Skocz do zawartości
"Idzie nowe..." - o zmianach i nie tylko ×
Przeniesienie zakupów z IPS Marketplace / Moving bought items from IPS Marketplace ×

Poradniki video, o konfiguracji produktów IPS'u


santoz

Rekomendowane odpowiedzi

Ciekawy jestem co sądzicie o tym pomyśle... :blink:

Chodzi o stworzenie działu, gdzie prezentowane będą Video Poradniki, dotyczące czynności takich jak:

Instalacji, konfiguracji itd. Dotyczących IP.B

Większość osób to wzrokowcy, screeny pomagają. Ale nic nie pomoże tak, jak omówiony ciekawy poradnik.

Z chęcią zajął bym się stworzeniem kilku takich poradników dla IPB 3...

Może nie musiały by być tego setki, wystarczy kilkanaście/kilkadziesiąt, które przedstawią podstawową konfigurację czy instalację modów które wymagają ustawienia w kilku miejscach ACP,a niekiedy edycji plików.

Jak myślicie, warto?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś robiłem i dalej robię jak mam czas, pomysły i chęci:

Np. Jak wgrać IPB [LQ]

Spolszczenie IPB[HD]

Szybki wstęp do IPB[HD]

Jak wgrać skin do IPB [HD]

Dla os. siedzących na 2.3.x czyli o 3.0

Jak zmienić podpis, avatar, czyli UserCP

Ostatnia produkcja: Skrypty For (ipb, mybb, vb)

Może moje filmy nie są profesjonalne, ale z czasem nabrałem doświadczenia i wiem już jak wyeliminować szumy, przycięcia, nagrywał w bdb. jakości przy zachowaniu małego rozmiaru pliku.

Więcej o tym: kliknij tutaj

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Manager

santoz: spokojnie możesz zacząć coś takiego robić, jak tylko pomysł zyska popularność i aprobatę użytkowników i okaże się pomocny to dlaczego nie?

intermedia - profesjonalne rozwiązania Invision Power Board

---

Chcesz uzyskać szybko i sprawnie pomoc? Uzupełnij wersję i adres w profilu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie, to nic nie zastąpi słowa pisanego. Użytkownicy mają w końcu mniejsze lub większe doświadczenie i nie trzeba ich prowadzić za rączkę. Często problematyczny jest tylko jeden krok - a oglądać całe wideło, żeby np. dowiedzieć się o setlocale przy wgrywaniu języka byłoby nieporozumieniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeciwnie, cześć ludzie (w tym ja) to wzrokowcy i nawet jeden obrazek czy krótki film jest bardziej wymowny dla takich ludzi niż 50-punktowa instrukcja logowania :thumbsup:

"Przyjaciel zawsze powinien nie doceniać naszych zalet...

...wróg zawsze przeceniać nasze wady."

Don Vito Corleone

Dlaczego for, a nie forów? Nie daj się powielanym stereotypom.

† Będziemy bronić SB po kres naszych sił †

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Swoją opinię bazuję na doświadczeniu z video-tutorialami cPanelu na SuperHoście. Może i to jest dobre, żeby sobie obejrzec i zobaczyć, czego się jeszcze nie wiedziało. Ale żeby znaleźć w takim klipie rozwiązanie swojego problemu, to trzeba się niesamowicie namęczyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Filmy mają pokazać całość komuś kto nie wie jak daną operację wykonać. Od rozwiązywania problemów mamy forum :thumbsup:

"Przyjaciel zawsze powinien nie doceniać naszych zalet...

...wróg zawsze przeceniać nasze wady."

Don Vito Corleone

Dlaczego for, a nie forów? Nie daj się powielanym stereotypom.

† Będziemy bronić SB po kres naszych sił †

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja proponuję stworzyć sondę "Czy wolał byś zobaczyć filmik instruktażowy, zawierający omówienie każdego kroku, z procesu instalacji, czy treść opisującą kolejne kroki, z wykonanymi screenami. TAK / NIE / OBOJĘTNE

Bardzo jestem ciekawy wyników. DawPi, jeśli możesz utwórz taką ankietę. Ja już nie mogę zmienić tematu :thumbsup:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Manager

Aae tutaj nie ma, co tworzyć ankiet - stwórz kilka filmów - jak tematy z nimi będą się cieszyć popularnością to wtedy tak naprawdę zobaczymy, czy jest sens. :thumbsup:

intermedia - profesjonalne rozwiązania Invision Power Board

---

Chcesz uzyskać szybko i sprawnie pomoc? Uzupełnij wersję i adres w profilu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, niech ktoś dostarczy logo Invisionize z przezroczystym tłem. ok 250x60px, dowolny format :)

post-1123-1266758317,709_thumb.png

Piana na poddasze - Izolacje Natryskowe z wykorzystaniem pian poliuretanowych (piana otwartokomórkowa, piana zamkniętokomórkowa). Obecnie najlepsza metoda ocieplenia poddasza to właśnie izolacje natryskowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo fajny poradnik, ale zrobiłeś kilka błędów ortograficznych. :) Poza tym myślę, że nie potrzeba lektora.

Nasz kolega już siedział za piracką wersję IPB, Ty też możesz
† Będziemy bronić SB po kres naszych sił †
Nie ma bolca na izolca!!!
Tłumaczes Power

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z technicznych uwag:

  • Bardziej się chyba skupiłeś na efektach specjalnych, niż na treści
  • Jeśli wpisujesz nazwę bazy danych, to upewnij się, że kursor jej nie zasłania
  • Jeżeli mówisz o zmianie CHMODów, to pokaż jak je zmienić, skoro jest to tutorial dla niezaawansowanych użytkowników
  • Lektor by się jednak przydał - dzięki temu możesz pokrótce wytłumaczyć jak stworzyć bazę danych, a nie tylko pokazać, gdzie wpisać jej dane
  • Komentarze pisemne powinny być hasłowe, unikaj pełnych zdań z przydawkami i określeniami - dzięki temu zmniejszysz też ryzyko błędów ortograficznych
  • Nadal uważam, że takie tutoriale są niepotrzebne i w niczym nie pomagają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Jestem jak najbardziej za filmikami video :) Każda forma pomocy jest przeznaczona dla innej grupy odbiorców i każdy szuka czegoś dla siebie. Oczywiście, że zaawansowanym użytkownikom tego forum wystarczy pomoc w postaci odpowiedzi na konretne pytanie, ale tym początkującym przyda się zarówno pomoc na forum, jak i video czy screeny z opisami. Santoz i Gexem, dziękuję za filmiki i czekam na kolejne :) Jedyna uwaga to taka, aby podawać wszystkie szczegóły, jeśli zaczyna się o czymś mówić (początek filmu - chmody).

Edytowane przez TurkuSevdaliAska

Türkülerdir Sevdam...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.