Skocz do zawartości
"Idzie nowe..." - o zmianach i nie tylko ×
Przeniesienie zakupów z IPS Marketplace / Moving bought items from IPS Marketplace ×

ROZWIĄZANY: zamulanie na home.pl


+matius

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

mój serwer siedzi na home.pl i nie wiem czemu ale nie mogę wgrać do końca języka polskiego, wgrywam pojedynczo paczkami ale na paczkach Members, Core, Forums

tez importowanie przez FTP nie daje rezultatu :<

macie jakieś dobre rady jak to zrobić inaczej, może coś z serwerem zrobić ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 66
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

  • Manager

Home limituje czas wykonywania skryptu - dlatego nie mogłem wczoraj tego dograć dla Ciebie. ;)

Jak widać dHosting.pl działa znakomicie i ten hosting bym Ci polecał.

intermedia - profesjonalne rozwiązania Invision Power Board

---

Chcesz uzyskać szybko i sprawnie pomoc? Uzupełnij wersję i adres w profilu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Manager

santoz: o tym to stara babka wie, ale niech tylko zainstaluje jakikolwiek hook i wszystko zniknie, a pojawi się piękny, aczkolwiek obcy, język angielski.

intermedia - profesjonalne rozwiązania Invision Power Board

---

Chcesz uzyskać szybko i sprawnie pomoc? Uzupełnij wersję i adres w profilu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli zainstalujesz spolszczenie, to .GZ zostanie rozpakowane.

Pliki utworzą folder o nazwie 2 w cache > lang_cache. To te które podesłałem w załączniku.

Ale z tego z tego co zrozumiałem, potrzeba jeszcze bazy SQL, na której owego langa zainstalowano.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

boże jakie to są bałwany na tym home.pl

Łączę z serwerem...

Mrówka Tomasz:

Witaj matius, w czym mogę pomóc?

matius:

Witam mam u was serwer domene itp

matius:

i mam problem z czasem skryptu na moim forum, tz zalezne jest to od was.

matius:

przez co nie mogę wgrać paczki językowej do mojego forum opartego na I.P. Board

matius:

dokładniej chyba chodzi o limitowanie czasu działania skryptu

Mrówka Tomasz:

Parametry takie jak czas wykonywania sie skryptu sa ustalane z gory i nie moga byc zmienione.

matius:

tz że home.pl lider na polskim rynku jest gorszy od innych serwerow ?

matius:

dziwne Oo

Mrówka Tomasz:

Limity te wynikaja ze specyfikacji hostingu dedykowanego. Nie przeszkadzaja one w wiekszosci zastosowan. Dla bardziej wymagajacych zadan mamy w ofercie hosting dedykowany, ktory nie posiada takich limitow.

matius:

ee chyba sie pan zapetlil

matius:

hosting dedykowany jest limitowany ale polecacie hosting dedykowany bo nie ma limitow

matius:

zreszta nie po to mam jedno aby płacić za drugie :<

matius:

nie ma zadnej mozliwosci nawet na chwile cos zrobic abym mogl wgrac te glupie spolszczenie ?

Mrówka Tomasz:

jak juz pisalem limity nie sa zmieniane.

matius:

dziwna polityka firmy, niby najlepsi a zarazem wychodza na najgorszych, no trudno, czas uciekac z home.pl....

matius:

zycze milego dnia

Mrówka Tomasz:

Dziękuję za rozmowę. Zapraszam ponownie.

Konsultant opuścił czat

Czat zamknięty

nic tylko bojkotować home.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm zrobiłem tak jak santoz powiedział, wrzuciłem z cache > lang_cache pliki i forum się spolszczyło ale sa wszędzie krzaki, da się coś na te krzaki poradzić i czy owy sposób jest ok ?

@edit

dobra to nie działa bo po chwili wrócił język angielski :<

Edytowane przez +matius
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Manager

Przecież mówiłem, że wrzucanie plików językowych na FTP nie jest rozwiązaniem. Przy każdej zmianie czegoś lang powróci do oryginalnego. Nie ma innej opcji, jak import tychże plików. Ew. ten sposób:

intermedia - profesjonalne rozwiązania Invision Power Board

---

Chcesz uzyskać szybko i sprawnie pomoc? Uzupełnij wersję i adres w profilu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przekonaj sponsora żeby kupił serwer gdzie indziej, home to jeden z najdroższych i najgorszych hostingów.

A support jaki jest, to sam się przekonałeś ;) Jeśli gadałeś na czacie, to bardzo możliwe że z automatem, mi się to bardzo często przytrafiało jak byłem w Home. :a:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest inna droga. ;)

Wchodzimy w ACP -> Look & Feel -> Manage Languages i przy English (USA) klikamy Translate Externally... To nam wyeksportuje pliki z tłumaczeniem do folderu translate na serwerze. Każdą paczkę do osobnego pliku. Kopiujemy te pliki w bezpieczne miejsce oraz klikamy Finish And Remove co usunie pliki niczego nie zmieniając.

Teraz robimy to samo z językiem polskim. Następnie z tych dwóch wersji wybieramy sobie te pliki, które nas interesują, czyli *_public_* biorę z języka polskiego, a *_admin_* z angielskiego. Wybrane pliki wrzucam do katalogu translate zaznaczam w External File Translation wszystkie pliki (albo tylko te które chcę zmienić) i klikam Import Selected Files.

W ten sam sposób można też zrobić konwersję kodowania spolszczenia - jeśli pomiędzy Translate Externally... a Import Selected Files zmienimy kodowanie znaków w ustawieniach forum.

Na koniec jeszcze Recache all dla danego języka i gotowe.

UWAGA: Zauważyłem, że Translate Externally... psuje paczki admin_js i public_js - zamiast tłumaczenia zmienia Default Value, więc tych paczek lepiej w ten sposób nie wgrywać.

kurcze ale nigdzie nie widze tam Translate Externally

a czy tłumaczenie wszystkiego z poziomu ACP da rade na wszystko ?

albo czy da się podzielić te paczki językowe na mniejsze ?

Edytowane przez +matius
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.