Skocz do zawartości
"Idzie nowe..." - o zmianach i nie tylko ×
Przeniesienie zakupów z IPS Marketplace / Moving bought items from IPS Marketplace ×

Dzial o firmach hostingowych


Marek607

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Tak sobie pomyslałem ze może warto by bylo stworzyć dział w którym userzy dziela się swoimi opiniami o firmach hostingowych??

Wiem ze jest WHT i tam jest tego od groma, ale nie wszystkim się chce rejestrować na wht skoro mają ize , i opinie bylyby skierowane pod kątem działania ipb, a nie ogólnie działania hostingu jak to ma miejsce na wht (a to jest różnica).

Co wy i nasz władca na to??

  • Lubię to 1

Marek Drzewiecki  - [email protected] - tel. 667 996 839 (24h) - HostMark.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma sensu większego. Jest dział do rozmów o IPB i jeśli ktoś szuka hostingu to przecież zawsze pomożemy, wystarczy spytać :) Tym bardziej, że hosting tutaj wybieramy tylko pod kątem jednego skryptu, czyli tematów w tym dziale byłoby kilka, a z grubsza to wystarczą dwa: polecane hostingi i niepolecane hostingi :P

"Przyjaciel zawsze powinien nie doceniać naszych zalet...

...wróg zawsze przeceniać nasze wady."

Don Vito Corleone

Dlaczego for, a nie forów? Nie daj się powielanym stereotypom.

† Będziemy bronić SB po kres naszych sił †

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Manager

Powiem tak, ja sens dla nowych działów widzę dopiero wtedy, jak tematy pasujące do nich pojawiają się często na forum. O hostingach znów tak wiele nie ma, a jak jest to ląduje w jednym z dwóch wymienionych wyżej działów - wg mnie wystarczy.

intermedia - profesjonalne rozwiązania Invision Power Board

---

Chcesz uzyskać szybko i sprawnie pomoc? Uzupełnij wersję i adres w profilu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, tyle że tytuł działu tego co teraz jest nie kojarzy się raczej z opiniami firm hostingowych, a raczej problemów z nimi czy próśb o wybranie odpowiedniej oferty pod odpowiednie forum.

Może nawet lepszym pomysłem by było stworzyć black dział( ™ :P ) w którym można by było opisywać firmy z którymi mieliśmy doczynienia, i których nie polecamy.

Po za tym... dział ogólnie dotyczący jakiś firm hostingowych, na supporcie forum gdzie często się wybiera nowy czy zmienia jest jak najbardziej dobrym pomysłem.

Tylko po co, skoro i tak większość pod IPB poleca dHosting

Rly ? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Manager

Dajcie nazwę i opis forum - dodać to nie problem, wypali to wypali, nie to się usunie! :P

Oczywiście będzie jako subforum Web & Hosting & Grafika.

intermedia - profesjonalne rozwiązania Invision Power Board

---

Chcesz uzyskać szybko i sprawnie pomoc? Uzupełnij wersję i adres w profilu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Manager

Muszę chyba zmienić zdanie. :%-):

Myślę, o subforach, dokładniej dwóch:

  • Oferty firm ( zatwierdzane, po przejrzeniu tematu ),
  • Opinie o o firmach/ofertach serwerowych.

Pierwszy wiadomo - firmowy się ogłaszają, a w drugim piszemy opinie, polecamy, odradzamy..

Działy tylko i wyłącznie poświęcone takim tematom.

Sugestie?

intermedia - profesjonalne rozwiązania Invision Power Board

---

Chcesz uzyskać szybko i sprawnie pomoc? Uzupełnij wersję i adres w profilu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem ZA, dlaczego? Jest pewna przepaść między hostingiem pod niewymagające strony biznesowe a wydajnością przy utrzymaniu tak wymagających skryptów jak IPB. Nie tylko ja się o tym przekonałem :%-): Nie zawsze obiecywane przez dostawcę "cyferki" przekładają się na rzeczywistą wydajność...

EDIT:

Ja bym nie dawał oferty firm, wiem jak to wygląda, przed świętami następuje wysyp tematów z ofertami promocyjnymi... Od tego mamy inne fora.

Edytowane przez swist
10wi68l.png
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Opinie o o firmach/ofertach serwerowych.

To dziwnie brzmi bo opinia o firmie nierówna się opinii o ofercie serwerów.

Przykład:

Firma "x" oferuje serwer ( dedyk lub wirtualny) "y" w cenie 200 zł jednak ma fatalny support.

Firma "z" ma również serwer "y" ale w cenie 300 zł, ale mają szybki i sprawny support i chetnie pomogą.

Podsumowanie:

Opinie o ofertach:

Firma "x" ma lepszą ofertę

Firma "z" ma gorszą ofertę

Opinie o firmach

Firma "Z" jest lepsza

Firma "X" jest gorsza

Mam nadzieje ze wyjaśnilem o co mi biega. To że lepsza oferta nie znaczy że lepsza firma.

Ja bym zostawił poprostu ,,Opinie o firmach" bo skoro jest to w dziale "Web & Hosting & Grafika" to logiczne że nie o firmie pani jadzi która ma sklep i sprzedała mi wiśnióweczkę po godzinach tylko o firmach hostingowych :%-):

@swist

Dlatego będą dwa dzialy : opinie i oferty żeby po przeczytaniu oferty można było poczytać opinię o firmie.

Dodatkowo przydałaby sie osoba która by po dodaniu oferty tworzyła temat w dziale opinie by nie powstała mieszanina.

Edytowane przez Marek607

Marek Drzewiecki  - [email protected] - tel. 667 996 839 (24h) - HostMark.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Manager

Oferty może faktycznie nie, ale opinie? Jeśli ktoś będzie pisać 'polecam ofertę x' albo 'nie polecam y!!!!' to albo usunę takie wypowiedzi albo sam nie wiem. Chciałbym by ten dział był skarbnica wiedzy. Co teraz uważacie?

@swist

Dlatego będą dwa dzialy : opinie i oferty żeby po przeczytaniu oferty można było poczytać opinię o firmie.

Dodatkowo przydałaby sie osoba która by po dodaniu oferty tworzyła temat w dziale opinie by nie powstała mieszanina.

A co jeśli chcę napisać opinię o ofercie, której nie zaprezentowano na forum?

intermedia - profesjonalne rozwiązania Invision Power Board

---

Chcesz uzyskać szybko i sprawnie pomoc? Uzupełnij wersję i adres w profilu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie no ja to widzę tak:

Ktoś ma forum na serwerze w firmie X. Zakłada temat, podaje link do strony, wyraża opinię na temat danego serwera, opisuje jak duże ma forum, jaki plan wykupiony i jak to się wszystko sprawuje, jakie plusy i minusy, inni mający hosting w tej samej firmie podpinają się pod temat i postępują wg tego samego schematu i mamy jakieś rozeznanie.

Oferty to w ogóle pomyłka, jak ktoś chce znać ofertę to zajrzy na stronę, nie ma spamowania :%-):

10wi68l.png
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Manager

Ktoś ma forum na serwerze w firmie X. Zakłada temat, podaje link do strony, wyraża opinię na temat danego serwera, opisuje jak duże ma forum, jaki plan wykupiony i jak to się wszystko sprawuje, jakie plusy i minusy, inni mający hosting w tej samej firmie podpinają się pod temat i postępują wg tego samego schematu i mamy jakieś rozeznanie.

Dokładnie tak. Dobra, spróbować warto! :%-):

intermedia - profesjonalne rozwiązania Invision Power Board

---

Chcesz uzyskać szybko i sprawnie pomoc? Uzupełnij wersję i adres w profilu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Manager

Dobra już machnałem poemat :a:

Dzięki! :%-):

Wodzu co ile można dodawać opinie?? Bo miałem już chyba z 6 firm i o każdej mogę coś powiedzieć ^_^

Wal ile chcesz, aż mi się serwer ugnie od Twojego pisania! :a:

intermedia - profesjonalne rozwiązania Invision Power Board

---

Chcesz uzyskać szybko i sprawnie pomoc? Uzupełnij wersję i adres w profilu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.