Skocz do zawartości
"Idzie nowe..." - o zmianach i nie tylko ×
Przeniesienie zakupów z IPS Marketplace / Moving bought items from IPS Marketplace ×

Hosting dla niedużego forum IP.Board 3


vBB

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Odkąd otworzyłem serwis http://swiatczcionki.pl hosting miałem u webhost.pl, obecnie mamy pakiet Starter Pro:

Pojemność: 2GB

Transfer m/c: 7GB

Bazy danych: 40

Konta FTP: 40

Konta e-mail: 40

Płacę 122 zł rocznie, przy czym mogę płacić co pół roku. Firma jest idealna. Po przesiadce z phpBB3 na IPB3 potrzebowałem aktualizacji PHP do wersji 5.2 oraz włączenia paru funkcji do idealnego działania forum. Support jest wyśmienity i konkretny. Generalnie wszystko jest super.

Niedługo kończy mi się umowa z webhost.pl i szukam czegoś innego, lepszego, idealnego do IPB3, niekoniecznie droższego, powiedzmy do 250 zł brutto rocznie (absolutne maksimum, mile widziana płatność na raty półroczne). Ma być świetny support i stabilność oraz szybkość serwera, najlepiej niech nie mają jakiś 'niewidzialnych' limitów odnośnie zapytań do bazy, czy innych spraw... (5% obciążenia i dziękuję itp.).

Zastanawiałem się nad paroma hostingami, nie wiem tylko jak jest u nich z IP.Board 3:

lh.pl - pakiet Mango, tutaj hosting w zasadzie bez wad, jedyny problem, to brak wiedzy u mnie na temat funkcjonowania IPB3 u nich

dhosting.pl - tutaj sugeruję się opiniami z tego forum, interesuje się pakietem Personal, reszta to jakieś kosmiczne ceny, chociaż parametry też niezłe

iq.pl - pakiet Basic, chociaż te 2GB pojemności to mało... mam dużo załączników na forum i stale ich przybywa, prowadzę również parę innych stron

Znam jeszcze mnóstwo serwisów, ale różne opinie o nich słyszałem, a mało dotyczy IPB3. Nie kierujcie mnie do wht.pl, bo przeczytałem tam wszystko co mogłem przeczytać, a ostatnie posty są z lutego br. o w/w hostingach.

Pozdrawiam

Edytowane przez vBB
gallery_1_2_27047.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Admin bardzo przyjemny i pomocny. Można sie dogadać :D

Nie mialem okazji pisać ticketu w sparwie jakiś problemów bo żadne sie nie pojawiały. Na poczatku jak przenosiłem forum na A-H to dużo mi pomogł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam osobiście hosting na linuxpl.com - nie mogę na nich nic złego powiedzieć!

Stabilny i jeszcze nigdy nie było sytuacji ze padł!!

Nie zmienił bym ich na nic innego chyba ze będę potrzebował VPS lub dedyka!(ale wtedy i tak pomyśle nad ich propozycja)

Na meile odpowiadają bardzo szybko oraz masz możliwość kontaktu z 6 adminami przez GG!

Z ipb3 nie mam tam żadnych problemów... Przynajmniej ja nie miałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak, ale linuxpl.com to taka trochę mniejsza masówka niż home czy nazwa... Reklamy wszędzie, dużo klientów, limity procentowe na obciążenie ze względu na dużą ilość stron na jednym serwerze itd. Być może jest ok u nich obecnymi czasy, ale póki co linuxpl.com odpada.

Zaciekawił mnie te active-hosting.pl,bo w dH jest dosyć drogo.

gallery_1_2_27047.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

glowanet ma limity, na zwyklym koncie po przekroczeniu 8% CPU konto zostaje zawieszone. Nie polecam tego hostingu. Po zawieszeniu konta musialem czekać prawie 2tyg na backup który był uszkodzony (nie można było wgrać mysql) musialem prosic baze w plikach binarnych na ktore czekałem kolenjne 4 dni.

Ostantio oferta została usunięta z hostingi.pl, może dlatego że adam sam sobie dodawał pozytywne opinie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem, nie korzystam z hostingi.pl. Ja bynajmnej sie z nim dogadujem :D

Odnośnie A-H : sprzedałem forum i gościu koniecznie chciał zebym mu odpłatnie oddał też hosting więc to zrobiłem.

byłem poźniej w pxmedia, ovhost, smallservers,a teraz w glowanet.pl

Marek Drzewiecki  - [email protected] - tel. 667 996 839 (24h) - HostMark.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Manager

Odnośnie A-H : sprzedałem forum i gościu koniecznie chciał zebym mu odpłatnie oddał też hosting więc to zrobiłem.

Lipne tłumaczenie. :D

Jakbym ja sprzedawał to forum i gość by koniecznie chciał serwer, to bym potem kupił znów konto w dH, a nie szukał nowego. :D

intermedia - profesjonalne rozwiązania Invision Power Board

---

Chcesz uzyskać szybko i sprawnie pomoc? Uzupełnij wersję i adres w profilu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Jednak pozostanę w firmie http://webhost.pl . Sprawdźcie jakie świetne pakiety teraz wprowadzili i za bardzo dobrą cenę. Jeśli chodzi o IPB3 to zero problemów. Po przejściu z phpBB3 na IP.Board 3 poprosiłem o aktualizację PHP i MySQL do najnowszych wersji, co też z resztą Panowie z hostingu uczynili bez najmniejszego problemu. Support jest wyśmienity! Zarówno telefoniczny w określonych godzinach, jak i 24h/dobe poprzez e-mail. Zostane tam na pewno na dluzej.

gallery_1_2_27047.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam sie wlasnie temu bardzo dziwie... Jak widzicie zalozylem ten temat aby znalezc wlasnie jakis sensowny hosting i tak na prawde tylko dhosting byl ok. W miedzy czasie wprowadzili te nowe pakiety i postanowilem, ze u nich zostane, bo tak na prawde nie byli zli, tylko za te cene mozna miec lepsze parametry gdzies indziej. Teraz wprowadzili nowa oferte i na pewno przy niej zostane. Nie mam problemow z niczym, a jak cos nie tak to pisze maila i poprawiaja. Na WHT jest wiele starych tematow o dzialajacych i dobrych firmach. W dodatku na webhost.pl nie maja jakichs niskich limitow, np. ramu.

gallery_1_2_27047.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Porównuję ofertę webhosting z linuxpl

I za tą cenę w linuxpl są lepsze parametry. Co do tego czy serwer działa jak należy to nie doświadczyłem jeszcze awarii, bądź braku dostępności strony - przez 3 miesiące. Zobaczymy jak dalej pójdzie. Kontakt jest bardzo szybki, odpisują w max parę godzin. :)

Edytowane przez Dr R.I.P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.