Skocz do zawartości
"Idzie nowe..." - o zmianach i nie tylko ×
Przeniesienie zakupów z IPS Marketplace / Moving bought items from IPS Marketplace ×

Dlaczego powinienem korzystać z IP.Board?


Gość loniu

Rekomendowane odpowiedzi

Jak w temacie, nie znam tego rozwiązania zbyt dobrze, ale z tego co wiem jest szereg dostępnych rozwiązań zarówno komercyjnych na podobnym poziomie cenowym jak również Open source.

Weźmy pod uwagę np. PHP BB + wszystkie dodatki lub VBulletin albo rozwiązania z Telligent, itd.

Moim marzeniem jest zbudowanie fajnego vortalu (prawdopodobnie na Joomla) + dynamicznej społeczności (to znacznie więcej niż forum, blogi, rekomendacje, giełda freelance’rów, itp. ). Społeczność ta to w miarę zamknięta grupa ekspertów może w sumie około kilku tysięcy osób .

Nie mam na to wielkiego budżetu ale jestem zwolennikiem dobrych rozwiązań.

No i jeszcze kilka wątpliwości – społeczność IP.Board jest stosunkowo mała w porównaniu z np. PHP BB, jak wygląda możliwość wspierania się lokalnie posiadaną wiedzą?

Jeżeli się decydować na zakup to na jaki pakiet?

Czy są jakieś fajne boundle?

Na początek potrzebuję forum, blogi, może jakiś idea management, rekomendacje użytkowników i kalendarz wydarzeń.

Czy pakiet business różni się tylko długością wsparcia technicznego. Gdzieś czytałem o licencji z permanentnym upgrade, czy coś takiego istnieje?

Na ile system jest skomplikowany? Nie jestem informatykiem poruszam się na poziomie konfigurowania aplikacji ale php nie znam…

Będę zobowiązany za wszelkie porady, dyskusje, sugestie.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Manager

Witamy na forum,

No i jeszcze kilka wątpliwości – społeczność IP.Board jest stosunkowo mała w porównaniu z np. PHP BB, jak wygląda możliwość wspierania się lokalnie posiadaną wiedzą?

Nie liczy się ilość, a jakość, której tam brakuje, a tutaj masz jej pod dostatkiem.

Z chęcią i pasją dzielimy się wiedzą. :-)

Jeżeli się decydować na zakup to na jaki pakiet?

Licencja standard w zupełności Ci wystarczy.

Czy są jakieś fajne boundle?

Co to jest?

Na początek potrzebuję forum, blogi, może jakiś idea management, rekomendacje użytkowników i kalendarz wydarzeń.

IP.Board, IP.Blog, ---, reputacja wbudowana,, kalendarz wbudowany.

Czy pakiet business różni się tylko długością wsparcia technicznego.

Różni się czasem odpowiedzi na ticket oraz długością wsparcia telefonicznego.

Gdzieś czytałem o licencji z permanentnym upgrade, czy coś takiego istnieje?

Nie opieraj swojej wiedzy na 'gdzieś', a na naszym forum. :)

Nie ma licencji dożywotniej. Już nie.

Na ile system jest skomplikowany? Nie jestem informatykiem poruszam się na poziomie konfigurowania aplikacji ale php nie znam…

W jakim sensie skomplikowany?

intermedia - profesjonalne rozwiązania Invision Power Board

---

Chcesz uzyskać szybko i sprawnie pomoc? Uzupełnij wersję i adres w profilu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim marzeniem jest zbudowanie fajnego vortalu (prawdopodobnie na Joomla) + dynamicznej społeczności (to znacznie więcej niż forum, blogi, rekomendacje, giełda freelance’rów, itp. ). Społeczność ta to w miarę zamknięta grupa ekspertów może w sumie około kilku tysięcy osób .

Nie mam na to wielkiego budżetu ale jestem zwolennikiem dobrych rozwiązań.

IP.Board w pełni zaspokoi Twoje potrzeby :)

No i jeszcze kilka wątpliwości – społeczność IP.Board jest stosunkowo mała w porównaniu z np. PHP BB, jak wygląda możliwość wspierania się lokalnie posiadaną wiedzą?

Póki DawPi działa, to na pewno uzyskasz odpowiedź na każde zagadnienie. Nieśmiało także pozostali użytkownicy próbują dzielić się swoją wiedzą, a nawet rywalizują z adminem w szybkości odpowiedzi - czego na innych supportach nie uświadczysz :)

Czy są jakieś fajne boundle?

Bundle. Jest specjalna oferta. Kupując standardową licencję wraz z dodatkami oszczędzasz jakieś 10$ na każdej aplikacji. Więcej na http://ipslink.pl/licencja oraz tutaj.

może jakiś idea management,

Tutaj chodzi chyba o IP.Tracker.

Na ile system jest skomplikowany? Nie jestem informatykiem poruszam się na poziomie konfigurowania aplikacji ale php nie znam…

Znajomość PHP nie jest wymagana. Sam o nim nie mam żadnego pojęcia. Do zarządzania nie jest wymagana żadna wiedza, jeśli chcesz się trochę pobawić, to wystarczy HTML i podstawy angielskiego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

IP.Board w pełni zaspokoi Twoje potrzeby :)

Póki DawPi działa, to na pewno uzyskasz odpowiedź na każde zagadnienie. Nieśmiało także pozostali użytkownicy próbują dzielić się swoją wiedzą, a nawet rywalizują z adminem w szybkości odpowiedzi - czego na innych supportach nie uświadczysz :)

Bundle. Jest specjalna oferta. Kupując standardową licencję wraz z dodatkami oszczędzasz jakieś 10$ na każdej aplikacji. Więcej na http://ipslink.pl/licencja oraz tutaj.

Tutaj chodzi chyba o IP.Tracker.

Znajomość PHP nie jest wymagana. Sam o nim nie mam żadnego pojęcia. Do zarządzania nie jest wymagana żadna wiedza, jeśli chcesz się trochę pobawić, to wystarczy HTML i podstawy angielskiego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dziękuję za odpowiedzi. Brzmi obiecująco!

Mówiąc o Idea management miałem na myśli system informacji zwrotnej, który ma zarządzać ssugestiami społeczności co do kierunku rozwoju np. społeczność czy produktów. Coś jak to: http://www.joomlart.com/demo/#javoice.joomlart.com (trzeba wejść na demo online.. )

Ale to nie jest kluczowa sprawa jako, że to mogę dodać na Joomli, któr i tag będzie frontem projektu

DawPi czytałem, że jezeli kupi się z twojego linku to oferujesz pomoc przy instalacji, czy oferta nadal aktualna?

Czy usunięcie stopki powerd by: to koszt dodatkowy?

Pozdrowienia

Edytowane przez loniu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Manager

DawPi czytałem, że jezeli kupi się z twojego linku to oferujesz pomoc przy instalacji, czy oferta nadal aktualna?

Tak. :)

Czy usunięcie stopki powerd by: to koszt dodatkowy?

Tak - 275$.

intermedia - profesjonalne rozwiązania Invision Power Board

---

Chcesz uzyskać szybko i sprawnie pomoc? Uzupełnij wersję i adres w profilu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Manager

Słono liczą, bo to dla desperatów jest - jakby było tańsze to by nie mieli darmowej reklamy na forach. :)

intermedia - profesjonalne rozwiązania Invision Power Board

---

Chcesz uzyskać szybko i sprawnie pomoc? Uzupełnij wersję i adres w profilu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jest skomplikowany, w wersji 3.x jest spory procent spolszczonego panelu, nie trzeba znać nawet angielskiego. ACP jest prosty i przejrzysty.

Drogi - choć warty swojej ceny w 100%

jak wygląda możliwość wspierania się lokalnie posiadaną wiedzą?

Nie znajdziesz lepszego forum o ip.board niż Invisionize.pl :) Tu chyba każdy uzyskuje konkretną odpowiedź na zadane pytanie.

Dlaczego powinienem korzystać z IP.Board?

Bo to najlepszy, najpiękniejszy i najbardziej rozbudowany, mimo łatwości obsługi skrypt forum. Nie ma dla niego darmowej alternatywy, a vBulletin zostaje w tyle, obecna jego wersja 4, jest niezła, ale brakuje jej do IP.B 3.x hoho do tego w obsłudze vBulletin jest trudny, miałem problem z wieloma funkcjami i ustawieniami...

Jeśli cię stać, wybierz IP.B 3.x, gwarantuję że serwując taki skrypt swoim użytkownikom, na pewno przyciągniesz ich na stałe, i zachęcisz do pisania, tym ślicznym i prostym w obsłudze skryptem. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jest skomplikowany, w wersji 3.x jest spory procent spolszczonego panelu, nie trzeba znać nawet angielskiego. ACP jest prosty i przejrzysty.

Drogi - choć warty swojej ceny w 100%

Nie znajdziesz lepszego forum o ip.board niż Invisionize.pl :) Tu chyba każdy uzyskuje konkretną odpowiedź na zadane pytanie.

Bo to najlepszy, najpiękniejszy i najbardziej rozbudowany, mimo łatwości obsługi skrypt forum. Nie ma dla niego darmowej alternatywy, a vBulletin zostaje w tyle, obecna jego wersja 4, jest niezła, ale brakuje jej do IP.B 3.x hoho do tego w obsłudze vBulletin jest trudny, miałem problem z wieloma funkcjami i ustawieniami...

Jeśli cię stać, wybierz IP.B 3.x, gwarantuję że serwując taki skrypt swoim użytkownikom, na pewno przyciągniesz ich na stałe, i zachęcisz do pisania, tym ślicznym i prostym w obsłudze skryptem. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No cóż, język angielski nie jest problemem :) . Technologicznie taki znowu beznadziejny nie jestem. Mam trochę doświadczenia w świecie WWW - jakieś 10 lat. Faktem jednak, że społeczności jeszcze nigdy nie prowadziłem.

Trochę boję się, że będzie mi brakować czasu, nie będzie to mój biznes (no chyba ze się coś urodzi..). Taktuję to hobbystycznie, przynajmniej w krótkim okresie czasu.

Powiedzcie czy warto brać cały pakiet, żeby się załapać na zniżkę 20%. Mocno mnie zastanawia czy jest sens brać moduł IP Content, jako że WCM-ów jest jak mrówek i sporo całkiem niezłych w modelu Open Source.

Czy system jest bardzo zasobożerny? Jak się to ma do hostingu. Obecnie hostuję się na Home i na Vipserv.org ale chyba całkiem przeniosę się na Vipserv.org. Administrator jest elastyczny, shell udostępniony, myślę że z zainstalowaniem i konfiguracją np. Sphinx'a nie powinno być problemów.

Gdzie hostujecie swoje zabawki i jakie parametry maja Wasze konta (w kontekscie ilościi użytkowników, równoczesnych sesji), podzielcie się informacją... Muszę jakiś kosztorysik tych zabawek skonstruować.

Pytanie jeszcze jedno jak wygląda ze skórami- czy jest kilka w standardzie?

Pozdrawiam

Edytowane przez loniu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W wersji instalacyjnej znajduje się podstawowy skin (IP.Board) oraz skin lo-fi. Dodatkowo, z Client Area można pobrać stworzony przez nich Clean Cut, a w niedalekiej przyszłości także style znane z IPB 2.3.x.

U nas na forum popularnym hostingiem (shared) jest dHosting. Personal+ w zupełności wystarcza na udźwignięcie tych 100 użytkowników online. Później już trzeba myśleć o czymś bardziej dedykowanym.

Czy warto brać cały pakiet Ci nie odpowiemy, bo nie wiemy, jakie masz plany. IP.Content jest wciąż rozwijany i pozwala na niesamowitą integrację strony głównej z forum. Zastosowanie możesz zobaczyć na invisionpower.com - ich strona domowa została oparta o tę aplikację.

santoz, kolega nie pytał o najlepsze forum o ip.board, tylko o ogólny poziom supportu ze strony (polskiej?) społeczności :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jakby co to nie home.pl :D

niestety muszę się trochę męczyć z nimi, IPB podobno złe czyta kodowanie dat(wg administratorów home) no i nakładają na serwer jakiś tam limit trwania skryptu :D co dalej jest efektem braku możliwości wgrania całego spolszczenie, oczywiście idzie się dogadać i administratorzy home wykonają to (kontakt jest w porządku z nimi). Zapewne z dedykowanymi było by inaczej :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.