Skocz do zawartości
"Idzie nowe..." - o zmianach i nie tylko ×
Przeniesienie zakupów z IPS Marketplace / Moving bought items from IPS Marketplace ×

Wybór domeny


Amfidiusz

Rekomendowane odpowiedzi

Hej,

Od paru dni chodzi za mną pomysł stworzenia nowego serwisu. I choć do jego ukończenia jeszcze daleko (aczkolwiek sesja się już skończyła :blink:), to zastanawiam się nad wyborem domeny, gdyż muszę mieć czym operować w treści strony. Serwis będzie działał na zasadzie Wikipedii, tzn. każdy użytkownik będzie zachęcany do współtworzenia zawartości. W związku z tym mam pytanie: Czy jeśli bylibyście zainteresowani dzieleniem się swoją wiedzą czy niusami, wolelibyście wejść na stronę pisaną w liczbie pojedynczej czy mnogiej? Jeśli byłbyś amatorem złotego trunku, chciałbyś współtworzyć projekt piwosz.pl czy piwosze.pl? Prawnik.pl czy prawnicy.pl? Nazwę już mam, obie domeny są wolne, ostateczny wybór odkładam na później, więc chętnie zasięgnę Waszej opinii, która oczywiście będzie subiektywna - ale i takiej oczekuję :P Liczba pojedyncza brzmi donioślej i niejako ogranicza kopiowanie, za to liczba mnoga oddaje ten charakter community...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli strona ma działać na zasadzie wikipedi z tym, ludzie mają się tam dzielić swoją wiedzą i wchodzić jak czegoś nie wiedzą, a strona tyczy się jednej grupy ludzi to według mnie lepszym rozwiązaniem będzie domena w liczbie mnogiej np. prawnicy.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli właściwie o czym stronę tworzysz? Bo obie domeny nieco od siebie odbiegają treścią :blink:

"Przyjaciel zawsze powinien nie doceniać naszych zalet...

...wróg zawsze przeceniać nasze wady."

Don Vito Corleone

Dlaczego for, a nie forów? Nie daj się powielanym stereotypom.

† Będziemy bronić SB po kres naszych sił †

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli ma to być coś na wzór Wikipedii zdecydowanie wybrałbym liczbę pojedynczą, w encyklopediach wszystkie frazy występują w liczbie pojedynczej.

Warto też zastanowić się która wersja jest popularniejsza w google.

Jeśli nazwa domeny jest "słownikowa" łatwo to sprawdzić. Jeśli jest unikalna - raczej lp.

Przykłady "słownikowe": piwo.pl - tak, piwa.pl - nie, auto.pl - tak, auta.pl - nie

ale już np: rower.pl/rowery.pl ?, prawnik.pl/prawnicy.pl ?

Przykłady unikalne: amfidiusz.pl - tak, amfidiusze.pl -nie :blink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli właściwie o czym stronę tworzysz? Bo obie domeny nieco od siebie odbiegają treścią :blink:
imo to był tylko przykład.

Ja bym jeszcze sprawdził, jak sprawa wygląda z innymi domenami, tzn np dla piwosz.pl sprawdzić czy piwosz.org piwosz.com.pl etc są wolne, lepiej imo się pchać tam, gdzie jest mniejsze zagęszczenie.

Co do odczuć, wolałbym się udzielać na np piwosze, niż piwosz. Ta druga świadczy że jest 'prowadzona'/'przeznaczona' dla jednej osoby, piwosza, a nie piwoszów.

Jeśli jednak jest to domena typy opłata/opłaty, czyli nie odnosi się bezpośrednio do userów, to oczywiście liczba pojedyncza :P


[+]
Przykłady unikalne: amfidiusz.pl - tak, amfidiusze.pl -nie
Chyba że strona poświęcona jego wyznawcom :P Edytowane przez unbreak

userbar1.jpg

Twiztid Tribe ®

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ehhh... Jak zwykle mnie prześwietliliście! Strona ma się nazywać Amfidiusz-Lover lub Amfidiusz-Lovers :blink:

Nie będzie to nazwa przedmiotu (np. auto.pl) a użytkownika (np. kierowca/y.pl). Będzie to projekt zupełnie niekomercyjny. Tworzony przez społeczność dla społeczności. Nazwa jest niszowa, więc zagęszczenie jest znikome (jedynie .com jest zarejestrowana). Dzięki Wam skłaniam się obecnie do liczby mnogiej. Ostatni problem, to że nazwa będzie po angielsku. Która wersja dla Was brzmi lepiej: driver.com czy drivers.com? Drinker.com czy drinkers.com?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ze względu na angielski... liczba pojedyncza. Powód prosty: bo krótsza. Dla mnie domena im krótsza tym lepsza, język w sumie nie ma nic do rzeczy, a dla mnie znaczenie ma nawet ta jedna literka :blink:

"Przyjaciel zawsze powinien nie doceniać naszych zalet...

...wróg zawsze przeceniać nasze wady."

Don Vito Corleone

Dlaczego for, a nie forów? Nie daj się powielanym stereotypom.

† Będziemy bronić SB po kres naszych sił †

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Manager

Kurcze, szkoda, że nie ma szansy poznania faktycznej nazwy tego projektu. :blink: Jak obawiasz się łapiduchów, to zarezerwuj kilka wersji - nic za to nie płacisz, a na opłacenie masz 14 dni i wtedy pomyślimy już nad konkretnymi nazwami.

intermedia - profesjonalne rozwiązania Invision Power Board

---

Chcesz uzyskać szybko i sprawnie pomoc? Uzupełnij wersję i adres w profilu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej,

Dzięki wszystkim za opinie! Do wyboru miałem dwie nazwy: 'laxer' i 'laxers'. Zdecydowałem się na liczbę pojedynczą, gdyż 1) jest krótsza; 2) lepiej brzmi bez dublowania s-ki. W tym miesiącu pewnie skończę ten projekt, którym oczywiście się pochwalę na forum :thumbsup:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.