Skocz do zawartości
"Idzie nowe..." - o zmianach i nie tylko ×
Przeniesienie zakupów z IPS Marketplace / Moving bought items from IPS Marketplace ×

Mac


Bartek

Rekomendowane odpowiedzi

Przymierzam się do zmiany komputera. Zastanawiam się czy warto brać pod uwagę Mac'i? Design (zarówno ten sprzętowy jak i systemowy) mają wręcz rewelacyjne. Tak naprawdę nigdy nie pracowałem na żadnym, jedynie co to chwile bawiłem się w iSpocie. Problem to cena, bo tanie nie są...

...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój kolego na roku ma MacBooka Pro i jest zadowolony. Wedle tego co mówi to nie ma na nim wirusów, jest dość poręczny, ładny! Ale co do gier, programów to się nie orientuję ale go zapytam jak się mu pracuje na Macu. Ja także chcę sobie takiego kupić ale na lockerz.com (mam już 1/4 ceny tego Maca).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Manager

Wg mnie i tego, co wyczytałem to używa się MAC'ów z dwóch powodów:

  • jest się grafikiem,
  • mieszka się w USA/UK.

Z tego, co wiem, nie mieszkasz w żadnym z ww. krajów, grafikiem profesjonalnym wg mojej oceny nie jesteś, więc po co przepłacać?

Wg mnie ostatnio panuje moda na maci w Polsce. Nie wiem, może to jakiś wyznacznik prestiżu albo chęć bycia cool? Uwierz, że na zwykłym PC też może być. :)

W Polsce więcej softu i ogólnie materiałów jest do pracy na pecety. Bajki o stabilności maców i awaryjności PC w obecnych czasach i przy aktualnym postępie technologicznym są właśnie tylko nimi.

Wybieram PC - nie szata zdobi człowieka.

Wedle tego co mówi to nie ma na nim wirusów, jest dość poręczny, ładny!

Tak tak, ja nigdy nie złapałem ani jednego wirusa - dobry antywirus, często aktualizowany i mam to samo, co na macu, a ile procent taniej, to nawet nie chcę myśleć.

Ładny - tylko po wyciągnięciu z pudełka. Parę dni i super małe ryski na tej obleśnie połyskującej obudowie maców widać gołym okiem.

Poręczny - słyszał o laptopach albo o netbookach? :a:

intermedia - profesjonalne rozwiązania Invision Power Board

---

Chcesz uzyskać szybko i sprawnie pomoc? Uzupełnij wersję i adres w profilu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Manager

Omg, ale brzydactwo! :) Ja bym się bał takie małe chucherko do ręki wziąć! Ja potrzebuję coś konkretnego w ręku. :a:

intermedia - profesjonalne rozwiązania Invision Power Board

---

Chcesz uzyskać szybko i sprawnie pomoc? Uzupełnij wersję i adres w profilu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wg mnie i tego, co wyczytałem to używa się MAC'ów z dwóch powodów:

  • jest się grafikiem,
  • mieszka się w USA/UK.

Z tego, co wiem, nie mieszkasz w żadnym z ww. krajów, grafikiem profesjonalnym wg mojej oceny nie jesteś, więc po co przepłacać?

Wg mnie ostatnio panuje moda na maci w Polsce. Nie wiem, może to jakiś wyznacznik prestiżu albo chęć bycia cool? Uwierz, że na zwykłym PC też może być. :)

W Polsce więcej softu i ogólnie materiałów jest do pracy na pecety. Bajki o stabilności maców i awaryjności PC w obecnych czasach i przy aktualnym postępie technologicznym są właśnie tylko nimi.

Wybieram PC - nie szata zdobi człowieka.

Tak tak, ja nigdy nie złapałem ani jednego wirusa - dobry antywirus, często aktualizowany i mam to samo, co na macu, a ile procent taniej, to nawet nie chcę myśleć.

Ładny - tylko po wyciągnięciu z pudełka. Parę dni i super małe ryski na tej obleśnie połyskującej obudowie maców widać gołym okiem.

Poręczny - słyszał o laptopach albo o netbookach? :a:

Nie łap za słowa - bowiem mówię tylko to co powiedział mi posiadacz MacBooka. Faktem jest, że szybko się brudzi i rysuje (biały kolor) no i z pewnością jest dla zapaleńców, którzy chcą mieć taki komputer bo raczej z grami (jeżeli o to chodzi to jest kiepsko)!

A co do

to jest fajny z wyglądu ale jako stojak na biurko - funkcjonalny to on raczej nie jest, zaraz spadnie, wypadnie i koniec. Więcej uwagi skupisz na tym czy jest jeszcze cały.

Ja osobiście ma tego laptopa: http://www.euro.com.pl/laptopy-i-netbooki/opis-acer-aspire-as5739g-663g32mn-w7hp.bhtml#content_3c i jestem bardzo zadowolony. Nic dodać ni ująć, dla gracza laptop idealny, chodzi każda gra i nic nie tnie na najwyższych detalach.

Wracając do macków to do czego Bartek jest Ci on potrzebny?

Edytowane przez kris2005a
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osobiscie uzywam MacBooka, jest lekki, wygodny, wydajny. uzywam go do webmasterki, czyli głownie kod, grafika... bardzo fajna maszynka, długo trzyma na baterii i nadaje sie do podrozowania. Ogolnie naprawde swietna sprawa. Kosztuje ponad 3 tys zl. (paramtetry mozna sobie sprawdzic na stronie apple - wyzej link). Wykonanie sprzetu jest po prostu genialne, no i szklany gładzik to coś co kosi wszelkie touchpady:) wole go od myszki hehe:)

Za pareset zł mniej można miec Lenovo z gforcem 240 1 gb ram ddr3:), 3 gb ramu tez ddr3 (jak w macu). Do tego windows7, procek core 2 duo 2,3ghz... Mozna na nim grac, robic muze, grafe i wszystko inne co na pcecie. Za to ejst niewygodny, ciezki, nie trzyma dlugo na bateriach.... Ogolnie moloch do stania w domu raczej.

jesli cenisz sobie wygodę pracy oraz mobilnosc wez maca. jesli jednak ma to stac w domu na biurku i chcesz popracowac, czasami sie rozerwac bierz cos z windowsem, najlepiej Lenovo Y550, dobra cena, parametry i maja swieetny serwis. Pracuje w branzy, moze udalo mi sie tobie pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Manager

Za to ejst niewygodny, ciezki, nie trzyma dlugo na bateriach....

  • Y550 - waga 2,13kg
  • ten Twój mac - waga 2,13kg

intermedia - profesjonalne rozwiązania Invision Power Board

---

Chcesz uzyskać szybko i sprawnie pomoc? Uzupełnij wersję i adres w profilu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapewniam Cie ze 15 calowy y550 jest ciezszy niz 13 calowy mac. Naprawde to sie czuje w dloni nawet:) mam oba laptopy i wiem co piszę. Lenovo jest nieporecznym notebookiem do pracy na biureczku. Z makiem mozna sobie poszalec na lozku czy fotelu na kolanach. System chlodzenia ma z tylu nie pod spodem, mozna go polozyc na poduszcze itp;] Ogolnie jest bardziej user friendly :)

Edytowane przez opal
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Manager

Opierałem się na danych technicznych ze stron, nie z faktycznej wagi, bo ... nie mam wagi ani tych komputerów. :)

intermedia - profesjonalne rozwiązania Invision Power Board

---

Chcesz uzyskać szybko i sprawnie pomoc? Uzupełnij wersję i adres w profilu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Korzystałem z Maców w podstawówce, mam bardzo miłe wspomnienia. :) Ale to było kilka lat temu. Jeśli chodzi o aktualny sprzęt to polecam lekturę forum MyApple. :)

Nasz kolega już siedział za piracką wersję IPB, Ty też możesz
† Będziemy bronić SB po kres naszych sił †
Nie ma bolca na izolca!!!
Tłumaczes Power

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Manager

Ja tam czytać nie będę, bo mi to niepotrzebne. Przypomniałem sobie tylko o tym wątku, bo widzę, że jakiś dziwny boom jest na produkty z jabłkiem w logo..

intermedia - profesjonalne rozwiązania Invision Power Board

---

Chcesz uzyskać szybko i sprawnie pomoc? Uzupełnij wersję i adres w profilu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przypomniałem sobie tylko o tym wątku, bo widzę, że jakiś dziwny boom jest na produkty z jabłkiem w logo..

Jest boom, bo jest nowy iPhone. :)

Nasz kolega już siedział za piracką wersję IPB, Ty też możesz
† Będziemy bronić SB po kres naszych sił †
Nie ma bolca na izolca!!!
Tłumaczes Power

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Odwiedziłem iSpot.. Uh....

Podobało Ci się?

P.S. Którego odwiedziłeś?

Nasz kolega już siedział za piracką wersję IPB, Ty też możesz
† Będziemy bronić SB po kres naszych sił †
Nie ma bolca na izolca!!!
Tłumaczes Power

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozytywnie zaskoczyło mnie to małe 'gówienko' Mac Mini

Ten nowy?

Nasz kolega już siedział za piracką wersję IPB, Ty też możesz
† Będziemy bronić SB po kres naszych sił †
Nie ma bolca na izolca!!!
Tłumaczes Power

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.