Skocz do zawartości
"Idzie nowe..." - o zmianach i nie tylko ×
Przeniesienie zakupów z IPS Marketplace / Moving bought items from IPS Marketplace ×

Opinie o IP.Board 3.0


DawPi

Rekomendowane odpowiedzi

  • Manager

Kolejna część wprowadzenia do IP.Board 3.x Dziś krótki wstęp. Zaczynamy.

Jedną z najbardziej pożądanych funkcji w IP.Board na przestrzeni kilku lat był system reputacji i postanowiono wprowadzić taki w nowej wersji.

Reputacja użytkownika będzie wyświetlana w profilu. Będzie można ją skonfigurować w ACP, różne poziomy, sposób wyświetlania ( tekst i/lub grafika ), oraz ile potrzeba punktów by osiągnąć dany poziom. Punkt może mieć wartość pozytywną lub negatywną, toteż można wprowadzić taki podział:


  • -50 Negatywny Poziom nr 2
  • -25 Negatywny Poziom nr 1
  • 0 Normalny Poziom
  • 25 Pozytywny Poziom nr 1
  • 50 Pozytywny Poziom nr 2

Użytkownik może otrzymać punkt kiedy inna osoba mu go da. Button reputacji będzie dostępny wszędzie, w postach, grafikach w galerii, postach na blogu etc. Oczywiście będzie to możliwość dania +/- punktu, oceniającego dany wpis.

System ten będzie modularny, co znaczy, że autorzy modyfikacji będą go mogli dodać do swoich modów co umożliwi połączenie reputacji w jedną całość.

Będzie dostępna również możliwość filtrowania treści na forum bazując na ilości punktów użytkowników. Co znaczy, że np. będzie możliwość ukrycia wszystkich postów z notą -25 lub dowolnie inną. Będzie również możliwość obejrzenia tak czy siak ukrytych treści poprzez specjalną funkcję.

Będą dostępne różne opcje. Będzie można ustawić, że tylko pozytywne punkty będą mogły być dawane, lub tylko negatywne lub oba rodzaje. Będzie można wyłączyć system dla różnych grup, będzie można limitować ile można przyznać punktów w ciągu 24 godzin i wiele innych opcji.

W ciągu kilku tygodni będą tutaj prezentowane inne informacje o tym systemie, również screeny! :)

---

Zatem zapowiada się ciekawie ;) Co Wy o tym sądzicie?

intermedia - profesjonalne rozwiązania Invision Power Board

---

Chcesz uzyskać szybko i sprawnie pomoc? Uzupełnij wersję i adres w profilu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobra. Tak jak obiecałem, napiszę coś więcej. Po pierwsze, mam pytanie. Czy od początku będzie wbudowany jakiś system obrazkowy (tak jak w rangach postowych), czy trzeba będzie sobie te obrazki samemu skombinować? Jeśli jakieś będą, to czy wiadomo już jakie?

Czy będzie coś takiego jak jak "Siła reputacja", czyli coś w vBulletinie? Dla mnie trochę tam z tą siłą oraz innymi negatywnymi punktami przedobrzyli (do tej pory tego nie kapuję, a trochę się na forach udzielam :?).

Z samą oceną cię jeszcze wstrzymam, bo moim zdaniem jest to trochę za małe info, aby móc się w pełni o nim wypowiedzieć.

...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Jest to mój pierwszy post, witam przeto serdecznie wszystkich. W szczególności konfiguratora mego forum DavPi`ego.

Przyglądam się tak dyskusji na temat nowej odsłony 3.0 i dumam tak i dumam. Czy to nie będzie odgrzany kotlet w nowym opakowaniu? System reputacji? Toż to vBullet czy jak to ten skrypt się nazywa miał wieki temu. Czy od razu trzeba robić epokowy przeskok z 2 na 3, miast dołożyć 7 po kropce?? Subskrypcja skończyła mi się bodajże w czerwcu i póki co jej nie odnawiałem, bo wywalenie 25$ to wprawdzie niewielki wydatek, ale oddany za darmo. Ciekawy jestem czy przy przejściu na wersję 3.0 nadal będzie to 25$ czy znaaaaaacznie więcej? Znając miłość producentów IP do dolarków będzie to ta druga wersja, no ale czas pokaże...

baner_dolny.png
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Manager
Jest to mój pierwszy post, witam przeto serdecznie wszystkich. W szczególności konfiguratora mego forum DavPi`ego.

Przeto witam Cię i ja - DawPi.

Przyglądam się tak dyskusji na temat nowej odsłony 3.0 i dumam tak i dumam. Czy to nie będzie odgrzany kotlet w nowym opakowaniu?

Oczywiście, że nie. Tylko garstkę informacji o nowym wydaniu masz w tym dziale na forum i uwierz, że to nie tylko owy system oceny postów ( nie userów - a więc i nie reputacja, choć nie wiem jak to do końca z tym będzie ).

Rzekłbym, że ta reputacja to tylko mała zmiana, choć pożądana przez masy ;)

System reputacji? Toż to vBullet czy jak to ten skrypt się nazywa miał wieki temu.

Być może, ale IPS robi to na swój sposób, uzupełniając skrypt o wartościowe funkcje. Czy to miał już vBulletin czy inny skrypt już wcześniej nic nie znaczy.

Czy od razu trzeba robić epokowy przeskok z 2 na 3, miast dołożyć 7 po kropce??

Oczywiście, że epokowy. Kod skryptu napisany od zera, w PHP5 ( OOP itd. ), zoptymalizowany, przebudowany - jednym słowem cacuszko ( choć nie widziałem, nie zapeszam :D ).

Ciekawy jestem czy przy przejściu na wersję 3.0 nadal będzie to 25$ czy znaaaaaacznie więcej? Znając miłość producentów IP do dolarków będzie to ta druga wersja, no ale czas pokaże...

Kto nie lubi pieniążków? :)

Toć Ci rzeczę: nie będzie zmiany cen licencji, kupując teraz ( a w Twoim przypadku przedłużając za 25$ na pół roku ) po wydaniu nowej wersji nie trzeba dopłacać, a tylko pobierać nową wersję.

Toć zapamiętajcie - to nie nowy produkt, tylko zmieniony, nie można płacić dwa razy za to samo.

To oficjalne stanowisko zarządu IPSu.

Owszem - cena licencji może ulec zmianie, ale dla nowych, nie obecnych klientów. Przedłużać póki nie jest za późno ;)

Z pogodnym pozdrowieniem,

DawPi

intermedia - profesjonalne rozwiązania Invision Power Board

---

Chcesz uzyskać szybko i sprawnie pomoc? Uzupełnij wersję i adres w profilu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.