten wpis Wareczek.

Praktycznie składa się z samych pytań, więc postaram się do każdego odnieść.

Wybór osób? Użytkownik potrzebujący pomocy ma losować wśród osób, które tej pomocy mają udzielić? Czy może pomocnicy będą jakoś opisani w czym są dobrzy? A nawet jeśli, to skąd potrzebujący ma wiedzieć czego tak naprawdę potrzebuje?

Otóż selekcję instalatorów modyfikacji/skinów dokonam ja rzecz jasna, więc nie będzie robił to każdy kto będzie chcieć.

Potrzebujący ma wiedzieć jaką modyfikację chce mieć zainstalowaną.

Podaje dane? Publicznie dane acp, ftp? Czy dopiero po kontakcie z wytypowanym pomocnikiem?

Podaje dane, ale rzecz jasna nie publicznie, a poprzez specjalny formularz w modyfikacji, bo nie wiem czy wiesz, ale do tego jest cały moduł ( nie doczytałeś pierwszego postu :blush: ).

Czeka na decyzję kogo? Osoby wybranej przez potrzebującego? Powiedzmy, że osoba nie zgodzi się, bo nie potrafi / nie ma czasu. Potrzebujący ma losować kolejną osobę? Czy może Ty, Dawidzie, zajmiesz się przydziałem?

Co Ty z tym losowaniem? :) Będą instalatorzy, będą chętne osoby to się będzie robić. Nie będzie to trudno ;)

To w końcu darmowe to ma być, czy za opłatą?

KliczeK pisał o opłatach, ja nic takiego nie pisałem.

Miejmy nadzieję, że jeśli to powstanie, posłuży tylko dla dobra ipb, a nie osobistych zasług użytkowników.

Oczywiście, dobrze skonstruowany regulamin to podstawa. Nie bardzo rozumiem też jak ma to pomóc poszczególnym osobom.

Cel tego jest jasny - popularyzować IP.Board ( i to forum poprzez to ) wśród osób mających z nim problemy.

Tak w ogóle... DawPi, czy to nie koliduje z Twoim płatnym systemem pomocy? Czy może chcesz tym projektem odciążyć swoją robotę?

Koliduje to może za dużo powiedziane, szczerze mówiąc dział instalacji modyfikacji i 'papa' w mojej działalności stanowi naprawdę mały procent.

Czy chcę odciążyć wątpię czy to tak będzie wyglądać :)

A może, co najbardziej podoba mi się w tej idei, chcesz zmobilizować ludzi do brania przykładu z Ciebie i zajęcia się bardziej profesjonalnie moddingiem IP.Board ?

Hm, co ma modding do wyręczania kogoś? Nie nie, to nie jest moim celem. Mój cel wyjaśniłem wyżej - promocja samego IP.Board jak i , nie ma co ukrywać, tego forum.

Jeśli masz jeszcze jakieś wątpliwości proszę pisz, chętnie na nie odpowiem.

Nadal czekam na odpowiedź od autora modułu, jeśli będzie pozytywna to w niedługim czasie startujemy ;)

intermedia - profesjonalne rozwiązania Invision Power Board

---

Chcesz uzyskać szybko i sprawnie pomoc? Uzupełnij wersję i adres w profilu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm... czyli w sumie to w pewien sposób my (w sensie userzy) odciążymy Ciebie od supportu. Instalacje modyfikacji są na tyle bezproblemowe, że praktycznie każdy jest w stanie to robić z instrukcją, która przy tych modyfikacjach się znajduje.

Właściwie to teraz zrozumiałem dopiero, że to nie tyle usprawnienie supportu oferowanego przez ipslink.pl, ale poszerzenie go o nowe osoby chętne pomagać. Automatycznie możliwe, że zmniejszyła by się ilość postów na forum od osób, które te modyfikacje instalują.

Cały czas czekam jak będzie to wyglądać w praktyce, bo nie lubię gdybać, ale zaczyna mi się to podobać coraz bardziej :blush:

"Przyjaciel zawsze powinien nie doceniać naszych zalet...

...wróg zawsze przeceniać nasze wady."

Don Vito Corleone

Dlaczego for, a nie forów? Nie daj się powielanym stereotypom.

† Będziemy bronić SB po kres naszych sił †

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Manager

Hm,

widzę, że nadal trochę jakby nie rozumiecie :blush:

Jest to moduł na forum, nie ma to nic wspólnego z moim ipslink.pl ( prywatna płatna pomoc ).

Tak, ogólnie rzecz biorąc instalacje modyfikacji są bezproblemowe, jednak.... :)

To nie żadne odciążenie supportu ipslink.pl, to nie ma z nim wspólnego. Ktoś będzie chciał mi zapłacić za instalację to i tak to zrobi, kto spełni warunki regulaminu owych darmowych modyfikacji tutaj - to i również mu zainstaluję.

Kluczem wszystkiego jest tutaj regulamin, zamysł mam, ale nie chcę pisać 'niepotrzebnie', dlatego proszę o cierpliwość.

W praktyce będzie to wyglądać skrótowo tak - godzik pisze zgłoszenie chęci instalacji modyfikacji XXX, podaje dane i czeka na decyzję, jeśli pozytywna to niedługo po tym ma zainstalowaną modyfikację na forum. Tyle, wszystko sprawnie i za darmo.

intermedia - profesjonalne rozwiązania Invision Power Board

---

Chcesz uzyskać szybko i sprawnie pomoc? Uzupełnij wersję i adres w profilu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dokładnie tak to zrozumiałem, co nie zmienia faktu, że każdy normalny człowiek mając do wyboru pomoc płatną i darmową wybierze tą drugą :blush: chyba...

"Przyjaciel zawsze powinien nie doceniać naszych zalet...

...wróg zawsze przeceniać nasze wady."

Don Vito Corleone

Dlaczego for, a nie forów? Nie daj się powielanym stereotypom.

† Będziemy bronić SB po kres naszych sił †

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Manager

Owszem, przecież to normalne.

Kluczem są tutaj zasady. O których mam nadzieję niebawem napiszę.

intermedia - profesjonalne rozwiązania Invision Power Board

---

Chcesz uzyskać szybko i sprawnie pomoc? Uzupełnij wersję i adres w profilu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz jakoś już kreuje mi się to na dobry projekt ;) ale...

Otóż selekcję instalatorów modyfikacji/skinów dokonam ja rzecz jasna, więc nie będzie robił to każdy kto będzie chcieć.
Czyli chcesz powiedzieć, że będziesz miał ranking osób i wg niego będziesz przydzielał pracę?

Każdy użytkownik forum będzie mógł uczestniczyć w pomocy? Czy będzie wcześniej jakiś "egzamin" umiejętności?

Potrzebujący ma wiedzieć jaką modyfikację chce mieć zainstalowaną.
Będzie jakaś baza modyfikacji, z których potrzebujący będzie wybierał? Nie będzie mógł poprosić o instalację czegoś, czego w niej nie będzie?
Podaje dane, ale rzecz jasna nie publicznie, a poprzez specjalny formularz w modyfikacji, bo nie wiem czy wiesz, ale do tego jest cały moduł ( nie doczytałeś pierwszego postu :blush: ).
Czytałem dobrze posta. Ale zrozumiałem, że te dane widzi każdy użytkownik mający możliwość pomocy. Teraz wiem, że będziesz widział je tylko Ty i osoba, którą wybierzesz do tego zadania.
Co Ty z tym losowaniem? :)
Ano tak jakoś ;)
Nie bardzo rozumiem też jak ma to pomóc poszczególnym osobom.
Nie chcę, żeby ludzie podejmowali się pracy społecznej, robili ludziom "na odwal się", a później wg zasług może chcieli awansu na forum, "or samtink lajk dat" ;) Przydałaby się jakaś kontrola czy modyfikacja została poprawnie zainstalowana, niekoniecznie robiona przez Ciebie. Żebyśmy może sami siebie pilnowali ;)
Koliduje to może za dużo powiedziane
Nie mówiłem tutaj o pełnej Twojej działalności, ale jestem pewien, że jest wiele osób, które właśnie o instalację modyfikacji Cię proszą. A taki projekt po tej stronie sprawy na pewno odciąży Twoją pracy, jak również też będzie z nią kolidował :)
Hm, co ma modding do wyręczania kogoś?
Teoretycznie nic. Ale może będą pisać ludzie o coś więcej niż modyfikacje, może ktoś z użytkowników będzie w stanie napisać coś małego sam. Takie publiczne zlecenia, fakt, już były, ale w większości przypadków Ty się za nie brałeś. Może coś się tutaj zmieni. Fajnie by było gdyby znalazł nam się drugi DawPi na tym forum ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.