Skocz do zawartości
"Idzie nowe..." - o zmianach i nie tylko ×
Przeniesienie zakupów z IPS Marketplace / Moving bought items from IPS Marketplace ×

Hosting dla niedużego forum IP.Board 3


vBB

Rekomendowane odpowiedzi

Nie wiem dokładnie, musiałbym zapytać. Aczkolwiek nigdy nie miałem problemu importując całe spolszczenie IPB3, albo bazę prawie 100 MB przez phpMyAdmin. W FAQ jest napisane, że jak jest problem z czyms tam, to dodaje sie do .htaccess pewną linijkę (w zależności od błędu) i już jest ok. Pisałem w którymś temacie tutaj, że można właśnie tak zrobić i może zadziałać, jak wyskakują błędy o limicie RAM.

gallery_1_2_27047.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jednego jestem pewien - na pewno zostanę u nich dłużej. To nie jest serwer masówka i nie ma miliona kont na jednym serwerze jak w home czy nazwa. Moje forum chodzi szybko i bez błędów, do tego mam codzienną darmową kopie konta i świetną obsługę techniczną. Dla paru złotych nie opłaca mi się wszystkiego przenosić gdzie indziej, w dodatku teraz wprowadzili te nowe pakiety. Z linuxpl są różne dziwne historie, niektórzy bardzo chwalą, inni narzekają. Ja zostaję przy sprawdzonym hostingu póki co.

gallery_1_2_27047.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

I nie pocieszyłem się forum!

Forum ledwo ruszyło dziś meil:

Witam serdecznie,

Nasze mechanizmy monitorujące wykorzystanie parametrów serwera wykazują, że Państwa serwisy na serwerze audiobas.kei.pl generują ponad 5% obciążenia CPU serwera referencyjnego.

Dopuszczalny, bezpieczny limit, który nie powoduje zagrożenia dla działania usług współdzielonych (pakiety hostingowe) to maksymalnie 5% obciążenia CPU serwera referencyjnego.

W przypadku przekraczanie powyższego limitu, konieczne jest umieszczenie serwisów na platformie Luna z właściwymi parametrem zasobów. Platformy e-Biznes Luna działają w całkowicie wydzielonym środowisku. Dla każdej z

platform ustawiony jest limit obciążenia CPU dzięki czemu przeciążenie jednej platformy nie wpływa na pracę platform innych Klientów znajdujących się na tej samej maszynie. Szczegółowy opis parametrów platformy Luna:

http://www.kei.pl/?stronka=virt/luna

Bardzo prosimy o podjęcie kroków w celu optymalizacji posiadanych serwisów lub kontakt z Działem Handlowym ([email protected]) w celu zmiany opcji na

wyższą.

Wykres obrazujący zmiany obciążenia w ciągu ostatnich dni jest dostępny w panelu WebAs Państwa serwera - po zalogowaniu się należy przejść do opcji

Konfiguracja -> Zużycie serwera i kliknąć zakładkę Obciążenie serwera w

górnej części strony, aby wyświetlić wykres.

pozdrawiamy

Biuro Obsługi Klienta Kei.pl

-- Kei.pl - Niezawodny Partner w Sieci [email protected], tel. 012 2636200 Pomoc techniczna 24h - 012 2636201 Informacja handlowa: 0801 308 408 (opłata wg. taryfy okalnej)

Luna 1200 zł rok :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dziwne, ponieważ Twoje forum generuje chyba mniejsze statystyki niż np. to tutaj (invisionize.pl) i spokojnie utrzymuje się na serwerze shared w firmie dHosting.pl.

Generalnie to dowiedz się co dokładnie (jaki proces) powoduje takie obciążenie. Wasze forum nie jest aż takie duże i myślę, że lepszy shared powinien sobie z nim poradzić.

Kei.pl właśnie dlatego zeszło na psy, przez to, że wprowadzili te "5%"... Wcześniej tego nie było u nich...

gallery_1_2_27047.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to bardzo dziwne, sprawdź czy nie masz przypadkiem jakiegoś syfu po Przemo jeszcze gdzieś na FTP. Rozumiem, ze oprócz forum innych stron nie masz na tym serwerze?

Trzeba by zbadać wszystko od środka, sprawdzić pliki.

Edytowane przez vBB
gallery_1_2_27047.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic nie ruszałem tam.

Zrobiłem tylko te przyjazne linki...

No to bardzo dziwne, sprawdź czy nie masz przypadkiem jakiegoś syfu po Przemo jeszcze gdzieś na FTP. Rozumiem, ze oprócz forum innych stron nie masz na tym serwerze?

Trzeba by zbadać wszystko od środka, sprawdzić pliki.

Myślę, że raczej nie.

DawPi przenosił mi całość...

No to bardzo dziwne, sprawdź czy nie masz przypadkiem jakiegoś syfu po Przemo jeszcze gdzieś na FTP. Rozumiem, ze oprócz forum innych stron nie masz na tym serwerze?

Trzeba by zbadać wszystko od środka, sprawdzić pliki.

Mam, ale w innych katalogach... http://www.audiobas.pl i http://www.tapicerstwo.wroclaw.pl

A te statystyki są tylko z domeny forum.

post-2543-037226800 1276252758_thumb.jpg

Edytowane przez Kamil
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie lepiej było się wpierw zapytać co będzie najlepszym dla Ciebie rozwiązaniem? Przez to takie wychodzą kwiatki.

Wyłącz rewrite. To generuje obciążenie właśnie. Powinno spaść w dół użycie i będziesz mógł jakoś działać.

Edytowane przez mlodszy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Są konta które mają naprawdę spory limit CPU.

Jeśli zależy ci na konkretnej ofercie, gdzie dostaniesz więcej CPU, kosztem transferu czy wielkości dysku, zawsze możesz dogadać się z Adminem jakiegoś hostingu.

Przykładowo, udało mi się jakiś czas temu ugadać (http://NO-1.PL) Dobre i stabilne serwery we Francji

Brak limitu transferu "serwis przekraczał 300GB miesięcznie, nie było żadnych problemów"

Dysk 2GB

CPU bez kontroli admina, ile serwer wyciągnął tyle było dla mnie, często ponad 30% CPU.

Serwery nie są zawalone, więc i "moc była spora".

DirectAdmin

Koszt... 40zł miesiąc.

Polecam również ofertę http://www.netvps.pl/

W pakiecie LITE mamy 10GB dysku, 50GB transferu, CPU do do 1GHz i 256 ramu.

Na twoje forum wystarczy z pewnością, sądząc po wymaganiach CPU.

Koszt to 19zł miesiąc, plus opłaty za Direct Admina i inne pierdółki, w 45zł powinieneś się zmieścić.

Firma naprawdę godna polecenia, obecnie właśnie tam jestem, na VPSie w pakiecie Business.

Nie mam tam co prawda forum, ale inny bardzo wymagający serwis. I serwer jak i support na 6-kę

Edytowane przez santoz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To chyba nie dobrze. :thumbsup:

A poważniej - jakie limity i ile wynoszą?

Tu masz wszystkie dane

http://xxl-web.com/sharedhosting/trafficunlimited/index.html

Mam spory serwis i naprawdę z czystym sumieniem mogę ich polecić, przetestowałem naprawdę dużo firm i xxl-webd.com jest jedną z lepszych ^_^ No i cena nie jest kosmiczna co jest warze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.