Skocz do zawartości
"Idzie nowe..." - o zmianach i nie tylko ×
Przeniesienie zakupów z IPS Marketplace / Moving bought items from IPS Marketplace ×

ROZWIĄZANY: Upgrade niewidzialny dla użytkowników


kodif

Rekomendowane odpowiedzi

Witam ponownie,

chciałby tak przeprowadzić upgrade aby był on niewidzialny dla użytkownika, tzn. zależy mi na tym aby przez cały czas upgradeu i konfigurowania forum

pod adresem forum było tylko info "Upgrade forum"

Nie chcę aby wyświetlały się chwilowe błędy bazy, albo info że board jest offline już w nowym skrypcie. Ma być cisza .. nic..nic.. i bum, nowe otwarcie :a:

Widzę dwa rozwiązania

1. Instalacja upgrade w innym katalogu, konfiguracja a potem podmienienie nazw katalogów

- wady : kolejny raz do wykonania rebuild i dane w acp

2. instalacja w starym katalogu, ale zmiana index.php na np. index-upgr.php - wtedy nikt nie odpali nowego skryptu, a w katalogu index.html ma tylko info "Upgrade forum"

- wady: nie wiem czy coś się nie pozapisuje w bazie z linkiem "index-upgr.php?cokolwiek" i będzie potem problem z działaniem skryptu. Tak na szybko sprawdziłem, forum działa z innym niż index.php linkiem, ale już np. edytowanie postów nie uruchamia się

Jak będzie lepiej?

Edytowane przez kodif
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poszło z drugą opcją bez problemu. Jednaj rzeczy tylko kompletnie nie rozumiem :)

Skoro w folderze forum nie było pliku index.php bo jego nazwa została zmieniona na index_upgr.php i był w nim index.html z info o upgrade, jakim cudem w satystykach podczas konfigurowania forum mialem ciągle jakichś gości????? :) :)

Żeby nie było że to jakieś pozostałości ze starej bazy - liczba gości zmieniała sie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sesja wygasa po jakimś czasie dopiero, więc ciągle pokazywało ci sesje aktywne w momencie zmiany nazw plików, które po kolei wygasały. Dane sesji są trzymane w bazie danych. 

Tak po mojemu, nie znam IPB, przyglądam się dopiero, ale to raczej typowe chyba jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Manager

Problem ROZWIĄZANY. Jeśli są jakiekolwiek wątpliwości, pytania proszę o założenie nowego tematu.

Wszelkie uzasadnione reklamacje/pretensje/sugestie/rady przyjmuje ekipa forum.

intermedia - profesjonalne rozwiązania Invision Power Board

---

Chcesz uzyskać szybko i sprawnie pomoc? Uzupełnij wersję i adres w profilu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.