Skocz do zawartości
"Idzie nowe..." - o zmianach i nie tylko ×
Przeniesienie zakupów z IPS Marketplace / Moving bought items from IPS Marketplace ×

Ipb, vbulletin czy xenforo ?


AdrianDudek

Co się opłaca zakupić?  

88 użytkowników zagłosowało

  1. 1. ...

    • Ipb
      71
    • vBulletin
      10
    • xenforo
      7


Rekomendowane odpowiedzi

  • Manager

@RafalP nie podniecaj się tak, to tylko oprogramowanie forum.

Max, z całym szacunkiem, ale wpadasz tutaj, robisz raban, a jak się dyskusja rozwinie to wyłuskujesz najmniej istotny fragment wypowiedzi, a nie odnosisz się do reszty.. Tak się nie dyskutuje na poziomie.

  • Lubię to 4

intermedia - profesjonalne rozwiązania Invision Power Board

---

Chcesz uzyskać szybko i sprawnie pomoc? Uzupełnij wersję i adres w profilu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozmowę o wyborze skryptu można rozwinąć na bardziej neutralnym gruncie niż wsparcie któregoś konkretnego. Poza tym tok dyskusji, którą próbuje nawiązać RafalP zmierza dla mnie w mało konstruktywnym kierunku.

Pozwolę sobie zatem usunąć się w cień, a tym którzy mają dylemat przy wyborze silnika forum polecam poszukiwania argumentów na forach wsparcia konkretnych skryptów (IPB, vB, xenF, czy phpBB). Nie ma co spodziewać się, że w salonie Toyoty ktoś poleci zakup Hondy. ;)

Pozdrawiam

sigwo.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Manager

Ano nie, ale osoba związana z vB widząc, że ceny tegoż skryptu są mniej atrakcyjne od innego powinna potrafić to przyznać, bo tak Max jest i nic tego nie zmieni.. vB ma inne plusy, ale na pewno nie sposób licencjonowania i samą cenę. :)

Howgh!

intermedia - profesjonalne rozwiązania Invision Power Board

---

Chcesz uzyskać szybko i sprawnie pomoc? Uzupełnij wersję i adres w profilu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poza tym tok dyskusji, którą próbuje nawiązać RafalP zmierza dla mnie w mało konstruktywnym kierunku.

Ja zrobiłem tylko jedną rzecz: wypisałem grzechy i grzeszki vB które dla mnie (a z tego co widziałem na TaZ'ie i AX wnioskuję że także dla innych) te rozwiązanie skreślają. Jakie argumenty przeciw przedstawiłeś? Dałeś stracha na wróble (vide "Polska to kraj do d*py..." albo """RafalP chce wykoleić wątek""") i zakwestionowałeś losowe fragmenty mojej wypowiedzi "bo tak". Dlaczego podniosłem vB 1 i 2? Bo Kier przyznaje że vB 4 zawiera kod z tych wersji. Jeśli tobie mający 8 albo 9 lat kod w sofcie sprzedawanym za grubą kasę w 2012 roku nie przeszkadza to okey. Ja jako koder na tym polu jestem skrzywiony i dalej będę vB wytykać to że robiony jest po najmniejszej linii oporu.

Nie ma Bogini poza Boginią, która jest Waszą Boginią. Nie ma ruchu eryzyjskiego poza ruchem eryzyjskim, którym jest Ruch Eryzyjski. A każdy Korpus Złotego Jabłka jest ukochanym domem Złotego Robaka. Chwała Eris! 23!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozmowę o wyborze skryptu można rozwinąć na bardziej neutralnym gruncie niż wsparcie któregoś konkretnego. Poza tym tok dyskusji, którą próbuje nawiązać RafalP zmierza dla mnie w mało konstruktywnym kierunku.

Na takie tematy możemy zdecydowanie rozmawiać też tutaj. Szanujemy, a nawet jesteśmy głodni spostrzeżeń osób z doświadczeniami z drugiej strony frontu. Nie usuwaj więc się w cień, tylko argumentuj solidnie swoje wypowiedzi. Zależy nam na tym, żeby użytkownicy mieli świadomość, w co się pakują wybierając ostateczny skrypt. Nawet wolimy, żeby osoby przekonane do vB dalej używały tego silnika - unikniemy dzięki temu niepotrzebnych narzekań w działach supportu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od siebie tylko dodam, że ostatnio musieliśmy podjąć decyzję o zmianie softu forum i zdecydowanie wybraliśmy IPB ponad vB czy inne opcje.

Na celowniku firmy jest teraz SEO i będą z tym chcieli pójść mocno do przodu. Do tego od wersji 3.3 ma być nowa funkcja archiwum, która wreszcie da możliwość podzielenia tabeli z postami co jest szczególnie przydatne dla dużych for. W ogóle jeśli chodzi o IPB to widać wizję, determinację i jakiś sensowny kierunek działania. W vB jakby stracili kompas, i patrząc na to co się dzieje nie trudno dojść do wniosku że IPB zostawi ich w tyle i ten dystans będzie się tylko zwiększał...

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.